Spravne urcenie velkosti bushingov

Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Spravne urcenie velkosti bushingov

Príspevok od používateľa Adrian »

Nenasiel som tu presny postup, alebo navod, tak zakladam nove vlakno ohladom velkosti bushingov do prebijacích matric.

Mam matrice Redding Competition neck die a tie umoznuju pouzit bushingy pre presne formatovanie krcku nabojnice. Na internete som nasiel viacero návodov a odporucani, tak sa Vas chcem spytat na Vase skusenosti. Jedna sa mi o prebijanie nabojov na presnu strelbu - moze byt aj long range.

Kaliber .223 Remington. Zmeral som si krcek nabojnice na tovarenskom naboji SB HPBT Match (tie pouzivam a budem z nich pouzivat nabojnice na prebijanie). Zmeral som asi 20 nabojov a vysiel mi rozmer 247. Aky rozmer bushingu by som mal pouzit pre tento kaliber? Na nete uvadzali, ze odratat 1, cize by to malo byt 246, pripadne ak chcem tesnejsi krcok tak 245. Je to spravne?

Pri klaibri 6,5x55 SE mi pri merani naboja SB HPBT Match vysiel rozmer 292. Tu by to potom zrejme mohlo byt 291, pripadne 290 co sa tyka rozmeru bushingu.

Ak je lepsi postup, pripadne ine varianty vypoctu, tak poradte.
Dakujem.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Pokud si pamatuju v návodu píšou, že použít rozměr o setinu palce menší než změříš, pokud jde při usazení střela volně, přidat ještě stovku.
Já používám na hilzny SaB 245
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

2 stotiny sú optimum, radšej to mať trošku tesnejšie, pokiaľ nesústružíš krčky. Eliminuje prípadnú nekonzistentnosť hrúbky materiálu hilzne.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Dakujem za rady.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

jen technická poznámka psal jsem setinu palce ale jde o tisícinu sorry.
v mm to dělá 2,5 stovky.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Jasne. Ja som to pochopil.
dan12
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa dan12 »

Ako vzorec na urcenie bushingu pisu v Redding-u. Merana nabojnica -0.002''. Jedna tisicina je spravne pnutie a druha springback materialu / krcku. Ja to tak tiez pouzivam.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Meraná nábojnica, ale s osadenou strelou! Potom až - 0,002" !
dan12
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa dan12 »

Ano, tak som to myslel , sorry
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Po kalibrovaní Bushingom este odporúčam vnutornú kalibráciu Expanderom - tŕňe sú odstupňované po 0.0005 Inch

http://www.xxicsi.com/expander-die-body.html

tým pádom sa zjednotí vnútorný priemer a strela má potom konzistentnejšiu výťahovú silu - menšie rozdiely v rýchlosti

čo sa bushingu týka treba sa sústrediť aj na dobré vycentrovanie , lebo po kalibrácii može byť krčok rozhodený ,,mimo os,, voči telu nábojnice - aj u prémiových matríc bežný jav :roll:
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Nechcem zakladať novu tému, ale týka sa to bushingov. Pre kvalitnejšie a bezproblémové kŕčkovanie nábojníc som si kúpil "NECK BUSHINGS Redding Titanium Nitride". Na moje veľké prekvapenie napriek použitiu grafitového aj klasického mazania mi robí ryhovanie kŕčkov na každej nábojnici. Dávno som neformátoval kŕčky na nábojniciach .308W, tak si už nepamätám, ale mám dojem že ani použité klasické, nie nitridované, mi to nerobili. Ak áno, tak nie tak výrazne.
Je to bežné, alebo mi predali nepodarok? Prikladám foto nábojnice.
Prílohy
Kŕčok nábojnice.jpg
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Prestaň krckovat
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Ako vecne zhodnotenie to nevyzerá, ako vtip nič moc. Ak si tým chcel povedať že kúp ďalšie nové matrice za 350€-čiek kôli šmejdovim bushingom,,,,tak ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"