Laborácia 6,35 - navážka prachu pri prebíjaní

lysko
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 5 years 7 months

Laborácia 6,35 - navážka prachu pri prebíjaní

Príspevok od používateľa lysko »

Som začiatočník v prebíjaní, tak sa chcem opýtať či môžem pri prebíjaní dať prach až po guľu .
Niektorí tzv. odborníci mi tvrdili že musím nechať veľa voľného miesta . Prečo by to tak malo byť??
Čo urobím zle keď dám prachu až tesne pod guľu ??
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..no podla toho co pises tak s prebijanim nezacinas ale koncis :mrgreen:
lysko
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 5 years 7 months

Príspevok od používateľa lysko »

No no no - nevidím v tvojej odpovedi nič múdre !!
lysko
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 5 years 7 months

Príspevok od používateľa lysko »

Mám starý prach a nechcem ho zahodiť. Samozrejme , že poznám minimálne a maximálne navážky
pre 6,35 mm! Pýtam sa ale aká potrebná je medzera medzi prachom a guľou ??
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

lysko napísal:No no no - nevidím v tvojej odpovedi nič múdre !!
- aka otazka, taka odpoved ..

"Medzeru pod gulou" neries - naboj si urob taky dlhy aby sa Ti ledva mestil do komory = chod s gulou na dotyk drazok a skrat ho esteo 0,2mm. Ak sa budes pri takto dlhom naboji drzat v rozpati min a max navaziek tak to bude fungovat.
- odbornikov co Ti radili nechat pod gulou co najviac miesta pozdravuj..
lysko
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 5 years 7 months

Príspevok od používateľa lysko »

No dobre. Ale vieš keď pri prachu B10 napíšu 0,03 gramu .Tak mi to pri mojom starom prachu len pľuje a nemá to silu !!
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Potom skus 0,03gramu prachu ktory nieje tak prestarly ako ten co mas doma (aky je rok vyroby?) a ak sa to bude sprava lepsie tak ten stary prach uz nepouzivaj - urcite vo svojom okoli najdes niekoho kto Ti podaruje za stamprlik zanovnej BA-10.
- pripadne este mozes skusit trochu viac priskrtit strelu v nabojnici (crimp)
- kazdopadne Ti ale urcite neodporucam sypat tam toho stareho prachu viac nez je max navazka len preto ze sa Ti to zda byt "zdechle"
Naposledy upravil/-a theplaky v 16 Okt 2018, 08:57, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Starý prach spáľ a kúp nový. Je pravdepodobné že ani s max. navážkou sa nedostaneš na štandardný výkon 6.35 a ak ju prekročíš koleduješ si o prúser. btw. môžeš tu prosím napísať rozpočet na koľko ťa vyjde prebitá 6.35 ?
lysko
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 5 years 7 months

Príspevok od používateľa lysko »

keby to bolo 0,3 gramu ako píšeš. Ale laborovacie tauľky STROBL píšu 0,03 gramu čo je tak na dno nábojnice.
Ja som ešte nikdy nerozoberal náboj (bojím sa ) . Býva to tak do polovice nábojnice ? a ostatok je prázdny ?
Pre rozťažnosť plynov v nábojnici. Napíš mi ak si videl otvorený náboj fabricky naplnený, Díky
Naposledy upravil/-a lysko v 16 Okt 2018, 08:40, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Pozeral som navazku pre 51grainovu (3,3 gramu) strelu 6,35 Br + Vectan BA-10:
- minimalna navazka: 0,03 gramu = 0,5 grainu (143m/s)
- maximalna navazka: 0,04 gramu = 0,6 grainu (=165m/s)
- dlzka naboja: 15,55mm

Navazky si pozeraj v prebijacich tabulkach ktore najdes na strankach vyrobcu prachu - navazky z alternativnych zdrojov ber vzdy s rezervou (lebo papier znese).

www.vectan.fr
lysko
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 5 years 7 months

Príspevok od používateľa lysko »

Dobre si pozeral lebo píšeš to isté čo JA :lol: Ja som mal franc. tabuľky pre Vectan
Ale to je predsa strašne málo . Ja som to nasypal do nábojnice a je to na dne. A preto sa ťa chcem
spýtať Ako je to naplnené z fabriky !!!
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Strelny prach nieje sirup - ludia ktori navazky odporucane vyrobcom prachu komentuju slovami "ale to je predsa strasne malo" zvyknu s prebijanim velmi rychlo koncit (pretoze uz nemaju do coho prebijat).

Pisal si ze mas stary prach (nenapisal si aky stary) - dvaja sme Ti napisali ze chyba bude "asi" v tom konkretnom prachu ktory mas doma, ale Ty si ides stale svoje.

Vo fabrike to plnia tak ako treba a je to vzdy v rozpati min a max navazky odporucanej vyrobcom - nebud mudrejsi nez fabrika a urob to tak tiez. Ak Ti to nefunguje zbav sa toho prestarleho prachu a kup si novy - ktory bude fungovat. K tej fabrike este tolko, ze ak predpokladas ze vsetky fabriky sveta sypu pod 6,35ku BA10 od Vectanu tak vedz, ze tomu tak nieje - takze ak Ti niekto "kto sa neboji" otovrit ostry naboj napise ze je tam toho viac nez len na dno, respektive ze ja tam toho "aspon za nehet a viac" tak Ti v podstate vobec nepomohol lebo Ty hladas navazku na BA10 a nikde nemas zaruku ze municka ktora vyrobila ten delaborovany naboj pouziva ten isty prach = navazka Ti nemusi sediet.
lysko
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 5 years 7 months

Príspevok od používateľa lysko »

Hmm ??? Horšie je to , že ja si nehudiem stále to isté . Ja ti píšem o tom že 0.03 gramu podľa tabuľky je na dno nábojnice. Teda majú pravdu Tí , ktorí tvrdia, že tam musí byť mnoho miesta pre rozťažnosť plynu ?
Ty si mi ale napísal že mám pozdravovať Tích čo tvrdia že tam musí byť veľa miesta voľného= teda si ich vysmial.
Tak ako je to vlastne ?? O Tom mi napíš a tiež to, že každý náboj je plnený len do polovice. Alebo 1/3 alebo 1/4 alebo 1/8 ??
Ak si videl otvorený náboj napíš mi
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Pravdu ma vyrobca prachu.
lysko
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 5 years 7 months

Príspevok od používateľa lysko »

Hej Hej PRAVDU MÁ VÝROBCA PRACHU ! A PRAVDA víťazí !!!!

A k PROBLEMATIKE voľného priestoru v nábojnici na ktorý som sa pýtal
mi nenapíšeš nič ???
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"