Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 23 Sep 2019, 21:54

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 10 z 10
 [ Príspevkov: 139 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Lis na prebijanie

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: Lis na prebijanie
PoslaťNapísal: 23 Dec 2017, 22:13 
prispievateľ

ej pravdu mas :)

PoslaťNapísal: 24 Dec 2017, 00:10 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

theplaky píše:
musim doplnit ze trenovany mierenkar "citi" ak urobi chybu ktorou posle gulu o dva kruhy mimo (aj pri velkorazke). Za seba poviem tolko ze pri 80-90% vystrelov si trufam odhadnut na ktoru hodinu od stredu som to poslal. Nejde o nadprirodzene schopnosti ale je to dane tym ze pri mierenke sa uci sledovat mieridla este zlomok sekundy po vystrele a tam sa to da precitat. IPSC nestrielam, neviem ako to robite Vy, ale typujem ze po vystrele sa strelec sustredi na to ako zvladnut prejavy spatneho razu v dosledku co najskor byt ready pre duplu

V IPSC (vystrielanejsi strelci) sleduju muchu (primarne muchu nie mieridla) po CELEJ drahe od vystrelu az po zrovnanie mieridiel. Takze ano, okamzite po vystrele vieme, ci sme spravili chybu ale tu to nekonci. ON-FLY si musis vyhodnotit, ci je ta chyba tak velka a terc tak daleko, ze stoji zato poslat do terca opravnu ranu (alebo sa na to vysrat a potom sa len modlit)... a popri tom uz vies ze uz si mal byt na ceste za dalsim tercom, takze na to cele mas tak 2-3 desatiny sekundy (kym sa ti znovu zrovnaju mieridla)

Nie naozaj sa nesustredime na zvladnutie spetneho razu, dobry uchop to robi automaticky za teba.

theplaky píše:
Hovorim najma o OAL kde sa vzdy snazim robit co najdlhsie naboje......
Ako pripad uvediem ze ked napriklad ten Mongelov 124gr FP EPRX ktory mi tak dobre funguje pri 27,4mm OAL chcel kamarat napchat do G17 tak nevedel dovriet zaver :-)

Tu si sa trosku sekol nie? naboje 9x19 s OAL 29,4 az 29,5 povazujem za tak akurat dlhe. Dlzku 27,4 som este ani v zivote neprebil.

K tej diskusii, LEE matrice v zaklade povazujem za dostatocne, aj ked pri odzapalkovavani iritujuce. TYch 80 euro radsej na zaciatku treba vrazit do nabojov. Pretoze, aby sa clovek naucil citat mieridla pri inej strelbe nez je "Mierenskarska zivacka" (bez urazky - sam zacinam kazdy trening mierenkou) potrebuje po dobu niekolkych rokov strelit 15 000+ nabojov/rok.

PS: moja zostava matric (ktoru som takto cielene kupoval a s kamaratom prerabal) je

SIZING /PRIMING - Vnutro (ihla s pruzinkou) DILON , osadene v matrici LEE (lebo nechcem coca-coly)
POWDER THROUGHT and EXPANDING - DILON s vymenenym vnutrom od DAA
BULLET SEATING DIE - LEE ( tu by to mozno chcelo upgrade na DILON/HORNADY )
CRIMP DIE - LEE (lebo je najlepsia na trhu)

PoslaťNapísal: 24 Dec 2017, 00:46 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

cubitko píše:
Tu si sa trosku sekol nie? naboje 9x19 s OAL 29,4 az 29,5 povazujem za tak akurat dlhe. Dlzku 27,4 som este ani v zivote neprebil.

- nie, mam to spravne: ta strela je Flat Point a OAL je taka kratka pretoze strela ma zrezany cumak (http://www.ares-gunshop.sk/9-_-125-FP-BB-NG-_356(355)---/p-14/s) - utopena nieje, naopak-keby som naboj spravil dlhsii uz by sa mi strela hryzla do drazok
.. tuto konstrukciu strely som si zvolil koli tomu ze nema mazaciu drazku, respektive ma najdlhsiu vodiacu cast (z 8g sortimentu). FP vs RN preto ze som si od toho sluboval lepsie vykrajovanie na papiery.

PoslaťNapísal: 03 Okt 2018, 13:59 
častý prispievateľ

Riesim dilemu, chcem prebijat i Luger i .223 ist do nejakeho dilona ci to rozbit na nejaky lee turret pre luger a jednooperak na 223?

edit: chcem to na pinkanie a cenu vraj puskove lepsie prebijat na jednooperaku...

Moderátori: yarco, electron, Jack

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 10 z 10
 [ Príspevkov: 139 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia