Lis na prebijanie

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

To len pri opisovani som sa sekol a opisal cenu bez DPH. Cena je 765€, SK obchody su vacsinou okolo 857€.

To ci tam nie je prach si samozrejme clovek vsimne, ale myslite, ze je to az tak nepresne, ze to nezmera +-20% odchylku? Resp. opacne, mozete ti, ktori mate tuto srandu odtestovat aku odchylku to je schopne zachytit?

Chalani, inak vdaka za reakcie. Take normalne :D
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

skus Mario Kneringer: dillon.at.
Pred casom mal 650XL s futrovacom hilzni v plnke za 750€ s DPH.
Indikator prachu sluzi na dve veci:
indikuje:
ziaden prach
a
presypanie prachom.
Cize obe hranicne a potencialne rizika pre prebijaca.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Odchylku ktoru by indikator prachu dokazal zachytit nedokaže Dillon prachovač vyrobit :D :D :D
Od Maria som bral naposledy 650-ku za 785 evri,ale v piatok ide na Floridu a použitelny bude až o 3 tyždne...
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

rad by som sa opytal majitelov Dillon XL650 s podavacom striel Double-Alpha, ci vam bez problemov podava strely od Aresu (tie poplastovane) -9mm luger
dakujem
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Co ja viem, tak taky majitel tu nieje :-)
Bullet feeder funguje skvele s poloplastami, pricom EPRX sa spravaju podobne, tak v tom nevidim problem.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

funguje, mozno len castejsie bude treba robit udrzbu. a viem ti ho aj zohnat :-)
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Existuje niečo na kontrolu prachu v nábojnici aj pre lis LEE Load master?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nemas tolko poloh aby si to tam mohol dat, teda ak nekrimpujes zvlast.
Vizualna kontrola je najlepsia.
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Ak sa pýtam niečo čo tu už niekde je tak soráč. Prehliadol som.
Mám momentálne Turret Clasic od Lee ktorý síce funguje spoľahlivo ale chcem kúpiť DIllon XL650 a prebíjať na ňom 9Luger, 45ACP a 357Mag. Nechcem však kupovať veci čo nevyužijem a zdajú sa mi zbytočné pri počte tak 800 možno 1000 striel mesačne. Poraďte.

1. Čo všetko obsahuje základná zostava. Mám dosť odlišné informácie od predajcov.
2. Dá sa dokúpiť podávač nábojníc ale iba tá trubica s nábojnicami a samotným podávačom bez toho elektrického "monster" nadstavcu ?
3. Existuje nejaký podávač striel ale tiež formou iba nejakej trubice so strelami a nejakým podávačom s matricou ?
4. Dajú sa použiť matrice od LEE a ak tak ktoré ? Počul som, že väčšina je lepšia ako od Dillonu, ale niektoré sú krátke.
5. Zápakovač a prachovač je ak som dobre pochopil automaticky súčasťou. Je možné prachovač vymeniť za iný.
6. Podstavec je súčasťou ?
7. Najlepši, resp. najspoľahlivejší dieler v SK či ČR ?

Ďík
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

1. Zakladna zostava obsahuje lis, trubicu podavaca, hlavu lisu, prachovac (s dvoma supatkami pre male a velke raze), zapalkovac a prislusenstvo jedenj raze (shellplate, nastavec podavaca, rozhrdlovacku prachovaca). J tomu dva zapalkovace pre male a velke zapalky a dve trubice (malu a velku) zapalkovaca. Plus jeden zapalkovy zasobnik (trubicku).

2. Trubica je sucastou. Nie je problem namontovat rucny podavac nabojnic Lee z Loadmastra (ten revolverovy) na 100 nabojnic aj s rucnym tanierom pre nahadzovanie. Sam to tak mam a urobit na posedenie 500 ks nie je problem.

3. Double alpha Mr. bullet feeder, manual ala Lee alebp elektricky. Cena manualu aj s matricou je 100 eur.

4. Daju sa pouzit vsetky standard matrice. Sam mam. Dlzka staci, ak by nestacila je mozne nasrpbovat istiacu maticu zospodu alebo pouzit inu, trebars hornady matice s cervikom na fixne nastavenie matrice.

5. Ano, oba su sucastou. Prachovac je mozne vymenit za iny ak ppuzijes prislusnu maticu. Ale
Preco to robit, ten Dillonacky je to najlepsie a najpresnejsie z objemovych na trhu.

6. Podstavec nie je sucastou

7. V CR Strobl (uplne naj co sa vybavy pre prebijacov tyka), u nas by som sa popytal u Mongela (Ares)
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Ďakujem.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Par veci este dodam.

Dillon ma dozivotnu „no bullshit“ zaruku, teda bez kecov dodaju poskodene nahradne diely zdarma (vacsinou praskne plastovy shell indexovac, ak je namahany napr. ze nie je vypichnuta zapalka). To nie je chyba lisu, ale dolezita funkcia aby nedoslo k poskodeniu inych casti. Kazdopadne sa oplati kupit sada nahradnych dielov, rychlejsie vymenit a potom len cakat na doplnenie s tym co doda Dillon.

Dalej, na prebijanie dalsich kalibrov nez je zvolena dodana je okrem matric potrebne kupit aj konverzne sady. Tie su dost drahe, cca 180 eur. Pozostavaju zo shell holdera, redukcie podavaca nabojnic, poistnych kolickov nabojnic, prachovacej trubky a par inych drobnosti. Je to teda o dost financne narocnejsie nez hlava pre Lee Classic Turret, ktory by som pouzival na ostatne raze mensich serii (357 a 45 ACP) ak ich ides prebijat.

Netreba zabudat, ze pre vacsie pohodlie je vhodne kupit aj dalsiu hlavu lisu Dillon pre kazdu raz kde su osadene matrice, co je dalsich 40 eur naviac.

V tomto ma navrch Hornady Lock'N Load, kde staci nakupit len bushingy (objimky) pre matrice a prechadzovat len tie. Na druhu stranu v standarde nema ani len trubku a mechanizmus podavaca nabojnic. Da sa to prirobit z dreva ci na 3D tlaciarni, ale v tomto to ma lepsie zas Dillon, kde staci na kus kovu namontovat Lee podavac a hotovo.

Hornady ma ale fixnu hlavu lisu kde sa menia len matrice v bushingoch (ala Lee breech lock) co zas prispieva ku konzistencnejsej dlzke nabojov.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ja mam Hornady LNL AP a vybral som si ho z jedineho dovodu: napriek tomu ze sa jedna o viacoperacny lis obsahuje zostava len 2 plastove suciastky: tu gulu na pake za ktoru to drzim a suciastku c. 8 (vid 5ta strana tu: https://www.google.sk/url?q=https://pre ... O9iMNHnNZC)
- gula zatial drzi ale ten plastovy drziacik som uz 2x zlomil (k novemu lisu su 2ks). Z Hornady mi zadarmo poslali 3ks nahradnych s tym ze su novej zosilnenej konstrukcie a mali by byt pevnejsie. Z tych 3ks jazdim stale len jeden a ten isty..
= mam za to ze co je z plastu praskne - skor ci neskor.

Na lisy od Dillonu som pocul vela chvaly ale keby som si kupoval lis znovu kupim si opat Hornady.
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

theplaky - Nad nim som pôvodne uvažoval, ale nakoniec rozhodla cena keďže Dillon vychádza o niečo lacnejšie.
Jedine čo sa obávam, je ako budú do dillonu pasovať matrice od LEE keďže som viac krát počul že sú krátke a dosť na doraz čo do závitu. Som s nimi spokojný a bola by škoda ich mať len tak v šuplíku a hlavne kupovať nové.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Áno, je to tak. Na Luger du dosť krátke (formátovacia) je to LTT.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"