Lis na prebijanie

Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Nem00 napísal:Chcem sa spýtať či lis LEE PRO 1000 je dostačujúci na prebíjanie .45 tak 500 kusov za mesiac a ak by som si ho kúpil dajme tomu tu

http://www.zbrane-ke.sk/product_info.ph ... m27qfsn675

či potrebujem ešte niečo okrem samozrejme materíálu. Z Ameriky sa dá zohnať za 180 eur a vyzerá byť celkom v pohode. Nemáte niekto s ním skúsenosti? Poprípade keby som chcel neskor aj 7,62 x 39 dalo by sa to na nom este?

Ešte k tomu odlievaniu nikde som tu na fore nenasiel niaku temu spojenú s tým (akurát ze niekto chce 1 tonu olova). Nieje to zdraviu škodlivé ked sa robí z tým olovom?
Urobis snim teoreticky 500 za hodku, mozno skor.
Ja ho mam no este som ho nestihol rozbehat.
Nezabudni, ze si musis kupit vsetko vybavenie pre raz .45!!
Podavac + drziak gul, zapaliek,nabojnic a ked to vyladis, tak ti pojde. :wink:
Nejake z tychto komponentov sa daju pouzit aj na ine kalibre, ale treba pokukat ktore.
http://www.leeprecision.com/cgi/catalog ... p1000.html

7,62x39 sa tam da tiez pebijat, ale vies kolko stoji mosadzna nabojnica :?:
Ked si to zistis, tak budes vediet preco to asi nik neprebija. :wink:
Zaital som nenasiel na strelnici ziadnu mosadznu! :lol:

Kup si knihu: http://www.press.sk/zbrane-a-technika/p ... -streliva/

A stou zacni. :wink:
Da ti vela odpovedi na tvoje otazky.
inspiring_mirzakhani

Príspevok od používateľa inspiring_mirzakhani »

dik tu si zoženiem aj keď ta predná strana vyzerá trochu archaicky. :)

nemá to niekto aj nascanované? dik
friendly_hertz

Príspevok od používateľa friendly_hertz »

Gunslinger, keď sa do Co-Axa od Forstera matrice len nasúvajú a nie sú inak fixované je to vhodný lis na bench-rest prebíjanie. Nevzniká tam nejaká vôľa?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Vjedator : kup si RCBS Rock Chucker, Harrels alebo Redding Big boss alebo ocelovy Lee Classic , matricu vyskrutkovat je otazka par sekund... rozdiel v presnosti mozno nepoznas pri Forsteri ale ta matrica tam slabsie drzi proste
friendly_hertz

Príspevok od používateľa friendly_hertz »

Dík Turbiak ja už mám Redding T-7 na poľovnícke strelivo mi to vystačí, ak mi stúpnu nároky na strelivo pôjdem určite do Redding Big Boss II. Dík za radu, mňa by len fakt zaujímalo ako to je s tým Co-Axom, lebo som ho naživo ešte nevidel a pokiaľ viem Gunslinger prebíja aj na nejaký ten Bench rest. len mi to nejak vŕta hlavou, že matrica, ktorá sa tam len voľne nasunie musí mať vôľu a to mi nejde dokopy s presným prebíjaním, preto sa ho to aj pýtam, aby som v tom mal jasno.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

zdravim amaterov :-)
Mi kupujeme prislusenstvo za stovky euro a zlate Czech hands si to spravia doma :-)

http://www.mosin.webz.cz/no%20name.html
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Rasto: keby chcem strielat do 1 MOA na 100m tak mi staci prebijanie za 100 €
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Urcite sa nemylis, to bol pokus o vtip :-)
Na tych 100m spravis 1 MOA s malorazkou a tam sa prebijanie neoplati :-)
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Celkom dobra strankana prebijanie je aj tu: http://prebijeni.strelci.com/index.html
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Trosku oprasim pre mna stale aktualnu temu a pridam daco z mojho sudku.
Rebrinak mi sluzil 30 rokov, tak preco ho zahadzovat a nechavat si robit do bytu skaredy a nemotorny stol na prebijanie :-)

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Vjedator napísal:Gunslinger, keď sa do Co-Axa od Forstera matrice len nasúvajú a nie sú inak fixované je to vhodný lis na bench-rest prebíjanie. Nevzniká tam nejaká vôľa?
Vjedator: Sorry, unikla mi tvoja otazka, a nie, nevznika tam vola, akonahle sa matrica oprie hore tak je rovnako stabilna/'suosa'/... ako pri nasrobovanej hlavici, a tym ze je Co-Ax 'dvojosi'/ko-axialny :roll: :lol: mu vraj umoznuje byt presnejsi nez naprosta vacsina beznych lisov. Medzi benchrestakmi je povazovany medzi to naj co mozes mat (ak clovek nepocita rozne specialitky).

Daj mi vediet ak by ta este nieco zaujimalo,


Gunslinger
friendly_hertz

Príspevok od používateľa friendly_hertz »

Gunslinger napísal:
Vjedator napísal:Gunslinger, keď sa do Co-Axa od Forstera matrice len nasúvajú a nie sú inak fixované je to vhodný lis na bench-rest prebíjanie. Nevzniká tam nejaká vôľa?
"Vjedator: Sorry, unikla mi tvoja otazka"

Nevadí, díky Guns, za odpoveď dosť ma to zaujímalo, áno tie dve osi by to mohli stabilizovať,logiku to má.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

vzhladom na horsiu dostupnost nelugerovych kalibrov som sa zacal pohravat s myslienkou investicie do prebijacieho lisu.

Zadanie: robustny, spolahlivy a blbuvzdorny lis, najlepsie cely set, s moznostou neskorsieho upgradu.
Nepredpokladam nejake vacsie kvanta, takze volba padla na jednoperacny lis

RBCS Rock Chucker v sete.

ma niekto racionalny argument, preco NIE prave tento model ??

Primarne urcenie je na zopar pistolovych nabojov mesacne, casom mozno na puskove.

V rakusku maju ten set za nejakych 380Eur , v Prahe za 11tis CZK, v US je za 290 USD (no comment)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:51, upravené celkom 1 krát.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Mam dillon 550 je to super mašinka,ale prva matrica ktora vypichuje zapalku a kalibruje nabojnicu ju stiahne až priliš a vysledny naboj je taky divotvor v strede nabojnice zuženy.Dokonca mi ten vystupok v hornej tretine nabojnice sem tam zachytaval o komoru a robil zavady,to som vyriešil tak,že štvorku matricu škrtiacu som vymenil za matricu od LEE ktora škrti a žehli zaroven čiže ten vystupok na hilzni zahladi,ale stale ma štve ten divny tvar naboja!Ma s tym niekto skusenost?Lis ma 3 mesiace a robi to od začiatku.Popripade ma niekto technologiu čo by dokazala ubrat z karbidovej matrice plynule desatinku milimetra?
Vdaka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"