Lis na prebijanie

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

.. to o tych kratsich Leeckovych matriciac som nevedel.
Kazdopadne mi ale pride nestandardne podmienovat vyber 800+€ lisu vlastnictvom "nie uplne kompatibilnych" matric za 50€.

Leecko nezatracujem - zacinal som na Turete a dodnes ho povazujem za najvhodnejsiu volbu pre zacinajuceho prebijaca. Od prechodu na Hornady som ocakaval najma postup v oblasti kvality, konzistencie a trvacnosti. S Turettom som zaroven predal aj vsetky matrice, nakolko upgradovat lis bez upgradu matric mi prislo ako..no nebudem tu metaforovat. Matrice pouzivam Hornady pre pistolove raze (nakolko H ako jediny ponuka Microadjust seating stem pre usadzaciu matricu) a puskove Redding. Netvrdim ze Hornady su najlepsie matrice ale pod to ze su lepsie nez Lee sa kludne podpisem.

PS: nepisem to sem aby si si kupil lis od Hornadyho, ale zvaz ci budu B-ckove matrice(*) dovodom ktory zavazi pri Tvojom rozhodovani sa pri vybere lisu.
* Leeckove matrice su ako prve matrice dobra volba aby ste ma tu neukamenovali
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

hornady matrice su super pokial clovek nechce aj podavac striel - toho kto navrhol tu matricu mali pre vystrahu popravit... ako si dokazal zlomit ten plastovy bazmeg je mimo moje chapanie - viem si to predstavit iba za pouzitia kladiva :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Teraz som pozrel na lis a je to fakt natesno. Ale nie je to problem, funguje.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

vecsina 650 je osadena matricami od lee.... ci je to na tesno alebo nie je jedno nakolko to spolu bez problemov funguje
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Potvrdzujem, to len akademici potrebujú asi kilometer závitu :lol:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..tie eura navyse niesu len za dve ocka zavitu ;-)
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Zbytočne sa chytáš kktin. :roll: Dĺžka závitu LEE matrice stačí na spoľahlivé naskrutkovanie a zaistenie do "hlavy" lisu Dillon.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..ale ved ja to nezpochybnujem ze to tam pasuje a ze sa to tam zmesti.

Ja len tvrdim ze pouzivat v Dillone matrice od Lee (ktore su ako jedine* na trhu z casti vyrabane z hlinikovych komponentov) mi pride ako keby si Sagan svoj bicykel S-Works Venge Vias prezul na kolesa ktore si kupil v Dracikovi a ocakaval ze obhaji zeleny dres..
* hlinik som okrem Lee videl uz len v matrici od vyrobcu Bonanza ale ta bola starsia nez ja

Moje prve matrice boli od Lee (lebo €) a moj prvy lis bol od Lee (lebo €) - na tejto zostavicke som sa naucil prebijat a po dvoch rokoch som mal jasno v com su kvlaitnejsie lisy a matrice "lepsejsie". Ked som potom zacal poskulovat po lepsom lise, bolo mi jasne ze ak si chcem pomoct musim zmenit aj matrice - pretoze lis + matrice = SYSTÉM. Ak by som bol upgradoval len cast systemu, takto vytvoreny system by nedosahoval svoj plny potencial a ja by som v nom mal ulozene mrtve peniaze ktore maju likviditu niekde okolo nuly a mne neprinasaju ziaden uzitok.

Vsetci vieme ako to u nas na Slovensku je - netvrdim ze kazdy kto striela by si mal kupit ten javykonnejsi (=najdrahsi) lis, matrice, komponenty, zbran .. su ludia ktori taku kupnu silu nemaju (a ja sa im za to nevysmievam - len aby bolo jasno). Ja len tvrdim ze ak niekto naskrabe na lepsi lis, nemal by sa uspokojit s tym ze "matrice uz doma jedny mam", ale mal by si polozit logicku otazku: "a co s matricami"?
- Ako prva uvaha sa mu URCITE (lebo SVK) ponukne nieco v zmysle: "ak som uz raz nieco kupil za 50e, snad to nepredam za 25e aby som si kupil "to iste" za 70-100e" - tato uvaha si vsak pripusta len polovicu problemu a tou je EKONOMICKA rovina.
- druha rovina problemu je KVALITA.
.. a (bohuzial) cena a kvalita su dve protichodne veliciny - tak to skratka je a potvrdi to konstrukter aj ekonom.

Preto si dovolim tvrdit, ze ak ma niekto v Dillone matrice od Lee tak strelivo ktore vyraba je menej kvalitne nez to ktore by mohol vyrabat na lepsich matriciach.
- ak vsak prebijac nedokaze vyuzit (nad)kvalitu streliva ako strelec, nevidim dovod na to aby predaval lis od Lee a siel do Dillonu.. Kopa ludi prebija z ekonomickych dovodov a Ti by sa mali drzat Lee lebo v tomto je ta firma bezkonkurencna.
- ak vsak prebijac dokaze vyuzit (ako strelec) tu dodatocnu kvalitu ktoru mu upgrade lisu vie ponuknut, mal by si uvedomit ze narok na kvalitnejsie stelivo mu vznika az po odladeni celeho systemu (lis + matrice).

(poviem to este aj inak: ak niekto netriedi nabojnice podla vyrobcov, je mu jedno aku ma sarzu prachu, ci ma strely z rovnakej tavby, OAL meria prirovnavanim od oka a ustove rychlosti podla sluchu (pozdravujem :D ), vsetky komponnety kupuje na cenu atd, striela na CQB vzdialenosti na KING SIZE terce zo zbrane ktorej to je jedno .. tak ten upgradom lisu a matric nic neziska - aj ked peniaze na to mozno ma).

(moj nazor, moja skusenost - ak niekto uvazuje inak ma na to pravo - ak niekto zatial nazor nema, mozno mu to pomoze) - peace! :wink:
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

No ja dam iny pohlad na vec preco ist do XL650 ?

Jenoduchá odpoveď je: lebo chcem funkcné a hlavne rýchle riesenie to znamená dokázem produkovat za kratky cas kvantum streliva.

A matrice od lee ak ich ares nezodral tak ty asi dost tazko budes mat moznost rozpravat o tom ake su "nekvalitne"

No a ak chces robit bench rest 9mm luger :) tak si kup hoci aj redding competition.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Kvanta streliva sa daju produkovat aj na Lee Loadmasterovi - nepotrebujes k tomu Dillon. A ohladom kvality matric si ma nepochopil: nemal som tym na mysli ze ich nezoderes ale ake konzistentne strelivo s nimi dokazes vyrabat.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

No veru lebo na to IPSC pukanie pre 90% prebíjačov to bude sakra rozdiel s tými LEE matricami. :roll:
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

theplaky napísal:Kvanta streliva sa daju produkovat aj na Lee Loadmasterovi - nepotrebujes k tomu Dillon. A ohladom kvality matric si ma nepochopil: nemal som tym na mysli ze ich nezoderes ale ake konzistentne strelivo s nimi dokazes vyrabat.
Viem čo chceš povedať ale vidíš prebíjanie len cez optiku prebíjača na účely mierenky.

Moje okolie, ja, prebíja rôzne: strojmi od 650, 1050 po Kamdex, ktoré sú osadené od Líčka, cez Hornady, Dillon, Reding a Lyman matrice, sype čokoľvek čo sa nedá vyšňupať, sme radi keď hilzne vyperieme, plieskame to zo všelijakých čezetiek, aj pod nohy aj na 50m s rozptylom 15x20cm. Čiže stále lavírujeme niekde medzi kvantitou a ešte primeranými nákladmi v. efektivitou stráveného času.
Ale naozaj nikoho nepoznám, kto by neprešiel alebo sa nechystá prejsť za krátku dobu z Hnojmastra na modrý alebo červený lis.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Drviva vacsina ludi co pznam ma na 9 mm prave matrice Lee. Az sa budem bavit o benchreste na 1 km, potom to ma zmysel riesit nieco ine. Kupovat pistolovu matricu s mikrometrom povazujem za nezmysel, ale ak si niekto mysli ze bude lepsie strielat, prosim. Su to jeho peniaze.

Netusim o akom nekonzistentnom strelive hovoris. Ked s tymi leeckovymi urobim lugra tak, ze nastrielam z opory na 25 m do priemeru 5 cm tak mi viac fakt netreba. Ked s tymi istymi nabojmi nabucham s kolimom a Barkom do diery na 50 m tiez neviem v com je problem.

Krimpovacku so zehlickou maju naj na trhu. Aj na .223. Jedinu matricu na .223 co som teraz vyriesil namiesto Lee je Redding. Ostatne ako usadzovacia a krimpovacia su lee a funguju velmi dobre.

Opakujem, ak s tym na IPSC vzdialenosti davam alfy (teda skor nedavam ale to je moja chyba) tak neviem, v com je problem.

Jedina hlinikova cast na Lee matriciach su poistovacie matice. Az na to ze sa nedaju zafixovat cervikom nevidim problem. Aj to fixovanie sa da poriesit na stojanovej vrtacke a so zavitnikom. A funguje to.

Ja skor nepochopim ludi, co si kupia Dillon a potom kupuju po jednej krabici striel. To holt moc neusetria...
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Machead prepac, ale ak mas doma len Leeckove matrice (a jednu Reddingovu) ako pises, tak Ty vlastne neporovnavas - Ty chvalis to co mas.
Machead napísal: Netusim o akom nekonzistentnom strelive hovoris. Ked s tymi leeckovymi urobim lugra tak, ze nastrielam z opory na 25 m do priemeru 5 cm tak mi viac fakt netreba.
- to su dvoj alebo troj ranove polozky?
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Pozri nic v zlom, mas pravdu ze neporovnavam ked nemam s cim, ale je tu jedno ALE:

Striela to? Striela to presne? Ano.

Potom nechapem, co viac by som mal riesit. Ak sa na to pozeras optikou mierenkara, beriem. Optikou IPSC strelby mi fakt nezalezi ci ta strela ide o 0,5 cm dolava a potom zas 0,5 cm doprava.

Ono aj pri tej mierenke je ale fakt skor otazka, ci na tu vzdialenosti nie je skor limit ruka a oko, ako strelivo.

Ak s pribijancami mam rovnaky ci o nieco lepsi sustrel nez s fabrickymi za polovicu ceny, fakt nepotrebujem riesit, ci mi to ide do jednej diery.

Opakujem, optikou dynamickej strelby.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"