Prebíjanie brokových nábojov

inspiring_sanderson

Prebíjanie brokových nábojov

Príspevok od používateľa inspiring_sanderson »

Prebíja z Vás niekto brokové náboje? Ak áno, aké používate lisy resp. vybavenie na prebíjanie. Poraďte akú značku výrobcu na dané príslušenstvo. Pozeral som MEC, RCBS, Hornady atď...
Ak máte nejaké skúsenosti, tak napíšte. Dík.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Neviem ci sa pri cene brokovych nabojov oplati prebijat....resp. pokial nechces robit nejake specialne strelivo
inspiring_sanderson

Príspevok od používateľa inspiring_sanderson »

Specialne strelivo nechcem robit, len obycajne na polovacky a sem tam na sportovu strelbu. Ano, lacne strelivo vychadza cca 6 az 8 Sk, ale kazde z nich ma kosik. Chcem vyskusat pouzit plastove nabojnice ale nedavat tam kosik, mozno tym dosiahnem väcsi rozptyl brokov co je na polovacky idealne ak strielam na kratko na bazanty a kacice. S kosikom to leti trochu daleko. Bez kosika su napr. S&B trochu pridrahe, aj ked som neskusal preratat naklady na vyrobu jedneho naboja, ale myslim ze to vyjde lacnejsie. Broky kupim na Ukraine, tam vyjdu lacno, prach a zapalky u nas a nabojnice z polovaciek zbieram tak neviem. Hodil so tuto temu pre zaujimavost ci to niekto robi, ak ano, nech poradi.
eager_colden

Príspevok od používateľa eager_colden »

Prebíjam brokové náboje, požívam lisy MEC (Versamec 700 pre 16Ga, 76 Series Grabber pre 12Ga). Strely ale dávam typu Slug. Ako výplň požívam aj plastové košíky, aj filc. Plastové nábojnice zbieram na strelnici...
inspiring_sanderson

Príspevok od používateľa inspiring_sanderson »

Chcem sa opytat ohladom lisov MEC. Tie lisy su univerzalne, daju sa prisposobit na rozne dlzky nabojnic napr.70, 76? Alebo je potrebne dokupit k lisu nejaky set na danu dlzku.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 19:14, upravené celkom 1 krát.
eager_colden

Príspevok od používateľa eager_colden »

Odpoviem na dve otazky:
prebijam nabojnice dlzky 70mm, dlhšie som neskúšal ale matrice sa daju posunut smerom hore, tak hadam aj dlhsie hilzne, vyskusam a napisem...

Lee slugy odlievam, 24 gramove... Takto vyzeraju hotove naboje:


http://i605.photobucket.com/albums/tt13 ... _A0028.jpg
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

ma tu niekto skusenost s prebijanim brokovych nabojov ciernym prachom? mam dvojku sestnastku a na western by som rad skusil zadunit s ciernym prachom. na zavodoch som videl ze niektori strelci pouzivaju na prebijanie ciernym prachom celomosadzne brokove nabojnice.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Tu je 13 strán o prebíjaní brokových nábojov
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

kapo - vdaka, ja tam vela zaujimavych info o prebijani slugov ale o prebijani na cierny prach zial takmer nic.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Boris, neviem, čo by si chcel vedieť? Mám taký dojem, že vlastnosti BP a súčastného prachu v brokových nábojoch je skoro stejná. A jediné čo dosiahneš bude dym a špinavá flinta.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

iba sa s tou myslienkou pohravam... ak sa mi podari zohnat nejake info tak ho sem nalinkujem.
inspiring_mcnulty

Príspevok od používateľa inspiring_mcnulty »

Boris: Ak chceš prebíjať čiernym prachom na western tak skús toto:
na prach daj kolečko z tvrdého kartonu na to buď plstenú mastenú zátku alebo plastový košík ale ho treba v spodnej časti namastiť poriadne lojom. potom už len broky a kolečko z kartonu a zakružiť. Keď to nenamastíš tak sa ti bude viac špiniť flinta. Po streľbe aj tak treba vyčistiť.
Ale ten romantikuš stojí za to :D :D :D
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Dnes som dostal z Italy Brass crimper aj Roll crimper prvé pokusy vyzerajú takto. Bude to životaschopné, a je to pevne uzavreté.
Objednával som z WWW.siarm.com, prišlo to za 5 dní.

http://imageshack.us/photo/my-images/25 ... 395fb.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/53 ... 402va.jpg/
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Upgreidnuty trapovy naboj diabolkou na steroidoch :-)

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"