Ako určiť vhodny prach pre dané strelivo

elegant_gates

Ako určiť vhodny prach pre dané strelivo

Príspevok od používateľa elegant_gates »

zdravim!som začiatočník v prebíjani nabojov,preto prosim o radu,podla čoho sa určuje vhodnosť použitia prachu,pre rôzne kalibre?chcem prebijať pištolovy náboj 9mmBrowning kratky(380auto) a neviem aky prach je možne použiť!za informácie predom dakujem!
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:23, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

do 9br. by som sypal s020-2, určite budeš spokojný, horí čisto, dobre sa správa v prachovači a je lacný...
elegant_gates

Príspevok od používateľa elegant_gates »

dakujem za odpovede!u nas na liptove prach nikde nedostať no jeden obchodnik mi ho vraj vie zohnať len musi vedieť aky, tak dam na vase rady,ved mate už nejake skusenosti!ešte by ma zaujimalo kolko treba dať orechovej drte do vybračnej čističky-odoka,alebo je na to nejaky postup?
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa spotter »

S020 má aj Mongel v Topolčanoch.Kde si kupoval gule?Lebo aj tie by si u neho nakúpil. 9Br strela za 1,14Sk v starej mene
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

pokial viem tak najlepsie na urcenie prachu je softver z menom Quick Load:)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Turbiak: dá sa niekde stiahnuť alebo je to platený soft ?

Mosin: v tabulkách s020-2 od explosie je pre 9br. navážka pod 6g gulu 3,2gr. start a 3,9gr. max. navážka.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Tu je demo: http://www.neconos.com/details3.htm

Popis programu:
http://www.6mmbr.com/Quickload.html

Ale full verziu som este nenasiel.
Ak o nej niekto viete zaveste link prosiiiiim :!:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Full verziu nenajdes ,,,,aspon neviem o nikom kto by ju nasiel , kazdy ju ma kupenu,,,vratane mna :) oplati sa to hlavne pre puskove naboje, pre presnu strelbu
dan12
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa dan12 »

Najprv pouzi prebijacie tabulky a potom pomeraj rychlosti a podla toho vylad quickload. Netreba sa drzat hned QL. Pri pistoli je to velmi citlive a vysledky tu byvaju uplne ine. Treba sa pohrat s Ba faktorom. Pri puske vysledny rozdiel neni az taky.
Ak pojdes do velmi rychlo horiacich prachov a pouzijes EPRX od Mongela, ti moze strhnut v drazkach(Solo 1000,ACC2). Ja aby som siel do S020 alebo az do ACC5 ale tato dost spini nezhorenym prachom.
Inac Solo 1000 je super na FMJ strely, nenajdes tam ani zrnkok nespaleneho prachu, komplet vyhorene ale pozor na laboracie, je to brokovnicovy rychlohoriaci prach a citlivy na davkovanie, desatina grainu zacina robit dost podstatne rozdiely.
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

->dan12
Konecne niekto dalsi so Solom ... uz som sa zacinal bat ze som jediny zvrhlik co do 9L sype SOLO :D

V polke sezony mi dosla N320 (a nikto ju az do novembra nevedel doviezt), tak som daval SOLO aj pod 135gr EPRX a uplne v pohode - aspon teda pri mojich navazkach a OAL sa to nestrhlo ani raz...
dan12
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa dan12 »

to ADD

Kolko davas Solo pod tu 135gr EPRX? Ako rychlo to lieta ?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

add: myslim si ze je uplne zbytocne davat drahy Vihtavuori prach do pistoloveho streliva :) jedine ze strielas nejaku olypijsku tercovku zo specialom heh
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Turbiak: zabúdaš na priatelov velkej rany :lol: , prachy od vihtavuori sú podla tabuliek dobré na silné laborácie, vyskúšané nemám ale pri .357sig sa s nimi dajú dosiahnuť velmi zaujímavé čísla...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Chlapi ma niekto skusenosti s prebijanim 9mm luger do karabiny o dlzke hlavne 25cm?
Uz by to asi chcelo pomalsie horiaci prach, len si neviem vybrat, pricom navazky si spravim to nie je problem.
Chcem to sypat pod 115, 135 a 150gr EPRX strely a vyskusat presnost, cyklovanie a prepad na 100 a 200m.
Preferujem koli ekonomike a dostupnosti explosiu pricom tam som sa docital o D037.2.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"