Pračka na nábojnice

Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Pračka na nábojnice

Príspevok od používateľa Michal1 »

Uvazujem nad kupou pracky na nabojnice.
Cital som vela o suchom i mokrom prani, ale nikde som sa nedocital ci to niekto skusal v umyvacke riadu.

Pani nema niekto skusenosti s pranim nabojnic v umyvacke riadu :?:

Malo by to byt velmi ryche a efektivne.
Jedna ci 2 tablety by to mali vycisti dokonale.

Myslel som, ze by som poukladal nabojnice do plastovych krabiciek co ich je plna rit na strelniciach a sup snimi do mycky.

Skusal to uz niekto?
Oazka je este ci nabojnice ulozot hore alebo dolehlavou.

Nieco k mokremu praniu z netu:
Mokré praní

Mokré praní je mezi střelci velice rozšířené hlavně z důvodu, že není nutno kupovat speciální pračku. Je tedy velice levné. Jeho nevýhoda je ovšem nutnost sušení nábojnic. K tomu je potřeba dostatek času a také prostor. Nábojnice lze sušit například v troubě, na topení, v kotelně a nebo na slunci. Je také potřeba mít nábojnic dostatek abychom měli co přebíjet v případě že je jedna várka mokrá.

1) První způsob:
Nábojnice se dají do starých ponožek. Ponožky se zauzlují a strčí k prádlu do běžné automatické pračky. Nutno podotknou že mohou zničit oblečení, proto doporučuji dávat je třeba k montérkám.
Potom už stačí jen nábojnice vyndat a usušit.Výsledky jsou velice dobré. Ovšem nutno to nejdříve vysvětlit manželce:-)
2) Druhý způsob:
Nábojnice se dají do pet-lahví zhruba do třičtvrtě lahve. Zalijeme roztokem pracího prášku s vodou. A necháme několik dnů odležet. A poté třepáme dokud nejsou nábojnice čisté. Tento způsob je velice pracný a časově neekonomický.
3) Třetí způsob:
Jedná se o mokré praní za použití speciální pračky a saponátu. Výhoda této metody spočívá v možnosti několikanásobného užití saponátu. A tedy velmi ekonomického praní velkého množství nábojnic, které by bylo při spotřebě čistícího média vibrační pračky příliš drahé.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

michal1: Ja som o tom cital, ale nepoznam nikoho kto to tak robi. Mal by som ale trochu obavu ci by v tej mycke po nich nezostaval 'sajrajt' (ktory by nemusel byt zrovna zdraviu nezavadny).

Z tych 'drziakov' co spominas by ale asi mohli pod silnejsim prudom vody v mycke vyskocit, ale vraj sa daju dat do starych nylonovych panchuch a pod. a aj ked cistiace tablety by mali byt v pohode, ak tam mas automaticke davkovanie lestidla tak ho asi radsej vypni (ak obsahuje cpavok a pod.)

Kazdopadne taketo experimentovanie len na vlastnu past a moc by som to asi neodporucal, to uz ich radsej len v niecom poriadne preplachni v horucej vode aj s nejakym saponatom, nechaj na dva dni vysusit, a uvidis co to spravi/ci to bude stacit.

Ja osobne pouzivam ultrazvukovu cisticku (4litrovu) a som s nou maximalne spokojny (tumbler je daleko hlucnejsi a trva o hodne dlhsie, navyse necisti lozko zapalky a prechodovy kanalik), ale zasa pistolove naboje netreba az tak extremne cistit ako puskove.


Kazdopadne drzim palce nech to dobre dopadne :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Stym sajrajtom po tom cisteni by sa to dalo vyriesit opakovanym pustenym mycky naprazno ci uz s tabletou alebo bez.

Myslym ze na nejakych 90°C by to bolo ok.
Mozno by nebolo zle skombinovat tie krabicky a nilonove pancuchy.

Kde si o tom cital?

Daj link.
Dik
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Miso zadovaz si staru pracku, do ktorej ti bude uplne jedno co das.
Zabalis si to do vreciek a proste vyperies bez obav o pracku ci pradlo.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Jednu taku mam.
Tusim to spravim ako hovoris.

Stou myckou by to bol asi Hi-Tech ale clovek fakt nevie aky sajrajt mu tam ostane.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Mycka by ti ich porozhadzovala prudom vody a musel by si ich ukladat a ....
Daj ich normalne do pracky a mas pokoj.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Michal1 napísal:Stym sajrajtom po tom cisteni by sa to dalo vyriesit opakovanym pustenym mycky naprazno ci uz s tabletou alebo bez.
Myslym ze na nejakych 90°C by to bolo ok.
Moj nazor som ti napisal na GP fore, k tomuto este dodam:

Tomu cisteniu by som neveril. V umyvacke sa postupne uklada vodny kamen, mastnota a podobny sajrajt (vyrobcovia ju odporucaju z casu na cas vycistit specialnymi pripravkami). A na taky dobry podklad sa ti urcite bude chytat aj svinstvo z nabojnic.

Btw. Su bezne umyvacky na 90°C? Moja zvlada max. 70.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Gunslinger napísal:
Ja osobne pouzivam ultrazvukovu cisticku (4litrovu) a som s nou maximalne spokojny (tumbler je daleko hlucnejsi a trva o hodne dlhsie,

Gunslinger
A čo poviete na túto ultrazvukovú?

http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c. ... ovy_cistic
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Idioti. Napisu dlzku kabla ale nie objem nadrzky. Moj odhad je ze by tam mohlo vojst 200 - 300 lugrovych nabojni. Tiez o nej uvazujem. Ak nezabudnem pojdem na nu v pondelok pozriet.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:21, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Skúšal si? A ako a za kolko to vyčistí napr 100 ks?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mhm, tato z Lidlu je skor taka mini-hobby cisticka, objem vyzera byt dost maly (neviem neviem ci tam vojde 300 lugerov, podla vysky hladiny mozno aj stovka bude len tak tak), nepisu tiez ktoru frekvenciu vyuziva a ci ma vyhrievanie (ktore dost urychluje proces cistenia), ale nepisu ani aky ma vykon alebo aky casovy interval sa tam da navolit (na malych priemyselnych/profi cistickach sa zvycajne da ist hodina alebo dve, na takychto hobby to je niekedy len par minut, ale zvycajne sa daju pustit aj viackrat po sebe), a aj ked "nádoba je z ušľachtilej ocele" nevedno ci sa v nej da pouzit aj specialny koncentrat na cistenie kovov/nabojnic, atd. atd.

Kolem a kolem, pouzit na lugre by sa asi dala, bude to chciet trochu s nou experimentovat, ale za tu cenu 'no nekup to'... :-)

Tu je nieco vseobecne o US cisteni:
http://www.6mmbr.com/ultrasonic.html
a tu je skusenost chlapika s takouto malou hobby:
http://www.longrangehunting.com/forums/ ... 5-a-21996/


Gunslinger
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

podla mna ta cisticka z lidla bude slaba. Cistiaci vykon sa da odhadnut podla prikonu pracky. Tato je tak nadimenzovana na okuliare, sperky a podobne prkotiny. Rovnako ultrazvukova cisticka nefunguje optimalne ak sa vanicka naladuje plna nabojnic.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pani samozrejme ze je slaba, ved je na domace pouzitie.
Mam doma podobnu a ma 2 vykonnostne stupne 30 a 60W. Ked chcem nieco seriozne vycistit, tak ju napustim horucou vodou z tocky (cca 60C) a necham ju slapat tak 10min.
Nabojnic sa tam vojde tak do 100 ako bolo spominane a urcite by som ich do nej nedaval, lebo by to bol porod a nie efektivne cistenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"