Odlievanie pistolovych i puskovych projektilov

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Parafin sa rozpusti, vyhori a naviaze na seba necistoty, ktore potom pozbieras z povrchu, ale treba ho vmiesat do olova a mat rukavice, lebo vzplanie a ak nie, treba ho zapalit :-)
Uz ani ten parafin nie je co byval :lol:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Rasto, ak mas na mysli dnesne sviecky tak to uz nie je parafin.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

pouzivam od vcelara ,alebo dedove stare zasoby, ked sa nepozera :oops:
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

tak to Rasto nepouzivas parafin. vcelar ti vacsinou da/preda vcely vosk. Sviecka praveze je parafin. inak pises dobre. vycisti olovo od sajrajtu a kadejakych necistot ktore su v tavenine volne rozptylene. tieto sa oddelia vyplavaju. pozor pri tom zbierani z povrchu. zo zliatiny sa rad uvolnuje aj Sn a Sb, ktore by si si mohol takto vyhodit a spravit si tak ciste olovo. horiaci vosk/parafin ho vrati naspet do roztoku, neviem na akom princioe. takze z hladiny taveniny zbierat sajrajt len po vyhoreni vosku :)
este doplnim v piecke so spodnym vypustom je dobre drzat taveninu pod uholnym prachom. uhlik vytvara redukcne prostredie a tyk brani oxidacii olova vzdusnym kyslikom. tiez funguje ako ten parafin. zabranuje aj oddelovaniu legovacich prvkov. ked som legoval 50 kg varku olova, pouzival som ako flux piliny s olejom. ale treba to robit vonku a ked nefuka vietor k vlastnemu domu.... :lol:
inak vela info o liati guli sa da najst tu: http://www.lasc.us/castbulletnotes.htm
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Viete mi niekto poradit setrny sposob cistenia zbytkov olova z kliesti lee. Material kokili mi pride dost mäkky a nechcem ich kned doryt. Ak sa to uz niekde riesilo dajte link.
Ď
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Nájde sa tu metalurg farebných kovov ? Rád by som si najprv teoreticky overil tento postup. Na US stránkach castboolits je zaujímavý návod ako legovať zliatinu 98Pb2Sn meďou bez nutnosti použitia drahého antimónu. Princíp je v pridaní malého množstva zinku do zliatiny a jeho následné vyoxidovanie pomocou síry ktorá sa uvolní po pridaní práškovej modrej skalice. Zároveň by malo dôjsť k redukcii medi ktorá sa rozpustí v cíne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"