Objektivizácia nákladov na prebíjané strelivo

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Rasto napísal:Mna to ko**tsky bavi, len je potreba ten produkt i niekde dobre vyskusat a o tu moznost som prisiel, tak mi vlastne prebijanie sposobilo i nemale problemy na sutaziach :-(
Je to hoby ako kazde ine, len tu sa da i usetrit, kde u inych hobby len utracate ;-)
vitaj medzi civilmi 8)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Premna dalsi dolezity faktory ktory ma tlaci do prebijania je aj to, ze za tych 11c (a mozno vyrazne menej) si prebijem aj 9g subsonic (aky nosim), ktory inac stoji 20c+. Tam sa cena treningu vyrazne znizi.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

R napísal:tak sa pridám, prebíjam na jednooperáku lee ráž .357sig, 7,62x25, 7,65 a najnovšie aj 7,62x54r. Neperiem, nečistím zápalkové lôžka, neskracujem, nestrúžim, gule kupujem najlacnejšie kde príde. Náklady na jeden náboj .357sig: nová nábojnica 0,10 €, gula od mongela 0,053 €, prach s020/2 8gr 0,023 €, zápalka 0,02 € dohromady je to 0,196 €. Továrenský náboj nekúpim pod 50 centov. S tokarevom je to podobné, 7,65 sa vyplatí menej a 9L vôbec ak človek nie je na dôchodku.... Lis a harampádí okolo sa mi už dávno vrátilo, výsledne neušetrím ale strielam omnoho viac.
Prosím ťa, kde si zohnal matricu na tokareva ?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

ďakujem ..
eager_hofstadter

Príspevok od používateľa eager_hofstadter »

chalani len taka otazocka. Kde kupit lacne 9mm luger FMJ. Som z okolia Nitry a vsetky predajne su skor na vychode. Doteraz som prebijal aresacke a som aj spokojny,ale chcel by som ist aj do FMJ. Ma niekto daku dobru radu odkial beriete?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

FMJ čo? Hotové náboje alebo strely? Lebo sme vo vlákne o prebíjaní.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Vsak pise ze doteraz prebijal Aresacke...
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Moc na vyber nie je a u nas vobec uz nie (ak sa to ma oplatit). Predobjednat, zobrat dodavku a ist na Moravu do Alsa Pro. Ak to ma mat zmysel, tak pod 100 tisic kusov sa ani neoplati ist.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

... ak sa bavime o strelach, tak sa oplati ist aj s nakupom pod 100k. Machead, z coho vychadza tvoja skusenost, ze nie?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

100K? Ako si došiel k takej cifre? Bežne kupujem 500-1000 striel Alsa PRO alebo LOS, cenovka cca 0,08€ kus.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

K 100k dojdes tak, ze nechces mat strely za 0.08€ ale za par desat percent menej :)
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

paragraf 2, odsek 1, pismeno g: "za strelivo sa považuje aj komponent streliva"

paragraf 55, odsek 4: "viac než 20 000 držaných kusov streliva musia byť zabezpečené v
uzamykateľnom trezore, v uzamknutej miestnosti alebo v samostatnom objekte; tieto zbrane musia
byť zabezpečené poplachovým systémom na hlásenie narušenia."

.. ja osobne by som sa tych nakupov nad 20 000ks radsej vyvaroval :-)

Machhead, Zlomizub - kolko ste doteraz usetrili nakupom striel v mnozstvach nad 100 000ks? Prosim vyvedte nas z tmy a prezradte k akym zlavam je mozne dopracovat sa prostrednictvom tychto megalomanskych nakupov?
Naposledy upravil/-a theplaky v 13 Dec 2016, 16:06, upravené celkom 1 krát.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Zlomizub: No dobre, ale 100k nábojov kedy odbúcham. Za 4 roky som prehnal cez hlaveň cca 6000 gulí - z toho určite viac ako polovica moje prebíjance. Pri priemernej spotrebe 1500 lugrov na rok to vychádza do mojej 102-ky (toľko nedožijem) :D . Ak by som mal menej kalibrov a viac času určite by toho bolo viac, ale ked to rozhodím medzi 308, 9L, 7,65Br, 45ACP, 400Corbon, zopár rán z revolvera a prcka nieje to až tak veľký objem.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ja som spolocnym nakupom komponentov (9mm luger) usetril za rok a pol 238€ (v porovnani s cenou v obchodoch).
To mnozstvo ktore kupis nemusis nutne kupovat len pre seba a mozes to poodnasat cestou, cize na konci dna ti zostane presne tolko kolko potrebujes.
Pri 1500 rocne ale nema asi velky zmysel ohanat sa za cenou ...

Edit: Neslo ale o mnozstva nad 100 000 ... niekedy staci ze sa vezmu 2 ludia po 10 000 a hned ide cena dole.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"