Objektivizácia nákladov na prebíjané strelivo

Používateľov profilový obrázok
Next
prispievateľ
Príspevky: 193
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Next »

Gunslinger napísal:Next: Tak tak, hod to do inej temy - preberieme to tam ;-)

Gunslinger
No lenže kam? :?:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Kapo:
Porovnat prebijanie presneho puskoveho streliva a prebijanie pistoloveho na sypanie do terca je ako porovnat Operaciu mozgu z okopavanym zemiakov :lol: :lol:
http://www.shootingshop.estranky.sk/cla ... a-nabojnic
http://www.shootingshop.estranky.sk/cla ... ie-strely-
a to tu nie je este popisanych X dalsich veci ako meranie koncentricity nabonice, meranie koncentricity osadenej strely,vyrovnanie strely do osi a znova jej meranie ci je v osi, nie je tu struzenie krcka a kopec inych veci , napr. na 3x Strelenu nabojnicu uz musis pouzit iny Bushing do matrice, lebo krckok sa stensuje a tym padom sa meni vytahova sila strely atd. ak by si to mal ratat na ,,usporu,, tak takymto sposobom prebity naboj ta vyjde cez 3 -4 € , Bencherstovy strelci prebiju za 1 hodinu jeden ,mozno dva naboje :roll: :roll:
jurokraken
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa jurokraken »

podla mna prebijanie je vprvom rade konicek,takze o cas sa tam nejedna.je pravda ze ta pociatocna investicia je dost velka,nehladiac na to ze unas sa dost obtiazne zhanaju veci na prebijanie,vsetko sa musi objednavat,a potom cakat.nehovorim teraz o lisoch. ja tiez rozmyslam o prebijani 10mm auto.tak len tak pozeram nejake veci okolo toho.
friendly_mendel

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

no podla mna aj ked su vstupne naklady dost velke tak minimalne do historickych pusiek sa oplati prebijat ked kupeny naboj vychadza 4-8 eur za kus ... no len keby sa vsetko tak tazko neobjednavalo z druheho konca planety :-)
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

ohledně úspory peněz se mýlíte všichni.
Já přebíjím leta a žádný peníze se mi doma nehromadí

Přebíjením získám přesný náboj do své zbraně,lepší než fabrika.
Nejsem odkázanej na výkyvy výroby a dodávek fabrické munice ani na odchylky šarží
To co ušetřím na přebíjení mi umožní víc střílet, tj. efektivita činnosti je vyšší než kupováním hotovýho střeliva.
Pokud má někdo práci á 1000 kč za hodinu, tak je to pro něj otázka co se mu vyplatí.
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

jurokraken napísal:podla mna prebijanie je vprvom rade konicek,takze o cas sa tam nejedna.je pravda ze ta pociatocna investicia je dost velka,nehladiac na to ze unas sa dost obtiazne zhanaju veci na prebijanie,vsetko sa musi objednavat,a potom cakat.nehovorim teraz o lisoch. ja tiez rozmyslam o prebijani 10mm auto.tak len tak pozeram nejake veci okolo toho.
O prebíjaní pri 10mm Auto nie je čo rozmýšľať, jedine že by si mal hračku len vo vitríne.
Pri 357 SIG som bol v pluse po 1500 kusoch - netrvalo to ani rok . Pri jednej návšteve strelnice padne za vlasť bez problému 250 ks - potom ma už bolí celý človek :D
Nie je potrebné kupovať hneď zariadenie za tisíce. Já som nakúpil kokilu, lis, el. váhu, matrice, dávkovač za nejakých 250 Euro. Ak nebudeš odlievať strely ale kúpiš napr. Aresácke aj tak budeš rýchlo plusový - ak budeš strieľať pravidelne.
Já pri 4000 prebitých nábojov 357 SIG mám ušetrené na novú zbraň .
Čo sa týka komponentov, dnes ich už kúpiš bez problému.
Naposledy upravil/-a Tibor_sk v 05 Nov 2013, 19:34, upravené celkom 1 krát.
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

to Kall :
Vystihol si to , veď vieš o čom hovoríš. :wink: Hoci ty si pokiaľ viem na dlhšie a presnejšie hlavne, kde je efekt ešte výraznejší.
Peniaze sa hromadiť z ušetreného nebudú, lebo my gunpozitív to minieme na viac návštev strelnice, na ďalší nákup zariadení na prebíjanie, na nákup ďalších milášikov ....... :D
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Akurát včera som rozoberal otázku prebijať-neprebíjať s majiteľom istého nemenovaného obchodu. Pri kamarátskej cene jednooperačného lisu, matríc, váhy, zápalkovača, komponentov na výrobu 1000 nábojov, bez započítania ceny práce sa cena tohto všetkého vyrovná cene 1000 fabrickým nábojom (cca 0,31€/1ks). Po prekročení tejto hranice vychádza 1 náboj na +/- 0,10€ a strieľam za tretinu alebo lepšie povedané o dve tretiny viac. Platí to pri .38 Special. Pri 9mm Luger to však vychádzalo na cca 4-4500 vyrobených nábojov aby so bol na nule, čo pri mojej spotrebe je cca 5 rokov (nerentabilné j.bať sa doma s nábojom za 0,10€, keď za 0,13€ až 0,15€ si kúpim hotový).
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

tak prebijat luger na jednoperacnom lise musi byt tyranie :D ale garantujem ti keby mas viacoperacny lis tak by si tych 4-5k mal za rok a nie za 5 :D ci len ja som taky ze strielam kym je co ? :D
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Prebijanie 38my bude uplne rovnake tyranie, ako pri lugri.
Oplati sa prebijat aj 9L plus ked uz ides kupovat lis a matrice v 38me, tak tvoj prepocet na 5 rokov nema zmysel, kedze na 9L ti stacia uz len matrice. A kup turret, nie jednooperak.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Lugrové matrice budú samozrejme tiež, celý komplet je v najbližšom dvojročnom pláne (najprv barák, potom lis, nakoľko v súčasnosti nemám kde ani kedy). Každopádne zaujímavá myšlienka od kolegu na tému prebíjanie: "Patróny už lacnejšie nebudú, len každý rok drahšie."
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

Prispejem aj ja. Ked som sa rozhodoval prebijat bol na tom podobne ako ty - kupit nieco za co najmenej. Bol som rozhodnuty pre jednooperak ako ty no vtedy ho nemali a dlho mi nikto nevedel ziaden zohnat. Potom padlo rozhodnutie na Turret najprv lacnejsi. Ten som videl v akcii a zadal sa mi dost hlinikovy diely su sice relativne lacne ale zas kupovat to casto predsa len stoji nieco. Nasladne padlo rozhodnutie na turret ten drahsi ocelovy. No cena s matricami uz bola dost vysoko nad tym ako som mal v plane dat. Vtedy padlo podla mna to najlepsie rozhodnutie co som urobil a pockal som par mesiacov troska dosporil a kupil Dillon 650. Ked na nom dnes prebijam neviem si predstavit co by som robil ak by som mal jednooperak alebo turret. Jedno poobedie mam hotovych 1000 celiciek a cely masiac mam pokoj. K tej ceny za hotovy naboj - Casto sa tu spomina cena 0,13 - 0,15 za kus no prebity naboj je na mieru a casto dosahuju omnho vyssiu kvalitu ako spominane lacne strelivo. Co je pridana hodnota a lis sa urcite vrati aj ked strielate len Luger.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Prebijam 9 luger, je to o cosi lacnejsie ako kupovat fabricke naboje. Ale dolezitejsie pre mna je, ze som si urobil naboj priamo sity na chutky mojho Glocka. S fabrickym strelivom som nikdy neurobil taky nastrel ako s mojimi prebijancami { 99 bodov z moznych 100 }. Takze ja sa nepozeram na prebijanie ako na moznost usetrit, ale ako na moznost urobit si lepsi, presnejsi naboj pre tu ktoru konkretnu zbran.
friendly_mendel

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

no ako citam kazdy tu rata kolko tisic kusov treba vystrelit z pistole ale ako tak ratam tak do pusiek a skor tych starych je to asi jednoducha matematika taka krabicka nabojov vychadza 90- 120 euro tak tam uz sa podla mna oplati prebijat ...
luxus
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa luxus »

vie mi niekto prosim povedat na aku sumu vychadza prebijany 9 mm luger? dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"