Objektivizácia nákladov na prebíjané strelivo

Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Prave vcera som si prerataval kedze sa mi hromadia nabojince. Vysledok bol pri beznych internetovych cenach 11,6 centov za kus (strela, prach, zapalka).
Pri kupovani vo velkom a v akciach by to slo dat na 10 centov.
luxus
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa luxus »

dakujem za odpoved. to nie je ziadna vyhra...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ak sa dnes dá kúpiť na pulte Luger za nejakých 15 centov a prebíjaný sa dá spraviť za 10... skús povedať manželke (či frajerke) že 33% zľava v "bútiku" nie je žiadna výhra! :roll: :shock: :evil:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

podla toho aky prach, aka strela, prinajhorsom sa vies dostat na 10c, prinajlepsom na 8c, 7c.....

Samozrejme, ze to nezahrna investicne naklady do lisu, cisticky, prislusenstvo, nabojnice, cas.....
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Igrlik napísal:Ak sa dnes dá kúpiť na pulte Luger za nejakých 15 centov a prebíjaný sa dá spraviť za 10... skús povedať manželke (či frajerke) že 33% zľava v "bútiku" nie je žiadna výhra! :roll: :shock: :evil:
No skus jej to povedat tak, ze tych 33% zlava bude len ak tam stravy cely den cakania v rade vs. pridem, kupim, odidem. Tym chcem povedat, ze v tom tvojom priklade, si nezaratal cas potrebny na prebijanie a nie je ho malo. A este ak by sme museli zaratat aj investicne naklady do strojov, tak v tom tvojom priklade by si musela najprv kupit podiel v tom butiku. :)

Prebijanie je skor o sebestacnosti v zaobstaravani nabojov, pripadne moznost si spravit custom naboj podla svojich indivudualnych potrieb. Nizsia cena (z dlhodobeho hladiska) je skor taky maly bonus. Tak to vidim ja.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Pri spotrebe 15-20 000 nabojov rocne je cena naboja jednym z podstatnych faktorov.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

mrzo napísal:
Igrlik napísal:Ak sa dnes dá kúpiť na pulte Luger za nejakých 15 centov a prebíjaný sa dá spraviť za 10... skús povedať manželke (či frajerke) že 33% zľava v "bútiku" nie je žiadna výhra! :roll: :shock: :evil:
No skus jej to povedat tak, ze tych 33% zlava bude len ak tam stravy cely den cakania v rade vs. pridem, kupim, odidem. Tym chcem povedat, ze v tom tvojom priklade, si nezaratal cas potrebny na prebijanie a nie je ho malo. A este ak by sme museli zaratat aj investicne naklady do strojov, tak v tom tvojom priklade by si musela najprv kupit podiel v tom butiku. :)

Prebijanie je skor o sebestacnosti v zaobstaravani nabojov, pripadne moznost si spravit custom naboj podla svojich indivudualnych potrieb. Nizsia cena (z dlhodobeho hladiska) je skor taky maly bonus. Tak to vidim ja.
Zle to podla mna ohladom tej ceny vidis. Cena pri desattisicoch je pre mna vyznamna polozka. Neusetrime sice za tu sezonu nic ale zato viacej strielame ako keby sme mali kupovat.
To ze nas to bavi je dalsia vec. Sebestacnost, to si trafil: ak mas zasoby, tak Ta neprekvapi ziadny vykyv na trhu. Len sa nad tym pousmejes.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

2 cubitko
O tom sa asi niekto hadat nebude :D Aj ked nizzsia cena je podstatna pre vela ludi aj pri ovela mensich mnozstvach. Ale je ta cena taka vyhodna, ak si ozaj zaratas vsetky naklady vcetne toho casu do prebijania? Oplati sa mi venovat dve hodiny denne prebijaniu, alebo radsej navyse praci (ak mam tu moznost, kto robi 8 hodine denne, 5 dni v tyzdni, asi taky flexibilny nieje)? Plus pri takych mnozstvach, detto ak su pravidelne, sa daju tie naboje zaobstarat za este vyhodnejsiu cenu ako tych 0,14€/ks.

Osobne by som do prebijania len kvoli cene nesiel, ale chapem, ze niekto tomu ten cas rad povenuje a proste ho tam nezarata, alebo aj ked zarata, tak sa mu to v jeho pripade oplati.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

a naco mas vikendy? :idea:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Mna to ko**tsky bavi, len je potreba ten produkt i niekde dobre vyskusat a o tu moznost som prisiel, tak mi vlastne prebijanie sposobilo i nemale problemy na sutaziach :-(
Je to hoby ako kazde ine, len tu sa da i usetrit, kde u inych hobby len utracate ;-)
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

abakan napísal:a naco mas vikendy? :idea:
Ja osobne robim casto aj cez vikendy, ak nie je iny program a je robota. Niekto iny by ti mozno odpovedal rodina? :) Ale jak som pisal, chapem, ze ten cas si proste niekto nezarata, aj z toho dovodu, ze ho to proste bavi. Ciste naklady bez casu, su urcite nizsie ako kupit tovarensky naboj.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Chapeme sa: prebijanie nie je pre Teba :wink:
Hodnota casu je pre kazdeho subjektivna.
glocker
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa glocker »

V skratke:
Podľa toho ako zoženieš komponenty ťa vyjde jeden náboj 9mm luger na 8-10centov
Nákup vybavenia (lis, matrice, pračka, váha, kaliber, šublera, drobné príslušenstvo) minimálne od 300€ za jednooperačný lis do cca 1000€ pri progresívnom lise.

Kopec času ti zaberá študovanie fór a podobných zdrojov aby si si naštudoval teóriu prebíjania a možné problémy.
Potom ti kopec času zaberú prípravné práce ako čistenie nábojníc a pod.
Pokiaľ máš progresívny lis tak samotné prebíjanie až tak moc času nezaberie pretože vyrobíš cca 400 - 800 nábojov za hodinu...
A potom pokiaľ ťa to baví tak skúšaš rôzne navážky a úpravy tam je čas individuálny..

O tom pre koho má čas akú hodnotu polemizovať nechcem a je to aj zbytočné každý si to musí zrátať sám. Preto ani nepolemizujem o tom či sa prebíjanie oplatí alebo nie.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 2 months

Príspevok od používateľa Kall »

když odleju kouli tak vyjde na 0,15 kč
zápalka 0,5 kč
Hilzna zadarmo
Prachu tak za 0,4 kč
práce zadarmo
cesta na střelnici 16 km á 2,2 kč
Vstupný 100 kč.
celkem : K NEZAPLACENÍ

Přebíjením neušetříš ale za svý peníze si víc užiješ.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

abakan napísal:Chapeme sa: prebijanie nie je pre Teba :wink:
Hodnota casu je pre kazdeho subjektivna.
Ano da sa povedat, prebijanie nie je pre mna. Bavilo by ma to, ale nemal by som na to asi cas, a momentalne asi ani priestory. A ano myslim, ze sa chapeme :)

Priznam sa, ze az teraz som prebehol celu temu a moj nazor asi najlepsie vystihol starsi prispevok od Gunslingera.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"