Lovex S020-2 vseobecne

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Lovex S020-2 vseobecne

Príspevok od používateľa Rasto »

Zdravim prebijacov.
Zaujimali by ma konkretne skusenosti s tymto v nasich koncinach najlacnejsim prachom.
Treba uviest pre porovnanie a aplikovatelnost:
kaliber
typ strely (popripade tvrdost)
vahu strely
mnozstvo prachu
typ zbrane
rychlost strely (ak je znama)
znacku zapalky
celkova dlzka naboja
poznamka (subjektivny dojem pri strielani, zanasanie hlavne olovom, lietanie na plocho, IPSC faktor ...)

Dakujem za vsetky postrehy, sa mozrejme pokial to nie je niekoho tajomstvo.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3103
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Prebíjam ním 7,62x25, 7,65Br, 357sig. v prachovači sa správa perfektne, navážky hmotnostne nekolíšu a netrúsi sa dookola ako pri accu 2 a 5. Zbraň ostáva čistejšia ako pri accu. Je to univerzál s ktorým sa dá prebiť skoro všetko, mám niekde tabulky od syntezie, večer pohladám a zavesím...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Prave som odvazil aresacky prach co dava pod 150gr ogival gulu.
Predpokladam, ze je to S020 a bolo ho tam 3.2gr pri OAL 28.72mm (spriemerovana hodnota z 3ks).
Tento vacsine znamy naboj cykluje bezproblemovo v kazdej zatial mnou videnej zbrani, tak ho budem brat ako referencny a pojdem s navazkou dole.

PS neprehnal niekto tento druh naboja cez hradla?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:22, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Obe tabulky mam k dispozicii i ja a su viac nez rozdielne, pricom podla mojich znalosti rozdiel medzi S020-1 a S020-2 je len v akom prevedeni sa vyraba.
Viac ma sokol udaj OAL kde uvadzaju 26,5 - 29,69 co je priepastny rozdiel.
Nemate niekto vzorec na vypocet komoroveho tlaku podla C.I.P.?
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa tenorista »

Takže keď dávam pod 124 gn gulu ares a aj FMJ 4,2 ng S 020-2 je to už veľa? inak v hk mi fungujú fantasticky a bez problémov,inak majú 29,2 mm
a čz ich žere tiež v pohode.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:16, upravené celkom 1 krát.
dan12
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa dan12 »

124gr tvar LEE 2R EPRX povlak
OAL 28.5mm, 4.8gr S020-02 zapalka S&B
vonk teplota pri strelbe 25 stup.
rychlost 337m/s

Pri pouziti magnum zapaliek pouzit o 0.2gr menej
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

A z akej zbrane to bolo merane?
Faktor mas 137 cize na IPSC zbytocne vela a aj na rekreacne strielanie, ale aspon mas zarucene cyklovanie i v slabsich rukach :-)
dan12
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa dan12 »

Bolo to zo standart G17. Je mi jasne, ze mam vysoky faktor ale vsetko co je od tohto nizsie je naplocho v terci a rozhadzane po celom A4 harku na 12m s oporou. Neda sa to porovnavat z original EPRX pretoze mam makke olovo. Mongel ma super tvrde ale za 2 eura / 1kg.Ak je potiahnuty EPRX na tvrdom olove tak sa lepsie sprava.

Pri tomto OAL G17 cykluje od 4.0 gr pri 124 gr strele pricom K100 nefunguje(tuha pruzina)

Co sa tyka Lovexu tak som presiel meranim od OAL 26.7 - 29.2mm
a navaziek od 4.0 - 5.0 gr pri 124gr strelach. Boli tam aj nejake 150 a 160gr


Ak chces vediet odhadovanu rychlost urcitej strely posli mi jej presnu dlzku.
Po tychto testoch sa da dost presne odhadnut rychlost.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ked lietaju na plocho to je pruser, nastastie ja mam CZ s normalnym vyvrtom a pri mojom srackovo makkom olove (zanasa hlaven a dost) mi nesli na plocho ani pri navazkach pod 4gr.
Teraz mam tusim 129,4gr strely (ciste olovo mazane LEE) pri 3.9gr s faktorom 127 :-)
AOL musim zmerat doma ak by mal niekto zaujem.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3103
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

dan12 napísal:Bolo to zo standart G17. Je mi jasne, ze mam vysoky faktor ale vsetko co je od tohto nizsie je naplocho v terci a rozhadzane po celom A4 harku na 12m s oporou.
nejak mi to logika nebere, pri nižšom faktore sa ti strháva projektil v drážkach a padá naplocho a pri vyššom je všetko ok ? Z géčkového pseudopolygónu ?

Inak podla správ na českých fórach išla s020-2 nejak závratne hore s cenou, vraj na úroveň sypaného vectanu...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

R dobre ze ti to neberie, precitaj si to este raz potom tvoju odpoved a mozes sa poopravit :-)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3103
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Rasto: prečítal som si to niekolkokrát, buď na mňa lezie demencia alebo píšeme o niečom inom. Pri rovnakej váhe projektilu stúpa faktor s rýchlosťou, či ? Dan píše že všetko s nižším faktorom ako tebou napočítaných 137 mu lieta z géčka naplocho, takže z toho usudzujem že pomalšia navážka sa mu strháva a rýchlejšia nie ?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nuz nemozes sa na vsetko pozerat z teoretickej roviny.
I ked je to nelogicne podlozil to vlastnymi skusenostami a nam nic neostava len mu verit.
Predpokladam, ze v mojej CZ by ten isty naboj (i pre neho nepouzitelny) strielal ako ma z dovodu ineho vyvrtu a mozno dlhsej hlavne. V zivote sa mi u CZ nestalo, ze by projektil (rozny vyrobcovia, vyhotovenia a gramaze) letel inak ako mal na vzdialenost 25m a menej.
Mozno keby ho skusil na viac nez 12m uz by sa gula stabilizovala :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"