Matrice

crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

Lovec, len tu matricu bude treba aj vybrusit aby nenicila nabojnice a to bude dost narocne, kedze pochybujem ze bude mat niekto nastroj s pozadovanou dlzkou a uhlom.
honzaaacr
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa honzaaacr »

komora je nová a fabriku to střílí, tak jsem prostě koupil nábojnice, které nejdou zkalibrovat a můžu je vyhodit, jedině koupit small base, ale to bude o dost menší jak moje komora a to je k ničemu, přesnost jde do háje
Dostal jsem radu jen na body matrici, ale co čtu, tak by to mělo udělat stejný rozměr jak celokalibr, nevím
honzaaacr
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa honzaaacr »

Vyřešeno, millos děkuju za radu, už to maká jak má


koupil jsem celokalibr redding - nic, pak celokalibr rcbs - nic a pak jsem koupil na radu miloše redding body die a sláva :P :P

po proměření jsem zjistil, že body die to udělá o 0,05mm víc jak celokalibr a to mě stačilo.
Do ted jsem si myslel, že je to stejný
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Honzo, mam u teba 0,5l vasej moravskej slivovice :D :D :D
Len teraz mam obavu, ze to budes musiet touto matricou robit po kazdom vystrele. Je tam pravdepodobne tesna komora, co nevadi, len ti to pri prebijani prida na praci o tento ukon.
honzaaacr
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa honzaaacr »

s tou flaškou i prací počítám :P :P :P
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Čavte
Dnes som kupil matrice Hornady s bushingami a mikrometrom na osadzovacej matrici, vsetko slape ako ma len nechapem naco je dobry expander ktory je na vypichovacej ihle kalibracnej matrice, roztahuje krcok nabojnice po celej dlzke. Da sa odmontovat a vymenit za kus co drzi ihlu bez roztahovania krcku nabojnice. Pri matriciach co som pouzival doteraz som sa s tym nestretol (lee).
Poradte nech som mudrejsi :)
Ď
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Tigrík »

Zdravím prebíjačov
Objednával som matrice + nejaké príslušenstvo z USA
Z colnice mi prišiel pozdrav citujem:

" V prípade dovozu tovaru v poštovej zásielke, ktorého hodnota presahuje 150 € žiada colný úrad zaradiť tovar podľa Harmonizovaného systému klasifikácie a zaraďovania tovarov.
V prípade, že tento úkon neviete vykonať, máte možnosť obrátiť sa na akúkoľvek špedičnú spoločnosť, ktorá takéto služby poskytuje."

Potreboval by som niekde vysnoriť HS číslo.
Riešil to už niekto?

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..ak Ti to niekto dovtedy nenapise viem Ti to cez vikend pozriet.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

to je niečo ako jednotný colný sadzobník?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ano, je to KN cislo z Colneho sadzobnika.

Mne raz prisiel do schranky dopis ze "mam prist na Tomasikovu v BA zaplatit clo" (vacsi nakup prebijacich potrieb z USA) - 6h ma tam dusili.
Pozdravil som a vysvetlil im ze som v sulade s instrukciou z dopisu prisiel zaplati clo. Na colnici mi vsak tvrdili ze clo zaplatit nemozem, lebo "nevieme kolko mam zaplatit" a ze je to "sluzba ktoru poskytuje externa spolocnost" (samozrejme na moje trovy). Namietal som ze mam so sebou VSETKY nalezitosti ktore su v dopise uvedene a ze nejaky vypocet cla od externej firmy sa tam absolutne nespomina a ze by som teda rad vybavil to na co ma sem zavolail = zaplatil clo. Bolo mi zopakovane, ze moj umysel plne chapu, ale ze sa to neda pokial nebudeme vediet kolko im mam zaplatit. Namietal som ze naco nam je colnik ktory ma vyzve aby som mu prisiel uhradit clo, ale nevie si vypocitat kolko mu mam zaplatit. Nasledne mi bola velkoryse ponuknuta moznost aby som si tu vysku cla urcil sam. V zapale rozhorcenia som s touto moznostu samozrejme suhlasil. Vtedy som videl prvy krat nazivo colny sadzobnik :D :D :D
.. po chvili samostudia som si to zacal vyclievat (to uz som mal pozornost aj nejakeho veduceho - sepkal mi do ucha ze ci som tu na kontrole..), ked som ho cez zatate zuby uistil ze nie, upozornil ma ze niektore polozky tam mam vyclene nespravne - poucil som ho ze ak niekto nieje opravneny tovar vyclievat, urcite nieje povolany vyjadrovat sa k tomu ci ho vyclievaju spravne ostatni.
Potom sme otvorili zasielku a nastalo velke rozhorcenie z toho ze "na obaloch su nakreselne naboje" - a ano, na obaloch boli naozaj nakreslene naboje - ale v obaloch ziadne naboje neboli. Nastalo dalsie suskanie ze ci som trojpismenkovy a ja som mu uz so zilou na krku povedal ze NIE - ze som si len v schranke nasiel dopis ze mam prist zaplatit clo a tak som kua tu!
Potom som asi hodinu a pol cakal zaryty v takej kozenkovej lavici ktora bola mozno starsia nez ja a cas som si kratil pozorovanim okolia - ked som si uz myslel, ze som videl naozaj vsetko, tak prisiel ON: starsi usmievavy pan vo vybehovej bundokoseli s napisom informator ktory s malou krhlickou polieval kvety. .. ked fukol za pol krhly pod umelu palmu mal som jasno v tom ze sa nachadzam v institucii s ktorou nema zmysel sa hadat..
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

a ja že môj rekord 2h za pružinky na mloka je neprekonateľný zážitok... :lol:
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Chodil som na colnicu BA nove mesto. Svojho casu som toho kupoval dost. Uz ma dokonca viaceri oslovovali “ á to ste vy “ Externu firmu na preclenie bolo treba iba v pripade ze som kupoval na firmu. Pokial to bolo na sukromnu osobu, odovzdal som iba papiere s popisom co to je. Niekedy si ma zavolal colnik ktory to preclieval s dolnujucou otazkou. Cca 2h cakania a nezmysleneho behania po schodoch s potrebnymi uhradami. Jedneho dna mi dosla trpezlivost. Ked mi posta doruci obalku s oznamenim o ulozeni zasielky, poslem potrene dokumenty na cloba@posta.sk a potom uz len cakam kedy pride postar a zaplatim mu co pyta. Od odoslania emailu po dorucenie im to trva tak 2-4 dni. Ako kedy. Ale ze by som musel zadavat HS CODE tak to ee. Ono je lepsie ho poznat a vyhnut sa tak zbytocnemu clu. Max clo co mi kedy dali bolo 3-6% taze ziadna tragedia.
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Tigrík »

Aj mne bola hneď ponúknutá možnosť obrátiť sa na špedičnú spoločnosť C&T, a.s.
Po krátkom telefonáte som zistil že kanceláriu majú hneď vo vedľajších dverách ako colníci a poplatok za každú položku ktorej IBA priradia číslo je 5Eur bez DPH.
Poďakoval som a slušne odmietol.
Moja zásielka mala 22 položiek z toho niektoré hodnotu pod 4Euri. :lol:
Stiahol som si teda z fin. správy 1042stranovú Nomenklatúru a za hodinku bolo zaradené.
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 76&from=SK
Zásielka bola predložená na preclenie a ja spokojný.
Za hodinu mail
Dobrý deň,
CÚ nám vaše doklady vrátil a žiada podať e- dovoz. Ak si ho neviete podať sám prikladám kontakt
Je tu možnosť obrátiť sa na špedičnú spoločnosť C&T, a.s.
WTF? :shock:
Chcem to pre osobnú potrebu a nie na podnikanie!
Cez finstat mi k tejto spoločnosti vyhodilo zaujímave informácie
Spoločnosť C&T, a.s. v roku 2018 zvýšila zisk z 4 948 € na 59 478 € a tržby jej narástli o 63 % na 7,690 mil. €.
Takže názor si urobí každý sám...
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"