7-milimetrová budúcnosť....?

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

7-milimetrová budúcnosť....?

Príspevok od používateľa lovec »

Starsi, ale fajn clanocek:
http://www.6mmbr.com/7mm284.html

Zhoduje sa s mojou minulorocnou snahou o nadobudnutie vykonnej sedmicky, ktora sice zakapala po logistickej stranke, ale vdaka novym kontaktom a moznostiam som sa s nou nerozlucil. Aj ked ma prave teraz 300vka mimoriadne uspokojuje, vykonna sedmicka bude urcite dalsou volbou v buducnosti. Oproti tristovke nizsia spotreba "pohonnych hmot", prakticky zhodna, prip. mierne lepsia balistika, mensi spatny raz, takisto voci roznym 6,5mm kalibrom dominuje po balist. stranke a po stranke zivotnosti.....mozno by som sa na zaklade clanku priklonil k RSAUM ako k WSM, pretoze aj ked remingtonacke nabojnice nie su zdaleka top, pri troske nadprace posluzia dobre a najma su normalne dostupne a v primeranej cene. Kdezto WSM su podstatne problematickejsie v nasich krajoch. Jednak originalne robi len Winchester, inak je potreba volit bud 270WSM alebo 300WSM (ktore sa ciastocne rozmerovo lisia) od inych vyrobcov, napr. Norma alebo Nosler.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Cau :) chcel som stavat .284 win povodne ale vzhladom k nedostupnosti nabojnic (kvalitnych uz vobec) som sa nato vykaslal a siel do 6,5-284 , co je v podstate .284 win ,krcok stiahnuty na 6,5mm a nabojnice LAPUA su normalne dostupne a su hlavne kvalitne. Ozaj aku mas predstavu o tej 7micke?? hlaven zaver pazba ???
este by som dodal k balistike ako porovnam .284 WIN a 6,5-284 do oboch naladujem najtazsi mozny BERGER VLD , a pouzijem prachy N 500 rady tak balistika je UPLNE zhodna , nadzvuk cca 1600 metrov. +- podla dlzky hlavne akurat .284 ma o nieco vacsi vykon , lovec prosimta aku ,,zivotnost,, udavaju na . 284 win nevies ?? na 6,5-284 davaju 1000-1200 ran ale tak to su max. navazky a BR presnost..tj, pod 0,1 MOA . na LR cca 0,4-0,5 MOA to bude strielat este hodne vela ran
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

TURBIAK napísal:.....naladujem najtazsi mozny BERGER VLD , a pouzijem prachy N 500 rady tak balistika je UPLNE zhodna , nadzvuk cca 1600 metrov.
uz len pohlad na balisticke koeficienty napoveda,ze vyraz UPLNE zhodna asi nebude celkom namieste. To nehovorime este o strelach od Wildcat bullets (ULD 200grs.) alebo LM-84 , (ten vsak potrebuje specialnu hlaven s kratkym twistom), ktore tito kratky sedmickovy tuckovia zvladaju a ktorych balisticky vykon je mimo moznosti lubovolnej 6,5ky.......hned len 7mm 162grs. A-Max ma BC prakticky zhodny s 6,5mm 140grs. Bergerom VLD (0,625 vs. 0,627). Je to nieco podobne ako zabiehat s tridsiatkovym kalibrom do teritoria .338ciek. Ciastocne sa to mozno da, ale porovnavajme porovnatelne.
Konkretne 284 ma nezaujala, ide mi o jeden z tych short-magnumov. Zivotnost hlavne? Nepodstatne.....novu hlaven v Nemecku,alebo v Rakusku urobia za par stovak €€€, presne podla mojej predstavy.
Cely system by bol zaujimavy ako napr. Avenger II. od Roedale....pripadne skladacka na zavere Tikka alebo Sako. Remington uz urcite nie. Dobre pazby robi kde-kto ...McMillan, Bell&Carlson, alebo nieco v AICS style. Kazdopoadne casu dost, napr. z novej .243W som nedal este ani ranu.....snad sa takymto tempom tej sedmicky dozijem. :lol:

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"