Chcem začať prebíjať...ako na to?

bagoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa bagoo »

poplastované strely od aresu v 165gr. ,.309 mam v marline 30-30 s 20palcovou hlavnou bez problemu niekde na 600-610m.s foto strely s krásnymi drážkami a presne údaje o rýchlosti môžem dodať až po šichte :)

edit: ale Marlin ma "microgroove" - mikrodrážky čo asi veľmi pomáha
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Spominam si, ze ked Mongel niekedy v 2009 skusil vyrabat EPRX 7,62x39 tak vyrobil 2 verzie:
jedna neobtahovala a druha sa strhavala
Nemal som vtedy k dispozicii hradla , takze netusim ako to lietalo
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Vyrobit puskove strely zrejme nie je ziadna sranda. Asi ich preto ani neponuka. Inak prebijat 7,62 x 39 zatial asi prebija malokto, jednak sa este daju zohnat v akej takej cene (ale uz zabudnime na fantazie typu 14 c/ks) a asi bude problem aj s komponentami. Kazdy koho poznam striela ocelaky s Brendan zapalkou…

Ak sa prebija puskove tak najviac .223 a .308 no a westernisti .38 special a .357 magnum.

A jestli se soudruzi v EK rozhodnou, tak nebudeme prebijat uz ani to…
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ares samozrejme puskove strely ponuka, jednu krabicku EPRX .309 195grs mam zrovna pred sebou na stole.

Kedysi som ich prebijal do Schmidt-Rubin K31 , daval som pod 195grs tusim 13-14grs pistoloveho D032 a lietalo to celkom pekne, taka malorazka. Len by ma zaujimalo, kam sa to da max pohnat. Do papiera na 50-100m mi olovo s 500m/s bohate staci. Lovit ani bojovat s tym nejdem, zaver si obtahujem sam.

Nieco podobne sa so strelami .311 da vyrobit aj do Mosinky, len treba prepocitat objem nabojnice
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Zaujimave, lebo tu mam pred sebou Mongelov cennik a nikde tam puskove strely nevidim.

Viem ze v ponuke mal ale v cenniku nie su, zrejme to nebude primarna zalezitost.
A ze si daval tak ostry prach ako pistolovy D032 do puskoveho naboja pre Svajciara tak to chce gule :)

Je ale pravda, ze do tychto kverov je strelivo problematicke takze jedine prebijat, ak ma clovek dake nabojnice. Ak uz mozno skor D036 ale kedze nie su data, osobne by som to neriskoval. Kazdopadne odvaha.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

webstranka, cennik a realita su v pripade Aresu faktory, ktore sa pohybuju po mimobeznych trajektoriach v n-rozmernom priestore a vraj sa uz raz v minulosti stretli.
Kazdopadne strely vyzeraju a stoja asi tolkoto:
http://www.ares-gunshop.sk/Strela-Ares- ... .30/s-27/s

Tie 165grs s placatym nosom su nafalus, lebo sa sprajcuju o nabeh do komory vacsiny zbrani
bagoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa bagoo »

strela Ares .309, 165gr RNFPBB
zápalka CCI200
prach Lovex 73.6 - 31gr
nábojnica dĺžka 2,029"
celková dĺžka 2,52"
strela krimpovaná

rýchlosť podla QL=600m.s, nemôžem nájsť nástrelny terč s nameranými rýchlosťami cez hradlá ale reálne som bol asi niekde okolo 585m.s=t.j 1800J
presnosť nič moc - teda v rámci terčovej streľby, inak na 70-80m cez mieridla triafam 10cm gongy
Prílohy
Snímek 007.jpg
Snímek 005.jpg
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

netusim ako ma marlin vyriesenu nabehovu rampu, ale nesprajcuju sa tie FN ?
bagoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa bagoo »

nešprajcujú sa ani pri rýchlej streľbe a pri merlinovi 336 ani nemôžu, je určený na tieto "tupela" hold trubicový zásobník iné moc neľúbi (ak nerátam Hornady Leverevolution). Balistika hrozná ale na také to pukanie a lov do 100-150 m postačujúca
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

pri vz58 bol problem v tom, ze sekali o hranu, polovica sla do komory s naseknutym predkom, druha polovica mala strelu zasunutu o milimeter do nabojnice a potom bol rozptyl taky, ze sa nedali trafit vrata od stodoly zvnutra
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Roman a do plynoveho kanálika "neustrihavalo" plast/olovo ?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Nekukal som, ale na samonabijeci funkci rostlinare to vliv nemalo.
Ak tam aj nejaka mikropilina olova zostala, ten kanalik je taky kratky a tlaky take desne, ze to vyfuklo
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Predpokladam, ze Mongel .223 remington (kalibracia .224) strely nerobi. Co sa da u nas zohnat za aku taku dobru cenu? GGG, Prvi Partizan ak je a Slepy&Blby na triafanie stodoly s presnostou 10 MOA. Tak?

Nejedna sa mi o tercovnicu, ale nieco prijatelne do AR-15 na take to domace zuvanie.
atrej177
občasný prispievateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 9 years

Príspevok od používateľa atrej177 »

Takže 4,8 grn S020 OAL 28,8 pod LOS 123grn FP. Funguje v pohode :D
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ake bushingy odporucate na formatovanie krcku nabojnice pre matrice Redding Competition s mikrometrom? Mam na mysli ci stacia ocelove, alebo radsej v prevedeni titanium (nitridovane). Kaliber .223 Remington, 6,5x55SE.

http://www.reloader.cz/cz/eshop/k/bushi ... hing/3918/

http://www.reloader.cz/cz/eshop/k/bushi ... hing/3919/
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"