Chcem začať prebíjať...ako na to?

Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Dancek »

M M napísal: y
@Machead - poskodenia pistolovych matric "karbonom" vo vnutri by som sa nebal - vplyv by to mohlo mat maximalne u rozhrdlovacej / prachovacej matrice, ale ani tam zatial nic nepozorujem.
Hodně záleží na tom, jaké používáš nádobíčko, já pokud nemám dobře vyprané alespoň ústí nábojnic zevnitř, dochází při vytahování rozhrdlovacího trnu z nábojnice k dosti silným otřesům, které způsobují nepravidelné sesypávání prachu v prachovači a tím i rozdílné navážky prachu v jednotlivých nábojích. Této nectnosti jsem se zbavil, až když jsem začal prát i revolverové a pistolové nábojnice na mokro v keramických tělískách, k otřesům už nedochází.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Mne k tomu zaseknutiu dochadza stale a to periem na mokro.
Da sa to odstranit pri lahkom vyprati vo vibracnej pracke s dillon lestidlom, ktore zanecha na nabojniciach film.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Hodne zalezi aj na povrchu toho rozhrdlovaciho trnu. Vetsinou je treba ho prelestit. Jinak ja pouzivam na nabojnice lanolin rozpusteny v lihu a to taky hodne pomaha.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa M M »

Koli tomu sekaniu som prvych par mesiacov prebijania nepouzival S&B nabojnice - oproti makksim Fiocci pripadne Magtech to bolo pomaly na tenisovy laket :D. Je mozne ze som to zalestil pouzivanim. A zlepsi to uz aj to obycajne povalanie nabojnic v handre trochu mastnej od Konkoru. Kedze si tak konzervujem hilzne pred odlozenim, mam to v jednom. Alebo ako ktosi doporucoval - do sacku streknut trochu mazania - ci uz kupeneho alebo vyrobeneho a pohrkat v tom - toto pouzivam na puskove. Otestovat lanolin sa este len chystam.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Lee matrice a vacsinou S&B nabojnice. Predne tie lahse otrasy som mal na mysli pri odzapalkovani. Ono lis sa netrasie ako celok, lebo je fakt upevneny na riadne masivnom stole (kuchynska doska z drevotriesky, ukotvene do steny cez 3 ocelovej diagonalne vystuzene konzoly - dlzka dosky 115 cm. vypodlozene 2 hranolmi zarazenymi fakt ne fest).

K tomu mazaniu - niekto pouziva, niekto nie. Co priebezne zasieranie matric? Lanolin a lieh som rozmyslal aj ja, komercne mastidla su presne to iste akurat za nehorazne peniaze
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Bez mazania sa dobre a komfortne prebijat neda.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Alkohol s lanolinom na vatovu tycinku a zmastit vnutro krcka. Bez mazania som dal jednu nabojnicu, ale bol to des.

Edit: Plati pre puskove :) Lugre mazem len zvonka.
Naposledy upravil/-a Zlomizub v 20 Jún 2016, 09:08, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A toto chcete robit pri prebijani lugrov? Fanatici. Najvacsie trenie nastava pri formatovani. Ak dochadza k otrasom tak sa treba pozriet na to ako mate lis uchyteny resp. ci stol je vhodny a dobre fixovany.
izzy
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa izzy »

Ďakujem všetkým za rady nakoniec som kúpil Lee Classic Turret Pres Kit , delaboračné kladivko a dig. váhu pre kontrolu . spolu cca 450 €. Nasledoval nákup v ZVS 9mm 8g FMJ za 63€/1000 ks (trochu lepšie lebo boli po 66€ ). a prvá tisícka spravená :D Trochu pocitového laborovania a paráda . Ešte zohnať niekoho v BB kto má hradlá pre overenie toho pocitu :mrgreen:
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Gratulujem. Ja som to bez mazania vzdal, zatial som urobil 300 ks ale motorovy olej na mazanie pouzivat nechcem. Cakam na Lanolin, izopropyl alkohol kupeny uz mam.

Pre info o nabojoch: Ares 127 gr., D 032 3.3 gr., OAL 28.4 mm

Na hradlach to davalo priemerne 920 fps, teda 280 m/s.

Podla QuickLoad bude na IPSC faktor pri tejto dlzke treba nieco okolo 3.7 az 3.8 gr.

Pri nastaveni strely v QL a ostatnych parametrov to vypocitalo mnou nameranu rychlost skutocne presne, s rozdielom par fps (dane skor asi malym kolisanim navazky a dlzkou naboja).

Zo 150 vystrelenych nabojov ziadna zadrzka, sustrel na 15 m s podporou velmi dobry v rozmedzi 5 cm (dane skor mojimi schopnostami). Na trening uplne v pohode aj 3.3 gr. navazka. Glock 19.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja mam nejake to kilo lanolinu, aj adekvatne alkoholu k tomu, ale kupil som pred cca rokom a pol original dillon olej na mazanie (http://alsapro.cz/cs/home/138-dillon-ma ... jnice.html). Mam prebitych no neviem....20tisic nabojnov, takmer stvrtina tam este je. Takze treba setrit tam, kde to ma zmysel...
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Pokial viem tak tie komercne riesenia nie su tiez nic ine nez lanolin a izopropyl alkohol.

Lanolin je dobre mazadlo a izopropanol sa odparuje rychlo. Nemyslim, ze to bude nejaky problem. A vzhladom k cene co to stalo voci malickej flasticke toho isteho…
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Pani z/v BA, nemate cestu niekto okolo Centralchemu? Chcel by som 99,9% IPA - liter, pripadne ine vacsie balenie a kyselinu citronovu - zopar kg, ak budu mat najmensie len 25kg balenie, tak aj to moze byt.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Zhodou okolnosti som tam bol dnes a bral som presne co chces :)

Kyselinu maju v 1 kg baleniach.

Mam to z roboty tak 5 minut peso. Pis SS dohodneme sa snad.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Tak neviem, ci som sprosty ja alebo Lovex ma v manuali riadne, ale riadne chyby.

Pre Ares 127 gr. uvadzaju navazku D032 od 2.9 po 3.5. To iste co pre 153 gr. strelu Ares!!! Pre 124 gr. olovo SB uvadzaju uz realnejsi rozsah 4.0 gr - 4.4 gr. pri rovnakom OAL. 3 gr. rozdiel rapidne ine navazky, rozdiel 26 gr. ziadne ine navazky. WTF?

Minuly vikend som na hradlach skusal 3.6 gr pod 127 gr. a islo to priemerne na 950 fps. Pri 3.8 to slo na 970 FPS. Pri OAL 28.4 mm ako podla manualu.

Quickload to ukazuje ako uz pomaly prekrocenie tlakov, na zapalkach nic take nebadam a rana je slaba ako caj. Ked v Quickload nastavim miesto D032 Accurate No. 2, hned sa dostavam na realne namerane hodnoty (+/-).

Podla mna sudruhovia z Lovexu niekde urobili chybu.

Zapalka Fiocchi 4.4 (vysledky dava konstantne, len mozno je slabsia nez SB), Ares 127 gr., OAL podla manualu 28.4 mm. Hlaven 4" Glock 19.

Musia tam mat chybu, inak mi to hlava neberie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"