Chcem začať prebíjať...ako na to?

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

sorry mas pravdu....nejaku inu blbost som trafil :)
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Páči sa mi ten DILLON...len neviem či 650,alebo1050.No a keď si to kúpim,čo ešte potrebujem aby to mohlo fungovať?Okrem nabojnic,prachu,striel a zapaliek...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

informacie, ktorymi ocividne nedisponujes, tymi zacni ako prvymi a potom ti bude jasnejsie co chces a potrebujes.
PS nie je to jednoduche ani zlozite, ale nezabudaj, ze mozes prist k nepeknemu urazu :!: :!:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

:shock: Rasto si ma vydesil. K akemu urazu moze prist ? Pridrbe mu manzelka ked za to vyhodi privela penazi ?
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

Sabaka Miroslav napísal:Páči sa mi ten DILLON...len neviem či 650,alebo1050.No a keď si to kúpim,čo ešte potrebujem aby to mohlo fungovať?Okrem nabojnic,prachu,striel a zapaliek...
Tiez davam hlas Dillonu ... a tiez davam hlas tomu precitat si ESTE PRED nakupom vybavy nejaku dobru knizku o prebijani ... ak ti nerobi problem anglictina, mozem ti nejaku pozicat.
Co sa tyka vybavy, ak nie je problem s financiami oplati sa ist do co najvykonnejsieho lisu (t.j. u Dillonov 1050). Budes urcite potrebopvat pracku na nabojnice ... pri tvojom objeme co najvacsiu (na cca 2000 nabojnic) + zasobu cistiaceho media. Takisto kvalitne vahy, delaboracne kladivko, resp. delaboracnu matricu.
Ak to chces prebijat len na objem, tak ti to staci ... ak by si chcel aj na kvalitu, tak by sa zisli aj drobnosti ako pripravok na cistenie lozok zapaliek, na zrazanie hran ustia nabojnice apod. Ja osobne mam navyse aj jednooperacny lis, na ktorom este pred vkladanim do dillona robim niektore predpripravne operacie ...
Co sa tyka nebezpecnosti, ako spominal Rasto, tak nesuvisi len s hadkami o oplieskane prachy :) ... chutovky ako dvojita davka prachu, ziadny prach, zle zalisovana zapalka su vsetky potencialne nebezpecne ... navyse u Dillonov je jedna faza, ktore aj mne zatajuje dych :) ... naplnanie zasobnika zapaliek sa robi pomocou trubiciek a ked nesiem 100 zapaliek pekne jednu na druhej, tak ma obcas chytaju steklive myslienky co by sa asi stalo keby mi to vypadlo z ruk a pan Murphy by to nechal pristat na zemi pod mojimi nohami... :)
V kazdom pripade treba ratat s tym, ze ak to chces robit dobre a bezpecne vyzaduje prebijanie VELA VELA CASU. A to vobec nesuvisi s rychlostou lisu - ked uz mas naplneny stroj tak to ide jedna radost - casovy zrut je priprava nabojnic. Uvedom si ze kazdu jednu z tych desattisicov budes mat v ruke aspon zo trikrat a kazdu jednu musis skontrolovat (cim doslednejsie, tym mensie riziko neskorsieho problemu)...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dusan som rad, ze o ziadnych incidentoch nevies :idea:
Moj znami laboroval a hned prvy naboj (.357 v Glocku) mu roztrhol hlaven :!:
Nastastie mu to nepotrhalo prsty i ked chodil s ofacovanou rukou hodne dlho.
A nehovorim o zavere v ksichte.

KOLI TOMU HOVORIM VELA CITAT, VYBRAT SI TO POTREBNE A AZ POTOM SA DO NIECOHO PUSTAT.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Ten známy je z Trenčína?
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Tušil som,že to nebude také jednoduché...a hlavne že to nebude bez práce.Poprosím teda ešte jednu radu...kupujem náboje 9mm luger 150gr. po 3.60Sk v starej mene...ročne miniem 20-30tisíc...mám sa vobec zaoberať prebíjaním?Či je tam vlastne miesto na návratnosť investície do prebíjačky a tak.
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

U 9Luger asi ta navratnost nebude moc ruzova - skus pozistovat ceny... co si ja pamatam:
strela (150gr) cca 1,90Sk, zapalky cca 0,90Sk, prach 0,50 - 0,80Sk, tak aj pri pripadnej mnozstevnej zlave sa budes, pohybovat na hranici min. 3,00Sk
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Ak maš dobre strelivo po 3,60sk,tak nad prebijanim ani nerozmyšlaj leda že by si odlieval vlastne strely...vtedy by si ešte usporil.(to po 3,60 su prebijance či MFS?)Tiež odporučam najskor prečitat nejaku literaturu alebo aspom vlakna o prebijani...
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

OK Rasto uz chapem co si tym chcel povedat. Samozrejme s tou nebezpecnostou pri zle prebitom naboji mas pravdu. Mne sa to nastastie este nestalo a dufam, ze ani nestane.
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Po 3.60 su prebijane ARES.Odlievat gule urcite nemam v plane.Ak to má byt len minimálna úspora,tak zvážim svoj úmysel.Naozaj nemám tolko času sa okolo toho venovať.Veď preto potrebujem aj poradiť.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Pre vsetky tieto dovody čo popisuju chlapi som sa na prebijanie vybodol pri dobrej cene lugerov nieje o com :wink:
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

No dobre, trosku mimo sa teda opytam...aka je dobra cena na luger,aby sa neoplatilo prebijat?
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

3,60 je velmi dobra cena pokial nemieniš odlievat...Napr: novy naboj klasika od SB vychadza od 17 centov za kus...Prebijany ked neodlievaš strely ta pridu asi na 11centov komponenty + samotne zariadenie,pranie a čas.Je to čisto individualne zaleži na vela faktoroch.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"