Chcem začať prebíjať...ako na to?

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pozor - je to manuál, nie písmo sväté! Pre teba je to iba východisko a pre Explosiu Semtín poistka.
Každá šarža prachu má určité vlastnosti a Ty si to musíš vyskúšať. Okrem iného je dosť dôležitá aj zápalka a jej výkon (teplota, doba horenia). Fiocchi SP mala vo viacerých porovnaniach, ktoré som videl na střelectví pri rovnakom náboji o pár desiatok metrov menšie úsťové rýchlosti ako S&B. A podľa mojich skúseností zasa S&B mi pri malých navážkach dal oveľa slabšiu ranu ako CCI 500. Úsťovku som vtedy nemeral, ale vyhodená nábojnica sa pri S&B ledva pregúľala cez okienko a padla pol metra odo mňa, s CCI to bolo normálne vyhodenie. Skúšaných 10 + 10 inak zhodných nábojov, konzistentný výsledok.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Beriem ze manual nie je pismo svate, avsak aby pri strelach s rozdielom hmotnosti 26 gr. dali rovnaku navazku toho isteho prachu, kdezto iny prach ma uz ine navazky a samozrejme, strela s minimalnym rozdielom hmotnosti (toho isteho typu) mala rapidne vyssie navazky pre mna znamena jasnu chybu.

Ak by som dosahoval slabsie rychlosti len kvoli zapalke, ok beriem (prach ale zhori vcelku, v pistoli bordel neostava ani v nabojnici). Ale nie, aby boli rovnake navazky pre uplne rozdielne hmotnosti.

A nech beriem ako beriem aj slabsiu zapalku, proste rozdiel viac ako 1 gr. v navazke na dosiahnutie tej istej rychlosti je uz krapet mimo. Pretoze lovex uvadza tych 2.9 gr. a ja sa podla Quickload a aj zrejme podla hradiel (vyskusam cez vikend) dostanem na udavane rychlosti az pri 4 gr.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ber do úvahy, že okrem uvedeného je ešte celý kopec nešpecifikovaných okolností - dnes už asi nikto netuší, aké kalibrácie striel boli použité, ako boli náboje zaškrtené, aká bola teplota okolia (tieto navážky sa tam opakujú už roky - ale ako tvrdia dlhoroční prebíjači, výkony prachov sú z roka na rok slabšie ) :? . Okrem toho Explosia uvádza tieto svoje hodnoty pri dĺžke hlavne 150mm.
P.S. Navážky nie sú rovnaké, tá druhá má max. o 0,1gr menej v manuále 2015. :wink:
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Nuz ja len aby som neprekrocil tlaky, to by nebolo rozumne.

Dlzku hlavne beriem v potaz. Skoda len, ze tlaky clovek nema ako premerat sam.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Tlaky su velmi haklive hlavne pri . 40 S&W. Pri 9 Luger by som si s toho vobec hlavu nerobil. Daj si tam navazku aka ti pasuje, odmeraj na hradlach a skontroluj vystrelene nabojnice a zapalky a tiez funkcnost zbrane. Ak by si mal fakt silne tlaky, tak to na nabojniciach a hlavne zapalkach urcite spoznas. Ked je vsetko v poriadku, chod do tej navazky.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Dik obom za radu. Pretlakovanu nabojnicu som uz zazil, ked mi ani nevysla z podavaca nabojnic na dillone. Spodok bol vyduty na dobry 1.3 nasobok priemeru.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

To si len nasiel nabojnicu vystrelenu zo zbrane od GP s komorou ako slonia ....
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Neprehanaj. Ja mám všetky komory tesne a nebadam rozdiel medzi glockovou či GPckarskou.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

tabulky Lovexu som si pozrel, pokrutil hlavou a odvtedy idem podla Accurate tabuliek a quickloadu - na rozdiel od vtakovin z Lovexu udaje z nich +- sedia s nameranymi.

ta vyduta nabojnica bola najskor odpalena ked nebola uplne zasunuta do komory - na LOS to spravila K100 s prebijanym Limitom napriklad.

pri prilis vysokych tlakoch neuvidis ziadny rozdiel na nabojnici samotnej - aby mala vacsi priemer ako normalna to uz by muselo prist k deformacii nabojovej komory (aspon u GP full support komory) - skor to zbadas na "teceni" zapaliek.

inak prach dobry ale preco neskusis tazsie strely? :)
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Mesi:

Z vlastne skusenosti: K100 G seria vydutie v tvare polkruhu pri dne nabojnice v oblasti sklzavky do hlavne

Momentalna produkcia: komory na X Caliburoch: vpredu na cca 2 mm uzke valcoveho tvaru (ako klasik komora) smerom k dnu nabojnice plynule sa zvacsujuci priemer.

Glock komory su klasik valec (mam/mal som 17, 19, 26, 30)

Uzke komory v GP produkcii boli tak do C serie K100, potom ludia frflali ze tam nevojdu prebijance a zo slovenskej STI (myslene minimalne vole) sa stalo toto rokmi stale neodladene cudo.

Ano existuju GP vyrobky ktore funguju (Balistik je prikladom) ale bohuzial sa to vseobecne tvrdit ani nahodou neda.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Machead:

Rana musela byt pri tej tvojej laboracii cajickova, vsak si nemal ani minor faktor.

Ak mozes zmen zapalky na SB, oproti Fio mam pri rovnakej laboracii rozdiel az 3 na faktore v prospech SB. Alebo prisyp a sleduj zapalku _ acc2 je dost haklivy na vzostup tlaku - mal som s nim problemy u 6,35 browning. (podla tabuliek ok, ale zapalku uz rozliata)

Momentalne v 9L vacsina pouzivame Ba9, este nedavno to bola S020.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

ketchup napísal:inak prach dobry ale preco neskusis tazsie strely? :)
Strely som kupil aj so zapalkami za dobru cenu od chalana, co uz prebijal len .45 ACP. Mam ich este zo 7000 ks, snad ich nevyhodim a som s nimi spokojny :)

Miro389: hej, cajiky to boli ale zbran obtahuje a 3000 ks vystrelenych bez jedinej zadrzky a to som zacinal na 3.3 gr. zacinam si uvedomovat ze D032 je skor vhodna na mierenkovu strelbu (ale nie s G19 :roll:), je to dost rychly prach. Asi tiez prejdem ma BA9 len zohnat sa da najskor na vychode v BA som ho moc nevidel a zas aj keby tak v Hermese su drahi (tam je drahe asi vsetko). A Deas drzi len Lovexy. Inak Dillon prachovac aj D032 aj BA9 davkuje perfektne presne na to nemozem povedat kriveho slova.

Skoda, ze sypany S020 sa uz neda zohnat za cenu za aku sa dal zohnat, u zdroja to zatrhli.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Black market v presove ma Ba9. S020 skus u Mongela _ mal v pixliach minuly rok.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Miro389 napísal: - - -
Uzke komory v GP produkcii boli tak do C serie K100, potom ludia frflali ze tam nevojdu prebijance a zo slovenskej STI (myslene minimalne vole) sa stalo toto rokmi stale neodladene cudo.
- - -
Presne tak, ako píšeš - všetky prebíjance musím najprv "prekalibrovať" (odskúšať, či vlezú do komory - B séria K100) a vyradiť cca štvrtinu nábojov, ktoré potom "presuniem" kolegovi s glockom; a ten ich potom v pohode všetky vybúcha... :mrgreen:
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

To ako vážne? To potom nieje normálna komora alebo strelivo. Svoje prebíjané lugre som dával do bársčoho a všade vošli. Od Norinca, cez HK-čka, Glocky, XDM až po Tanfoglio. Aj niekoľko ka-stoviek a kamošova tesná GP6 šli bez problémov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"