Chcem začať prebíjať...ako na to?

Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

U mna je dobra cena od 0,10 do 0,12centa :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Kapo - ano :-)

NO ja to mam jednoduche, chcel som co najviac muziky (priemernej) za co najmenej penazi = Lee Load Master.
Investoval som viac, pretoze si odlievam i vlastne gule :-)
0.02c zapalka
0.01c prach
0.00c nabojnica (zdravim vsetkych dzobacov na sutaziach :-) )
0.01c strela

Cas neratam, ale ked sa do toho pustim za pohodovy tyzden si spravim nabojov na 1/2 sezony (u mna 5000) :-)
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

ked vybucham naraz cca 250-300 kuskov,je v zbrani celkom dost nespaleneho prachu.Je to normalne?Ak nie čim to bude?
Naboj robim 9mm Luger.AOL 28,4mm(dlhši chyta o vyvrt),strela 147gr EPRX zrezany kužel,prach Accurate No2-Lovex D032,zapalka nejaka z Bosny...zaškrtene je tak na 2mm od vrchu nabojnice...K100 P1 seria G
Vdaka.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Treba zvacsit navazku prachu alebo skratit dlzku naboja. Az budes skracovat, tak po kazdom vystrele skontroluj ci v hlavni nic nezostalo. Ak ano pokracuj v ladeni laboracie. Samozrejme je nemozne skracovat do nekonecna. Pri urcitej hlbke zalisovania uz dojde k drveniu prachovych zrn a to je nebezpecne.
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: 15 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

dufi napísal:to Rob999: podavač nábojníc 9000€ ? Nemyslel si náhodou 9000 Sk ?
Ešte chcem upozorniť, že keď je na obrázku podavač nábojníc namontovaný na lise, ešte neznamená, že ho v tej cene aj ku lisu dostanete. :wink: Treba si overiť, čo je skutočne v balení.
Podávač nábojníc pre 650XL stál 169€
edit: slovenčina
Naposledy upravil/-a Igoca v 05 Okt 2010, 09:35, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3090
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

PeterElektro: kolko no2 sypeš pod tie gule a kolko ti to lieta? No.2 je rýchly prach a horí velmi dobre, podobné problémy som mal iba s no.5, bola malá navážka a nepomohlo ani silné krimplovanie, takže ako píše Duso, pridaj prachu alebo zmenši dĺžku, osobne by som ale najprv zmeral rýchlosť tvojej laborácie a potom riešil...
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 17 Jan 2011, 21:13, upravené celkom 1 krát.
Ares
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa Ares »

a předpokládám, že oba máte laborace tak akorát na to aby se ta střela sotva doplazila k papíru
inspiring_merkle

Príspevok od používateľa inspiring_merkle »

To Bum: Skús prach S020-2 a máš po problémoch. Ak chceš viac tak pm.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 17 Jan 2011, 21:12, upravené celkom 1 krát.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Prachu davam 3,8gr pod 147gr gulu EPRX zrezany kužel...nespaleny prach je vo vnutri zbrane v hlavni nie je.Na čajovu laboraciu mi to nepripada malo by to byt na faktor cca 125,ale nemam pristup ku hradlam takže istotu nemam(zbran K100 P1) :?:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3090
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

zmeň zápalky alebo skús ísť na 4grainy, už viackrát sa mi stalo že laborácia z accurate manuálu mi zbraň neobtiahla ani pri max. navážke. Tie prach yrobí synthesia a kvalita silne kolíše. Pre no.2 a tvoju strelu je 3,6 start a 4.0 max. paradoxne D032 a 140gr. strela v katalógu lovex začína na 3,1 a končí na 3,2.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Tymi zapalkami by to asi aj mohlo byt,každa krabička je ina na zalisovanie,jedna krabka ide moc lahko druha zasa naopak,ale najskor skusim ešte pridat desatinku možno dve na navažke a vyskušam...inač obtahovalo to aj pri 3,4gr ked som testoval...
Vdaka za rady :)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ideal navazka priklad pre Cezetu pod strelu 147grn EPRX je prach S-020 navazka 3,4grn,faktor 125-127,ked sme dali 3,6 grn s-020 robilo mi to faktor 135,ale pri dlhej cezetackej hlavni.Naboj s faktorom 135 u shadowa v K-100 robil ledva 125 :shock:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3090
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

PeterE: tie jugošské gynexy nie sú nic moc, niekto sa sťažoval že mu prebíjance od aresa sem tam strelili až na druhé naklepnutie. Ďaleko lepšie a lacnejšie sú ruské muromy...
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"