Chcem začať prebíjať...ako na to?

Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Miro389 napísal:Black market v presove ma Ba9. S020 skus u Mongela _ mal v pixliach minuly rok.
O oboch viem. Sypana S020 u Mongela bola z toho sameho zdroja ako ju mali vsetci, ci GDU, ci Mongel a dalsi. Akurat za vyssiu cenu. No a zdroj s predajom koncakom skoncil. Ostava tudiz ta BA9, tu mi ma kto doniest. Snad :).
mihi
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa mihi »

Ahojte, ako začiatočník s prebíjaním po dlhých večeroch študovania vhodných materiálov listovania na rôznych fórach som kúpil výbavu a pod 9L som zvolil prach D032. Dávku prachu som dal podla tabuliek odporúčanú mínus 10 percent ako píšu v tabulkách (na prvých pár kusov). t.j. 3,6 gr, zápalky SB strela ALSA FMJ 124gr a OAL cca 29,55.
po vystrelení 30 skušobných nábojov som mal velkú radosť že po toľkých prípravach to funguje :D a za úspech som bral to že vôbec vystrelili všetky bez problémov a aj pekne obťahovalo záver. Ale po tých 30 ranách zbran začmudená. Nespálené zrnká prachu tam neboli ale bola dosť špinavá resp. čierna. Keď som dnes vyráchal 200 továrenských tak zbran bola oproti včerajším mojim 30-tim skušobným čistá :D Ako sa niečo takéto dá vyladiť ? Ak niekto vie ako na to prosím poraďte a berte ohlad na to že s prebíjaním začínam a mám za sebou prvých 30 nábojov :)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Viac prachu ... davam 4.2gr D032 pod AlsaPro 124gr (29.69 OAL) a nespalenych zrniek je minimum.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

3.6 grainu prachu na 124 grainovu strelu pri OAL 29.55 je strasne malo - to musia byt neskutocne cajicky. 3.6 grainu davam na 147 grainovu strelu s OAL 29.45 a faktor to ma pod 130.

davam 4.2 grainu D032 pod 124 grainovu Alsa pro strelu aby to malo faktor pri OAL 29.45. Ak mas problem s ciernou zbranou skus skontrolovat ci to dost skrtis.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ja napriklad ani nerozsirujem krcky na lugroch. Len resize s odzapalkovanim a rovno (po cisteni) davam strelu. Neskrtim vobec. Davku prachu este upravujem +-0.2gr(tj 4.0 - 4.4, navazka nad limit!, neopakovat pomne) podla subjektivnych pocitov pri strelbe pri kazdej novej serii prachu.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Nerozširuješ krčky a strela ti v pohode vôjde? To akú máš kalibračnú matricu? Ked neškrtíš, nemáš problem že nevojde do komory? Pridanie prachu ak neškrtíš je výkon na úkor spotreby. Nezaškrtená strela sa môže pohybovať dnu pri nabíjaní a nechutne dvihnuť tlaky pri výstrele. Bez urážky, tento spôsob prebíjania je dosť diletantský.
mihi
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa mihi »

dik za kazdu radu, ja som myslel ze tu bude platit priama umera, cim viac prachu tym vacsi bordel ostane... ale asi to tak nebude :D skusim dat viac a uvidime ako sa to bude spravat :)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Bujny, strela sa zmesti, lebo jej spodna hrana je zaoblena(AlsaPro). Neskrtim prave kvoli tomu ze strela drzi dobre uz sama o sebe (naboj v tvare coca coly) a prave dalsie skrtenie by mohlo zvysit tlaky nad chcenu uroven. Skusane spolu stovky krat (30x nabitie naboja) a strela sa ani v jednom pripade neposunula o meratelny kusok (0.01mm).
Kazdopadne, nikomu to neodporucam robit ako ja, kedze pri inych matriciach, strelach a prachu moze byt vysledkom kaboom.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mihi: pozri si či nemáš ocmudene nábojnice zvonka. Ak áno, tak nemáš dostatočný tlak aby sa nábojnica nafukla a potom ti plyny idú tiež viac okolo nábojnice. Chalani ti už napísali - je to málo, to nedosahuješ ani náhodou faktor. Takže pekne prisyp.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Mihi: ja davam pod 124gr eprx strelu 4,0gr D-032ky co mi da nejakych 320m/s. D-032ka celkovo dost spini - ten prach je skratka taky (nieje to nic zle). Ak mas komoru zaprasenu ciernymi sadzami vsetko je ok. Ak si v nabojniciach alebo na streleckom stolceku nachadzas take zlte nezhorene zrna, pripadne ak mas nabojnicu ocmudenu aj zvonka ako pise vyssie Mesi tak mas malu navazku a prach Ti nevyhara kompletne (mal som to pri 2,1gr D-032ky pod 148gr WC v 38micke nez som si kupil hradla - teraz davam 2,7gr a chodi mi to s tym nejakych 230m/s).
=> spinu neries (tej sa zbavis doma pri cisteni) - sleduj co Ti to robi v terci.

Zlomizub: ja tiez 9L neskrtim (iba "pevne dovriem"). Strely mi v nabojniciach necestuju a je to bez kaboom efektu - netreba sa toho bat. Coho sa vsak bat treba je tvoj postup pre hladanie navazky:
Davku prachu este upravujem +-0.2gr(tj 4.0 - 4.4, navazka nad limit!, neopakovat pomne) podla subjektivnych pocitov pri strelbe pri kazdej novej serii prachu.
=> koledujes si o pruser.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nechcel som to rozoberat ale ok, mozno niekomu pomoze taketo chrono :)
Podla reloading manualu ma pri 4.2gr mat strela rychlost 355m/s, co je nad rychlostou zvuku.
Ak nalozim 4.0gr a a nepraska to, viem ze som pod 340ms (+-, zalezi od tlaku a teploty). Ak pridam na 4.2 (pridavam stale postupne po 0.5gr po kazdej novej sarzi prachu) a sem tam to praska, tak troska uberiem aby som bol stale subsonic. Ten rozdiel vo zvuku je vyrazny, hlavne na vnutornej strelnici. Ktomu, ak sa sprava zbran pri strelbe divne(kopance, plamene atd ...), tak upravujem navazku.
Kazdopadne je super(bez ironie) ze ludia pisu o potencionalnych problemoch pri prebijani, ktore by mohli skoncit zle :)
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..zasnem (bez ironie)

Merat rychlost letiaceho predmetu prostrednictvom vlastneho sluchu - to su veci ktore sa ja nikdy nenaucim. Si vynimocny.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Mozno mas len kvalitnejsie sluchadla ...
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Priatelia, tie rýchlosti navážok by mali vyššiu výpovednú hodnotu, ak by bola uvedená COL náboja a dĺžka hlavne. (Ďalšie premenné nechám bokom).
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Lovex uvadza hodnoty na 150mm hlaven, ja strielam z 93mm, maximalna dlzka naboja (29.69).
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"