.45 ACP

Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Je to jednoznačne tvarom. Dal som to ako mi bolo poradené na 30,6 s navážkou 0,33g a už ich HKčko berie. Spravil som prvé prototypy a nejak cez týždeň ich hádam odskúšam a porovnám s továrenskými. Hlavne ich chcem skúsiť prehnať cez hradlá. Niekde som videl raz možnosť na nejakej strelnici v BA zapožičať aj hradlá. Musím zistiť kde to bolo.
Prílohy
prvá_produkcia_0.33gx30.6mm.jpg
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Pekne :D Ta strela je kratšia podľa tvojho merania o 1,1mm takže keď si skrátil dĺžku náboja o 1,1mm vlastne si ešte nič neskrátil vnútri nábojnice oproti náboju s strelou ares.
Ares 45acp ma dĺžku 31,3mm a dávajú tam ba9 max navážku, keď odpočítam tých 1,1mm tak dĺžka náboja je len 30,2mm ale poriadne nedupaná :D
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Nástrel prvej produkcie. Lovex D032/0,33g/OAL 30,6mm. Bez problémov, ale o hodne decentnejšia odozva ako u továrenských SB, alebo MFS.
Rozptyl 5 výstrelov na 10m by ušiel, ale je to dolu. Teraz zvažujem čím. Žeby všetky strhnuté na rovnaké miesto ? Alebo by to chcelo viac zaškrtiť či zdvihnúť navážku o 5gr ? Alebo to dať niekomu aby sa pohral s mieridlami ?
Prílohy
prva_produkcia_nastrel_10m.jpg
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

chyba terc ako ti to "lietalo" s továrenským strelivom aby sa dalo niečo "radiť" :)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Pekne zatiaľ by som desiatku nelovil takéto zoskupenie poteší stále. Mieridla by som nejaký čas nechal tak. Ak strhávaš samo sa presunie, chce to len strieľať a strieľať. Bez hradiel by som návažku nedvíhal.

škrtenie -vyskúšaj dať par nábojov rukou do hlavne či uvidíš zmenu v terči
- premeraj náboj po podaní do hlavne keď sa skráti, trošku priškrť ale už to chce hradla
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Aké máte skúsenosti s poplastovanými strelami ARES. Jednak presnosť, špinenie hlavne a aj navážka. D032 píše optimum 0,27g a max 0,31g pri dĺžke náboja 32,00mm.
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

A ešte jedna vec. Používa niekto z vás nový Lee auto-drum powder measure ? Ak áno, aké sú dojmi ? V popdstate som sním spopkojný až na jednu "maličkosť". Konštantná váha prachu. Teraz neviem či je to ním, alebo nepresnosťou digitálnej váhy kde navážku kontrolujem a ktorá má presnosť skokom +- 0.005g. Drvivá väčšína je ok, ale občas namiesto 0.330g nadávkuje 0.335 alebo aj 0.325. To by povedzme mohla byť nepresnosť a tolerancia chyb váženia. Ale stalo sa mi aj asi 5 - 6 krát zo 100 kontor, že tam bolo 0.340g čo už sa mi zdá pri rozsahu navážok 0.330g - 0.350g dosť rozdiel.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

JaBr: kolko zrniek prachu je 3mg? To e ta hodnota ked ti z 330 spravi vaha 335. Preco inak vazis v gramoch a nie grainoch?
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

To si práve myslím že +- 0.005 je váhou a môžem to ignorovať. Ale 0.01 sa mi zdá už veľká chyba aj keď to je možno 5-6 zrniek.
Môžem vážiť aj v grainoch to je jasné, ale váha mi váži v grainoch na 1 desatinné miesto a 5.2 je niečo iné ako 5.15 . Je to tak trocha moja deformácia z povolania- kde X+Y je vždy Z a v žiadnom prípade Z a kúsok. :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

5mg = 0,077grainu.

Verim ze ti vaha vazi s presnostou na 0.02 grainu. Ak je to tak tak potom trosku si zatrolkoval lebo potom 3x podrobnejsie meranie v grainoch ako v gramoch.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

0.330g - 0.335g je v pohode
0.325 - 0.350 je uz ale dost velky rozdiel ak dobre ratam (5.01gr - 5.24gr).
Moje leecka (klasicke powder measure) sypu 4.24gr-4.30gr (0,275g az 0,279g).
Skus doklepavat prach - v hornej polohe ked prach pada z nadobky do prachovaca tak trocha cuvni a potom znova doraz. Dalej ked sypes prach, maj plnu nadobku nech to tam dobre pada.
A ako mesi pise, rataj v grainoch, ako drviva vacsina prebijacov. Bude sa ti lahsie komunikovat.
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Internet píše tiež tak, ale je mi to platné ako mrtvému zimník keď display ukazuje iba jedno desatinné miesto a tak 5,04 - 5,14 je stále na mojom dispe 5,1gr. To síce až taká katastrofa nie je, ale predsa len je to ak chce mať človek čo najrovnakejšie laborované náboje tak trocha problém.
Ale mne išlo hlavne o skúsenosti s prachovačom či nie je problém v ňom, alebo vo váhe keďže rozsah od 0,325g (5,00gr) po 0,340g (5,23gr) sa mi zdá už trocha veľký aj keď drvivá prevaha navážok je dobrá a tieto výkyvy sú skôr sporadické. Alebo je to normálna odchýlka ktorá sa dá ignorovať a na strelu nemá vplyv ?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mozes kupit vahu co ti bude ukazovat na dve stotiny grainu za... 20e? Ale ak prebijas postolove staci ak to budes mat presne na desatinu.
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Prehnal som pár navážok hradlami a prekvapili ma jednak štatisticky zanedbateľné rozdiely medzi jednotlivými navážkami a za druhe značne poddimenzované tabuľky u Lovexu. Alebo druhá možnosť, že hradla nemerali presne, lebo za navážky ručím. Mimochodom jedná sa o priemer m/s z troch výstrelov. Nestihol som ale omerať všetko čo som chcel, lebo došla baterka a druhá nebola k maniu. Takže časť iba odhadujem.
Čo si o tom myslíte ? Človek sa učí celý život....... a každá rada dobrá...... dík.

Lovex D032 - strela: FMJ RN LOS 230gr - OLA:30,60
5.1 gr - 246 m/s
5.2 gr - 248 m/s
5.3 gr - 249 m/s

Lovex D032 - strela: ARES RN BB EPRX 230gr - OLA:32,00
4.1 gr - 214 m/s
4.5 gr - 229 m/s
4.8 gr - 237 m/s

Vectan BA10 - strela: FMJ RN LOS 230gr - OLA:30,60
3.1 gr - 191 m/s
3.2 gr - 193 m/s
3.8 gr - 222 m/s

Vectan BA10 - strela: ARES RN BB EPRX 230gr - OLA:32,00
4.0 gr - 229 m/s

Ideálne pre Lovex D032 aj čo do pocitu a spätného rázu
FMJ RN LOS to vidím na 5,1 - 5,3 gr / OLA 30,60.
ARES RN BB EPRX to vidím na 4,8 - 5,0 gr / OLA 32,00

Ideálne pre Vectan BA10 aj čo do pocitu a spätného rázu
FMJ RN LOS to vidím na 3,9 - 4,1 gr / OLA 30,60
ARES RN BB EPRX to vidím na nejak okolo 4,2 gr / OLA 32,00
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Lovexu zvykne jemne kolísať výdatnosť šarža od šarže a keďže tabuľky majú len jedny tak ich majú z bezpečnostných dôvodov trosku chudokrvnejsie. Netreba sa na to však spoliehať a sypať len tolko co píšu..
Trojranové položky su zo štatistického pohľadu dost mala vzorka: strieľaj aspoň 5ks a medzi návažkami si vol rozostúp 0,2gr (grainu) - pri 0,1gr skokoch sa nic "podstatného" neudeje. Rýchlosť meraj v 2m: pri kratšej vzdialenosti ti okolo gule môžu este letieť nevyhorene zrna a kadejaký sajrajt ktorý ti môže meranie skresľovať.
- inak spracovane to mas pekne (dik)
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"