.45 ACP

DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Tak tu je to foto. Ba9 valceky. Accurate No.5 male supinky.
Ba9 davam do 9L, .38Spl, .357Mag, .45ACP. Je to podla mna najuniverzalnejsi prach.


Obrázok

https://picasaweb.google.com/1053879286 ... 5777360754
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

DUSO: ďakujem a koľko dávaš vectanu pod .45 a 9 luger?
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

ogival Eprx 230grain + 6grain S020-2 + magnum zapalka

rana slušná, presnost slušná

máte niekto iné laborácie s S 020,Acc2,Ba9?
zitas
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa zitas »

su nabojnice MFS 2000 .45 ACP vhodne na prebijanie?
rs06
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa rs06 »

Ja prebíjam:
Prach Lovex d032 - 5,15grain, 230 grain TMJ RN (predáva Alsapro a Limitcz).
Lovex d032 - nezostanú nezhorené kúsky.
Pri tomto prachu na zápalke nezáleží.
Skúšal som SB, Federal, CCI, Winchester aj CCI Magnum. Nie je rozdiel medzi normálnou a magnum zápalkou.
rs06
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa rs06 »

Caute všetci,

tentto rok prebíjam 45 ACP nasledovne:
Lovex D032, (.49 diera na LEE), 4,76 grain, SB zápalka, 230 grain TFMJ, dlžka strely 30,6 mm.
Z môjho Glocku 30 je priemerná rýchlosť 810 fps, 247 m/s. Maximálne spokojný.

Nábojnice perem v ultrazvukovej práčke, kde do 2,5 litrov vody dávam 1-2 deci obyčajného octu.
Výsledok je na fotke.

Hrdlo nábojnice rozťahujem iba kúsok. Viď fotku.
Prílohy
NAbojnice 45 ACP.jpg
45 ACP 3.jpg
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Zdravim pani,

s prebijanim 45 prave zacinam a riesim malu dilemu. Po prebiti sa naboj nezasunie celkom do komory ako fabricky a ide tak lahko s tuha. Nieje to ziadny velky rozdiel, odhadom tak 0,2mm. Naboj zo zasobnika poda normalne, zaver zavrety ako sa parti (zatial som nestrielal, vyrobeny naboj bol na skusku bez prachu,...) COL som dal na 1,264 (32,10mm), strela LOS 230gr. Ani ked som isiel na COL 1,200 nebol vysledok iny.

Tu su niektore COl vyrobcov co som mal poruke :
SellierBellot 230gr : 1,264 (32,10mm)
Blaser 230gr : 1,263 (32,09mm)
Geco 230gr : 1,255 (31,88mm)
Fiocchi BM 185gr : 1,245 (31,62mm)
Fiocchi 230gr : 1,256 (31,91mm)
Hornady FPD 200gr : 1.234 (31,35mm)

Vsetky bez ohladon na COL pekne cinkly a lahko isly do komory. Moj necinkol a ostal stat trocha vyssie, vid druhe foto.

Teraz otazka, je potrebne dokupit zazehlovaciu matricu alebo kaslat na to (ako nepostatny detail)?
Nabojnica je okolo strely pekne uzavreta, rovnako ako pri origos nabojoch (niekde som na YT videl ze nebola nabojnica celkom tesne obopinajuca strelu a musel zehlit)

Obrázok

Obrázok

Dakujem za rady
elegant_murdock

Príspevok od používateľa elegant_murdock »

Žehlička by ti pomohla ale u 45ky to neriešim. Na rovnaký problém narážam pri 230RNBB strelách, akoby mierne roztiahli ústie nábojnice. Pomôže krimpovanie ale to zasa znižuje životnosť nábojnice. Osobne pokial mi záver v pohode dovrie tak toto neriešim. Čo som tak pochytil tak 45ka znáša podstatne väčšie tolerancie ako luger. Takže čo som zatiaľ prebil to som aj ako tak presne vystrelil :-D
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Opravujem, moje trely su : Střela .45 ACP CMJ 230gr
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Ponatieraj prebitý náboj centrofixou a po zasunutí do komory s ním pod miernym tlakom palca otáčaj uvidíš kde to drží. Ak záver doviera aj pri streľbou znečistenej zbrani nie je čo riešiť. Ak budú problémy s funkčnosťou, žehlička ich porieši. Alebo kalibrácia projektilov, aký majú priemer ?
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

To skusim. Priemer je .451
elegant_murdock

Príspevok od používateľa elegant_murdock »

Ono s kalibráciou to nejako neriešim. U Sigu P250 všetko vypadá ok. U Norinca 1911 A1 sú tie isté náboje každý inak posadený. Sig má za sebou asi 300 výstrelov, Norinco 4500. Pritom bez jediného zlyhania. Chce to len z každej várky vyskúšať na strelnici :-D
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Ofarbil som Fixou a vysledok je vidiet tu, je to iba na jednom mieste. Ked to meram sublerou tak su rozmery identicke s fabrickym, respektive rozdiely su na hranici presnoti sublery tak neviem posudit.
Prílohy
IMG_1478.JPG
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Že si použil namiesto permanentnej ( centropen ) klasickú fixku na popisovanie bielej tabule ? Lebo toto ti napovie prd, mám tušenie že pri vybulenine ( ak sa potvrdí po aplikácii centropenom ) na jednej strane hilzne môže byť problém v súososti lisu, lee s tým má často problémy. Osadzovač netlačí projektil do hilzne kolmo na os ale pod miernym uhlom, u pištolovej hilzne s tenkou stenou sa to prejaví vybuleninou, u puškovej je excentricita projektilu viditeľná na špičke voľným okom keď náboj kotúľaš po stole. Tiež je zaujímavý nákružok čo ti vzniká na projektile od osadzovača, možno extrémne mäkké olovo alebo málo rozhrdľuješ alebo spomínaná nesúososť.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Kukaj aky ma lis http://img.janforman.com/IMG1397cuso.JPG
Tipujem na abnormalne strely.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"