.45 ACP

inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ja nemám presnú zliatinu ,to čo mam je zmes olova cínu antimónu a zinku ,zinok sa mi tam zamiešal z zavažičok na vyvažovanie kolies ale nejak mi nevadí :D .
aa5 je hrubšia tak ako píšeš, ale ja som ju nekúpil ,mam doma AA2 a stou sa robí asi najhoršie a tak ju chcem minúť keby som kúpil AA5 tak robím ,45 znej a AA2 by mi zas ostala na poličke. AA2 používam pre 7,65br tam dávam zhruba 1gr, a do 38špecial tam dávam zhruba 3,3gr a tak sa jej zbavujem pomaličky,mne na nej vadí že je od nej všetko čierne zbraň aj ruky ako kominár

aa2 sa oplatí hlavne po ekonomickej stránke z 1kg aa2 pri min doporučenej navážke pre 45ACP 230gr z manuálu 5gr mam 3087nabojov z AA5 je najnižšia doporučená 7,8gr mi vyjde 1789nabojov cena za 1kg aa2 a aa5 je rovnaká

Pre zaujimavosť z 1kg aa2 urobim 15 435 nabojov 7,65br :lol:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3103
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

bum: neviem ako teraz ale čo mám doma zvyšky s pred pár rokov tak no2 a no5 z produkcie synthesie majú rovnakú zrnitosť. perfect powder m. od lee ich nezvláda, tak som prešiel na s020-2 (zelenosivé valčeky), sypem ho do všetkého čo mám a je svatý pokoj od bordelu po stole. Ekonomicky tiež dobré, je pomalší jak no2 ale zas sa dá ísť do vyšších výkonov... na terčové poprdkávanie je zas lepšia no2.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

R Dobra pripomienka treba pred kúpou pozrieť ak sa dá ,ja mam kupene Acc vážene na váhu nie z plechovky.
Martin.
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa Martin. »

Zdravím, na akú cenu by som sa prakticky vedel dostať pri prebíjaní 45-ky ak by som si odlieval gule/ kupoval(z topolcian) ?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Zaleží od prachu a zápalky ,s zápalkou SB a prachom aa2 5gr je bežná cena 0,042375€ /1ks ak si strely leješ sam.
Martin.
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa Martin. »

Hmm... aj keby si strely kupujem co vychadza cca 0,077€/kus..tak to je velmi pekna cena...
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

či si strlely kupujem, alebo odliavema, aj tak sa .45 ACP oplatí prebíjať. Jednak sa cena od obchdného neskutočťne líši, ale hlavne, že pištoľ funguje a ešte prsnejšie, ako s originál strelivom.. je prsnejšia a kontrolovanejšia..
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

do .45 odporucate radsej ciste olovo alebo EPRX ? s cistym olovom by som sa nerad spinil, pocul som nazor ze EPRX je menej presny ako ciste olovo... logicky si to neviem vysvetlit
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ja som ambície prebíjať 45acp zasa posunul o rok do budúcna...
poslal som do Aresu nazbierané nábojnice a v piatok by mali byť hotové patróny a mám na rok pokoj :lol:

TURBI s tou presnosťou je to podľa mňa hoax
pod EPRX asi explicitne myslíš Ares, pretože nepoznám iného dodávateľa takých striel v okolí... ak kvalitu ich odliatkov s povlakom EPRX označíš ako referenčný index 1,00 , tak iné PB strely (bez uvedenia pôvodu) môžu byť kvalitnejšie ale aj nekvalitnejšie...

to je asi tak ako keby Ti niekto povedal, že zelené auto je rýchlejšie ako červená škodovka
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

ano od neho chcem strely... hmm budem mat 1000 cku prazdych zachvilu, kolko mu zato platis ? s tym ze nabojnice mu dodas ?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

PM
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

roman a spol. kaslem ja cele olovo, pozrite sem :

http://www.zbrane-ke.sk/product_info.ph ... rb7o8o3ud4

krasne FMJ po 0,11 € , doteraz mam vystrelenych 750 KS tovarenskych MFS tovarenskych a bez poruchy
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

Turbi, niesu to nahodou iba strely?

po 0,11€ trosku drahe.... :twisted:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Pred par tyždnami som bol pozrieť tie plaštove strely do 45 ale ked som ich prevážil nemajú presnú hmotnosť takže su to síce celoplašte ale nie na presnú streľbu
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

drahe? hornady strely stoja 3xviac...bum strielam MFS tovarenske a som spokojny s presnostou,ozaj aky tam maju hmotnostny rozdiel?nemyslim ze to pistoli bude vadit,aresy asi presnejsie nebudu co sa tyka hmotnosti :) vyslo mi 0,15 € za kus prebitej Fmj 45 tky co je slusna cena si myslim oproti tovarni
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"