.45 ACP

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

bum: ak pretriediš podľa hmotnosti na skupiny tak v pohode, no a na mierenku by som ich pre istotu ešte prehnal kalibračnou matricou. Myslím že budú lepšie ako eprx aresy, a tie som v .45 nepočul nič dobré, na rozdiel od olovených. Paradoxne eprx do .357sig čo som teraz pred nedávnom kúpil lietajú veľmi dobre, mali by sme zas dať match na 100m :)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Jasne potriediť sa dajú ale prevažoval som len par striel čo sa zmestia do dlane a neboli tam 2 s rovnakou hmotnosťou :D .Ale oproti eprx su určite lepšie tie som mal tiež ale už ich nechcem.
Najpresnejšie strely čo som zatiaľ mal boli od prveho part. hmotnosť mali úplne presnú a ani po vystrelení keď som našiel strelu nechýbal ani 1grejn z hmotnosti.
Zastrieľať si na 100 metrov je super tam sa hneď ukáže ktorá strela ako lieta,len neviem ako sa zatvári 45. :lol:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

asi budeš musieť namontovať na normíka mieridlá z mínometu :lol: :lol: :lol: partizány sú aj v .357 dosť dobré ale pri tej hmotnosti už na 100m lietajú jak muchy po biolite.
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

partizán je parádny plameňomet na ústí, ale inak perfektné strelivo :-) ok, ale otázka.. používal som RNBB EPRX 230 gr a 4,7 gr ACC No.2 a bolo ok, ale teraz som dal 230 gr RNBB olovo, 4,8 gr ACC No.2 a zrazu kope a dymí, ako sviňa.. prečo?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

olovo mazané voskom pri tých teplotách dymiť musí, kopanie môže byť spôsobené vyššou navážkou a zmenou nárastu tlakov oproti eprx, ale bez hradiel ťažko posúdiš či to nie je iba subjektívny pocit...
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Zolo napísal:otázka.. používal som RNBB EPRX 230 gr a 4,7 gr ACC No.2 a bolo ok, ale teraz som dal 230 gr RNBB olovo, 4,8 gr ACC No.2 a zrazu kope a dymí, ako sviňa.. prečo?
Samozrejme, ze musi viac kopat. Dal si pod olovo rovnakej hmotnosti este vacsiu prachovu navazku ako pod EPRX. Treba postupovat presne naopak, kedze olovu trva dlhsie kym sa z hlavne dostane. Proti dymeniu skus viac skrtit alebo zmensit AOL. Jedno i druhe, si vynuti dalsie znizenie prachovej navazky. Vo vseobecnosti dava olovo viac dymu. Proste musis laborovat pokial nenajdes tu spravnu laboraciu, co ti bude vyhovovat.
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

Ďakujem, páni, skúsim a uvidím.

ak by som chcel dať pod .45 a aj 9 luger prach Vectan, tak ktorý by ste mi doporučili? Potrebujem niečo troška hrubšieho zrna, ako je ACC No.2.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Ja pouzivam Ba9.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Duso: a nemôžeš sem prosím hodiť fotku jak vyzerá tá Ba9 ?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Vyzera to ako polamana tuha do pentelky. Od takych dlzok ze zrna vyzeraju ako granulky, az do cca patnasobku priemeru. Aj farba je rovnaka. Ziadny prach. Staci takto?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Duso: no fotka vedľa No.2 by mne a asi aj Zolovi pomohla viac :) Zaujímavé že pištoláky nemajú rovnakú velkosť zrna, teoreticky môže v nádobe dôjsť k nerovnomernému utraseniu menších zŕn ku spodku a večších hore, aký to bude mať vplyv na konzistenciu netuším, prakticky možno žiaden, pri nízkych tlakoch čo sú v .45 by sa to mohlo prejaviť nerovnomerným vyháraním pri nižších navážkach.

Zolo: predpokladám správne že ti trúsi prachovač tak chceš dačo hrubšie ? S020/2 si skúšal ? na fotke máš vľavo s020 a vpravo No.5

Obrázok
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

R: presne si to uhádol :-) ten prachovač mi s No.2 ide, ako mlynček na mak. Neskúšal som dávkovať S020, ale mal som tú česť zastrielať si s tým a občas som mal dojem, že nemám 1911, ale perkusák, čo bolo asi olovom :? Fotka je super, ďakujem, určite pomohla, ale aj DUSOV komentár, samozrejme :-)
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

R napísal:Duso: no fotka vedľa No.2 by mne a asi aj Zolovi pomohla viac :)
OK tak ja sa to teda pokusim vyfotit. Dnes vecer. No.2 nemam ale dam to vedla No.5.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Zolo: ono sa tomu trocha dá pomôcť že dotiahneš šrúbou ten plastový bazmeg v ktorom sa otáča násypka ale je nutné trecie plochy namazať grafitom z mekkej ceruzky aby to nedrhlo, prachu grafit nevadí a k=lže to dobre, najlepšie je ale prejsť na hrubší prach, s020/2 ide bez trúsenia. btw. tu máš ešte jeden zlepšovák k turretovi:

Obrázok

Duso: dík, No2 by mal mať tú istú zrnitosť jak No5 ak dobre pametám.
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

R: vďaka za radu, ale prachu ACC už nemám vela a radšej skúsim niečo iné, ako napríklad S020, alebo Vectan. Len ešte musím presnoriť, čo by mi bolo vhodnejšie, ako do prachovača, tak aj do nábojov .45 a aj 9 luger. Nech mám len jeden druh hrubšieho zrna a na oba kalibre.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"