.45 ACP

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Kukaj aky ma lis http://img.janforman.com/IMG1397cuso.JPG
Tipujem na abnormalne strely.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3105
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Treba kúpiť sizer, lepšie pchať do hilzne kalibrovanú strelu jak sa snažiť uhrať to po zostavení žehličkou. Tie gule vyzerajú ako lisované od talianov či slovincov, tak si neviem predstaviť ako by im šli z formy keby boli šišaté ale možné je všetko.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

infinity mi spominal, ze tie talanske boli take talanske: +- par stoviek :roll: :!:
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

R napísal:Že si použil namiesto permanentnej ( centropen ) klasickú fixku na popisovanie bielej tabule ? Lebo toto ti napovie prd, mám tušenie že pri vybulenine ( ak sa potvrdí po aplikácii centropenom ) na jednej strane hilzne môže byť problém v súososti lisu, lee s tým má často problémy. Osadzovač netlačí projektil do hilzne kolmo na os ale pod miernym uhlom, u pištolovej hilzne s tenkou stenou sa to prejaví vybuleninou, u puškovej je excentricita projektilu viditeľná na špičke voľným okom keď náboj kotúľaš po stole. Tiež je zaujímavý nákružok čo ti vzniká na projektile od osadzovača, možno extrémne mäkké olovo alebo málo rozhrdľuješ alebo spomínaná nesúososť.
Pouzil som veru klasicku fixu :roll: tak som to hned skusil aj s centropenom. Hodil som dokosa prvy naboj a urobil novy. Tento krat bol vysledok konzistnejsi a hlavne meratelnejsi. Nabojnica pod osadenou strelou ma 11,86mm a v mieste osadenia strely 11,94mm teda JE hrubsia. Meral som aj koncetricitu nabojnice v mieste osadenia strlou a aj koncentricitu osadenej strely. Hodnoty boli do 0,0015'=0,0381mm co by malo byt OK. Nabojnica je na dvoch miestach vybulenia odrata a neviem ci to bude s foto dostatocne jasne ale to rozsirenie 11,94-11,86=0,08mm je vidiet.
Obrázok
Obrázok

Inak bolo to robene na LEE Claasic turret, nie na Forsterovy a tak som pomeral aj koncentricitu hotovych .308W nabojov(tez robenych na Lee). Hodnoty vsetkych meranych, 10ks, boli v rozmedzi 0,001' - 0,002' co je postacujuce pre puskovy naboj. Susosost lisu je podla mna OK ale pre porovnanie tu skusim aj na Forsterovy. Uvidime.

Co sa tyka striel tie su meke, staci aj slabsi tukanec a naju preliaceninu, robil som maly "crash" test s tovarenskymi a tie nic. Strely su Sloviske - LOS. Pre porovnanie je tu par obrazkov novych, preve 2 z lava, delaborovany fabrysky SB a delaborovany LOS. Vsety 230gr. Ten LOS je macatejsi.

Matrice su Redding Carbide 3-Die Set 45 ACP a rozhrdlujem takmer na max. ale strelu musim pridrzat rukov pri osadzani lisom, nevojde sa dnu normalne, bez pridzania skratka spadne z nabojnice dole.

Obrázok
Obrázok

Takze radsej resizer ako zazehlovaciu matricu?

Dakujem
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

... a rozhrdlujem takmer na max. ale strelu musim pridrzat rukov pri osadzani lisom, nevojde sa dnu normalne, bez pridzania skratka spadne z nabojnice dole ...

daj foto rohrdlenej nabojnice so strelou na nej

je s LOS prebijam 9L, "rozhrdlujem" na nutne minimum a este sa mi nestalo, ze by strela spadla z hilzne
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3105
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Tie bodky na hilzni asi nebudú problém, jedine že sú od mfs, to sa potom rozpíšem. Skús ešte napatlať fixou projektil tesne nad zaškrtením, jak sa na ňom vytvára pukel. Je možné že pri tak mäkkom olove spučíš projektil že pukel škrtá o prechod medzi komorou a nábehovým kuželom. Si si istý rozmerom projektilu čo si písal ? Odmeraj po delaborácii aj v mieste puklu, je možné že budeš potrebovať rozhrdlovač od lee, keď pôjde dnu ľahšie nebude sa pučiť, alebo sú z výroby väčšie ako deklarované tak potom treba jednoznačne sizer. Žehliť náboj v tomto prípade nemá význam bo zažehlíš iba časť čo je v hilzni a to miesto s puklom bude zavadzať ďalej.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Tie strely nie sú klasicky lisované FMJ (olovené jadro vtlačené do kalíška z tombaku čo mosadze), ale elektrolyticky pokovené - pomedené - olovené strely. Sú zrejme z príliš mäkkého olova a vrstva medi je iba "kozmetická". Od toho sa odvíja aj ich deformovateľnosť tlakom či nárazom - viď stopa po osádzacom kalíšku matrice, stlačenie/vybúlenie pri lisovaní, "naťuknutie" pri minimálnom náraze.
:?:
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Prebijim tyhle strely LOS. Ano jsou elektroliticky pomedene, ale neni to kosmeticka vrstva. Ta vrstva je hodne silna. Vim, protoze jsem asi 8 kusu pri prebijeni znicil a abych mohl vytavit olovo, tak jsem musel strely majzlem rozseknout.
Jinak k tomu nedovirani zaveru. Je treba delat kratsi OAL. Strela narazi do drazek. Na tech delaborovanych strelach je videt jasny otisk. Ty strely LOS maji proste jiny tvar, nez strely S&B, ktere jsou vic do spice.
Naposledy upravil/-a tomas fuk v 11 Feb 2015, 20:24, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Miro389 : urobil som best foto, asi po desiatom pokuse, inak ta strela spadne dole alebo si uplne "lahne". Skratka dopravit hore ju musim pomocou druhej ruky.
Obrázok

R: Pomeral som novu strelu a ma naozaj .451 (nahodny vyber 10ks zo sacku, vsetky OK) Ked som meral delaborovanu strelu, mala pri pete .450 , pod puklom .439 a samotny pukel .453.
Zda sa problem je ako pisal TomasFuk v tvare strely. Pozri foto ofarbeneho pukla. Presne v maxime pukla je oter.
Obrázok

Co sa tyka OAL so vychdzal som z netu a US for kde vecsina doporucovala pri 230gr FMJ rozpetie 1.200" - 1.275". Mne to pri 1.200 este stale bolo hore oproti fabryckym ale nie zas tak ako pri 1.263
Teda skusil som ist pod 1.200 a vuola :-) cinklo pekne ako origos. OAL 1,198

Inak podla posledneho obrazka si asi hlavu vobec lamat nemusim. OAL 1.216, 1.225 a tusim aj 1.230 odpovedaju pozicii 3, "OK Flush HeadSpace Best Accurancy With Lead Bullets" aj ked tie moje niesu LEAD ale su dost mekke :-)

Obrázok
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Hilznu nemas vobec rozhrdlenu, - dotiahmi 2. matricu o 1/4 otacky a sleduj rozhrdlenie. Strela musi v nej drzat pri 3. operacii.
OAL si poriesil.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Steyr-H5. Podle tech fotek delaborovanych strel se mi zda, ze i docela dost strely zaskrcujes. Ja osobne bych ubral, to by mohlo taky ovlivnovat tvar strely. Strela je prakticky TFMJ, i kdyz ne plnohodnotna. Stlacis pri velkem skrceni takhle uzavrenou strelu a mekke jadro (olovo) se snazi nekam nacpat, tak jde cestou nejmensiho odporu a muze tak nepatrne "nafouknout" strelu mimo nabojnici. Ale to je jen takova uvaha.
Ja delam OAL 30,5 mm. Strilim to z Ruger SR1911 a Grand Power P45. V obou zbranich naprosto bez problemu.
Pokud chces mit pro svou zbran co nejvetsi OAL a aby doviral zaver na 100%, tak vem prazdnou nabojnici, pilkou na zelezo ji podelne rozrizni cca do 3/4, pak do ni nasad strelu a cely tento "naboj" zatlac do hlavne. Takhle zjistis, jaky maximalni OAL muzes delat, aniz by strela narazela do drazek.
Jinak jak pise Miro 389, mas ty nabojnice malo rozhrdlene, klidne pridej.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa scandium »

Prebíjam 9mm už dlhšiu dobu a teraz som sa pustil do 45 ACP.
Dávam resp. dával som navážky ako píše výrobca prachu ale zbraň odpálila, ale neobťahovala, prípadne škripla nábojnicu v okienku. Používam S 020 a pri 5,6 grain to so záverom ani nehlo, pri 6 to začalo na 80% fungovať a funkcia záveru nastala až nad 6,2-6,3 grains. Prvé gule čo som kúpil boli tie slovinské pomedené 230 grainové. Zápalka Fiochi. Dosť ma to štvalo tak som začal skúšať. Myslel som že zápalka je problém ale ani CCI to nevyriešila. Tak som zmenil prach. Kúpil som Vectan AS (mal som v pláne Ba9 ale ten nemali) a tiež pri doporučenej navážke 3,4 grains to nefungovalo spolahlivo. Náhodou sa mi dostali do ruky Aresácke 230 grainové poplastované a tie idú na 100% s 5,6 grain S020 a aj s 3,4 grains Vectan AS, zápalka nehrá rolu, či CCI či Fiochi. No chápe to niekto? Pohrávam sa s myšlienkou že je to v kalibrácii strely. Žial od tých slovinských som papierik vyhodil, možno sú to 451, lebo Aresácke majú kalibráciu 452.
Môže toto byť dôvod prečo ani vysoké navážky S020-ky nepracovali spolahlivo?
Radili mi nech robím s 6,5 grainami S020, to sa mi ale zdá ako nie dobrá cesta.
Fakt, Lugrov som vyrobil "na mraky", tisíce...Alsa, slovinské, Ares, olovo...rozličné zápalky .....v živote žiaden problém. 49 diera na Lee prachovači, (prípadne 40 na olovo) a no problem.
Čo je na 45 ACP na čo si treba dať ešte bacha?
Dĺžku 45 ACP robím, resp mám nastavenú na 32,3-32,4 mm, zbraň Ruger SR 1911
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

S 020 mas stale tu istu sarzu?
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa scandium »

mám otvorenu jednu flasu a stale z nej robím. To správanie zbrane sa dramaticky zmenilo po prechode na tie aresácke gule. Dnes som bol na strelnici, vyrobil som si s aresáckymi 10 kusov s vectanom (3,4) a 10 kusov s S020 (5,6) a všetko obťahovalo na 100%. Potom som si urobil identické navážky s tou slovinskou gulou a pri S020 sa záver ani nepohol, všetko bolo treba vyťahovať ručne a pri Vectane to škriplo každú a jednu do okienka, alebo medzi záver a hlaveň. Takže je to v tých strelách, teraz som si istý
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3105
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

hádže ti z laufu plameň kombinácia s020 + slovinské ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"