.45 ACP

TOD
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa TOD »

Mal by som otázku na starších prebíjačov tohto kalibru. Má tu niekto z vás reálne skúsenosti s prebíjaním ťažších ako 230 a 235 gr striel ? Ak áno poprosil by som osvedčenú zostavu ( strela, prach, zápalka, OAL) a samozrejme vlastné postrehy ( správanie zbrane pri streľbe, atd...) . Dakujem.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Obavam se, ze moc takovych nebude. Taky jsem chtel prebijet 250 a 260 gr strely a nakonec jsem to ani nezkusil a strely prodal.
Cela vec se ma tak, ze ty tezsi strely uz jsou hodne dlouhe a tim se ti zmensi spalovaci prostor. U samonabijeci pistole je zbytecne se tim zaobirat.
Leda by si je chtel prebijet do revolveru. Tam uz si muzes s OAL daleko vic pohrat.
Tyhle tezke strely jsou primarne pro prebijeni puskovych a revolverovych naboju. Napriklad .45 Long Colt.
Pokud to chces do pistole, tak zkusit to muzes. Vyber si strely, ktere jsou nejkratsi, at mas co nejvetsi spalovaci postor. Vic ti neporadim.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Tak ako píše. Plus silnejšiu vratnú pružinu.
Odporúčam vygúgliť starší článok Johna Taffina o ťažkých .45 ACP strelách. Má dve časti, prvú o revolveroch, druhú o samonabíjacích (M1911).
TOD
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa TOD »

Ok, Dík chlapi kuknem sa na to.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

200gr SWC Pb, 6,8gr Lovex D-036, CCI #300, nbc SB, OAL=29,3mm
(..cely recept na 7mej strane tejto diskusie)

13x 25m obojruc
Prílohy
WP_20160821_13_52_39_Pro.jpg
150-ke-2016.jpg
150-ke-2016.jpg (42.66 KiB) 7938 zobrazení
izzy
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa izzy »

Zdravím a prosím o radu. Mám kúpené ares 200gr RNBB EPRX a lovex d036 .
Navážku dávam 8,5 gr ,OAL 32mm, .
Problém je dymivosť oproti napr. továrenským SB.
Prosím o radu skúsenejších či je v poriadku navážka alebo zmeniť OAL .
Lis je lee classic turret
ďakujem za rady .
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

d036 spini a dymi kym nedosiahnes dostatocne tlaky. jednoduchsie zmenit prach.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

izzy : zmen prach. Lovex zasiera zbran - dan za nizsiu cenu
izzy
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa izzy »

Ďakujem za odpovede dám na radu skúsenejších.
Potrebujem ale poradiť čo kúpiť a koľko sypať pod tie 200gr RNBB (EPRX), zápalka je SB a zbran ruger SR1911
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Mám problém.

Mám HK45C a nikdy žiaden problém. Pred nejak mesiacom som zakúpil zápaly SB a prebil zhruba 700 nábojov do zásoby. Na moje veľké prekvapenie každá tretia štvrtá je zlyhavka. Zápalka sa normálne načne ale strelí až na druhý pokus.
Vylúčil som úderník, naviac s továrenskými to normálne funguje. Na nábojoch nevidím nič čo by nasvedčovalo špatnému prebitiu naviac už nejakú tú tisícku bez problému mám za sebou.
Zápaly sú zarovno a korektne uložené, ale je pravda, že ak ich všetky ešte raz dotlačím tento krát hrubou silou až na hranicu ohnutia páky lisu, tak tých zlyhaviek je menej.
Predpokladám že problém je v samotných SB zápalkách, "možno sú z nejakej potopenej lode". Ale teraz čo s tým a nezblbnúť. Reklamácia asi nemá zmysel, lebo každý pochopiteľne odtají nos medzi očami, a aj keby ju uznali 700 nových zápaliek mi nepomôže. Čo so strelami, prachom, prácou...... keď už sú prebité. Doteraz som problém nikdy nemal a tak som prebíjal rovno viac čo tento krát bola očividne chyba..
Aké máte s týmto skúsenosti, resp. ma niekto typ v čopm je problém ?
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Čo máš za lis? Tam by som upriamil pozornosť.
SB zápalky patria k celkom spoľahlivým dielam z moravského Mordoru.
Alebo niečo v zbrani samotnej ? http://www.hkpro.com/forum/hk-handgun-t ... g-pin.html
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

1. Nie sú to puškové zápalky?
2. Čo znamená "Vylúčil som úderník..."?
3. Ak mi na vojne prestával vodiť radar, ako prvé som nechal umyť kolesá a natrieť gumolakom, napastovať dlážku v kabíne a vyleštiť do krúžkov :twisted:
Tu by som dôkladne vyčistil úderník, jeho šachtu, blokáciu, pružinky, vyčistil a namazal bicie ústrojenstvo (kohút, vodítko pružiny, pružinu).
4. Ak by to nepomohlo, začal by som uvažovať ako zväčšiť energiu úderu:
a) silnejšia bicia pružina (alebo jej podloženie podložkou/-ami),
b) slabšia pružina úderníka.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

JaBr:
- nabojnice do ktorych si prebijal su od jedneho vyrobcu alebo je to zmeska? Ak niesu od jedneho vyrobcu skus si odsledovat ci tie zlyhavky nemas len pri jednom konkretnom type (mozu mat z nejakeho dovodu hlbsie zapalkove lozka.. )
- pripadne skus tie naboje este srelit z nejakej inej zbrane - ci budu zavadit aj v nej.. ale ak Ti zbran spolahlivo odpaluje tovarenske strelivo tak by som v nej chybu nehladal..
- pozri si ale pre istotu ci ti nahodou nejaka necistotka nebrzdi kohut pri pohybe vpred po tom co zoskoci z ozubu.. ak ho nieco spomalije nemusi mat dostatocnu razanciu pre spolahlivy zapal
- zapalky SBa CCI pouzivam roky, ak som mal za celu dobu 5 zlyhacov tak je to moc.. (naopak Fiocchi mi s Lovexom "neslapali" - iniciovali sa spolahlivo ale asi si nesedeli s prachom: obcas som mal na papieri z 10ran len 9 dier).
- od koho si tie zapalky kupoval? (..ci sa nahodou nepotopila lod vo Vlasimi ale jemu..) - tuto moznost by som si ale pripustal len v paranoidnej rovine
- problem moze byt aj v nastaveni lisu ako pise DeSade vyssie
..kazdopadne priloz FOTO!
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Jak uz psal Theplaky. Vyselektuj u jakych nabojnic se to stava. Ja zasadne mam nabojnice roztridene podle vyrobcu. Je v nich podstany rozdil. Nejvic mam nabojnic S&B a Magtech. U S&B nabojnic musim velkou silou zalisovat zapalky. Maji zapalkove luzka hodne tesne.
U nabojnic Magtech jdou zapalky zalisovat strasne lehoucce. Nekdy mam pocit, ze mi zapalkovac nepodal zapalku. Tak nabojnici pro jistotu kontroluji a vzdycky tam je.
Zrovna vcera jsem si jen tak z nudy (marodim) prebil 700 naboju .45 ACP. Vzal jsem pixlu nabojnic S&B a prebijel. Nabojnice byly vyprane odzapalkovane v ultrazvuku. Takze zapalkove luzka byly uplne ciste. Ze 700 naboju se mi 2x stalo, ze i kdyz jsem lisoval zapalku velkou silou, tak nebyla dolisovana a musel jsem ji dolisovat v jednooperacnim lisu.
A jednou jsem musel prohlednout nabojnici, protoze jsem pri lisovani zapalky necitil vubec zadny odpor. Zapalka byla zalisovana, ale nabojnice byla Magtech. Jedna se mi tam zatoulala.
Sam si psal, ze kdyz lisujes velkou silou, tak problem neni. V Tvem pripade to vidim tak, ze mas smes nabojnic a vetsina jdou lehce a nektere tezko. Ty jedes stejnou silou (podle tech co jdou lehce) a pak kdyz narazis na nabojnici, ktera ma tesne zapalkove luzko, tak ji proste malo zalisujes.
Prvnim pokusem o odpaleni zapalku jen dolisujes. Druhym pokusem o odpaleni naboj vystrelis.
Ja sam pouzivam jen zapalky S&B. Zatim jsem jich spotreboval jen 4000 ks, ale zatim ani jeden selhac.
Zameril bych se na dolisovani zapalek.
Zapalky by nemely byt zaroven ulozene, jak pises. Musi byt utopene v nabojnici. Pokud je mas zarovno se dnem nabojnice, tak jsou malo zalisovane.
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Prvá vec čo ma samozrejme napadla bolo znečistenie a slabý úder úderníka. Rozobral som záver, vyčistil a premazal úderník. Je pravda, že bicie ústrojenstvo som nerozoberal, lebo kto to potom má zas dať dohromady...... ale kam som sa dostal aj so špáratkom do uší to som vyčistil. Nič sa ale nezmenilo. A hlavne s továrenskými ani jedna jediná zlyhávka čo mi stále nasvedčuje že v zbrani problém skôr nebude. Naviac vystrielal som z nej asi 9000 prebitých nábojov a ani jeden jediný problém až do tejto krabičky zápáliek, doslova zo dňa na deň. Ešte aj prvé náboje čo ostali z predošlej várky prebitých sa odpálili spolahlivo. Ako som načal novú várku bum.

Lis tak isto si nemyslím že je zdroj problému. Mám Lee turret press a prebíjam ako 45.ACP tak aj 38SP, 357Mag a 9Luger cca 25000 striel dohromady a ani jeden problém. Aj keď, raz sa niečo môže pokaziť.........
Trocha ma irituje že ak prebité náboje prejdem ešte raz lisom a maximálnou možnou silou akože dotlačím či sa snažím dotlačiť ešte viac zápalky, tak tých zlyhaviek je podstatne menej. Pozeral som lis ale nič nevidím že by odchádzalo či nedoliehalo. Jediný rozdiel je že nejakú dobu už dávam zápalky ručne lebo klasicky ten plastový sajrajt na zápaly sa porúčal. Ale tam asi problém nebude.

A potom kúpim jednu krabicu 1000 zápaliek SB Large Pistol a bác zo dňa na deň problém. Puškové ma nenapadlo, ale predpokladám, že ak je na krabičke napísane "pro pistolové náboje" tak tam hádam nedali nejaké puškové. Alebo ?

Ešte tie nábojnice. Fakt nie sú od jedného výrobcu. Ale ani tie som nikdy nemal a všetko fungovalo.

Prikladám pár fotiek. Možno na niečo prídete čo ja nevidím
Prílohy
3. normálne odpálené
3. normálne odpálené
2. zlyhanie
2. zlyhanie
1. nové
1. nové
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"