.45 ACP

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

tu je detail.
Tie WC som na 45 ešte nevidel. Robia sa ?

Videl som len revolverové 38čky
Prílohy
terč 45 acp.jpg
swc 45.jpg
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

aha, mas pravdu, WC v .45 asi nie su,
pozabudol som v akom sme vlakne,
moje keci sa tykali .38
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Použi 452-200-RF od LEE, tie budú sekať o dosť lepšie. Alebo skús dať pod terč linoleum.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

WC by vo vacsine samonabijacich 45acp asi dost blbo podavalo do komory , i ked taky sestpalcovy SW revolver v 45 s tym moze byt pohodove strielanie
STI Spartan v 45acp nezral ani FP od Aresu
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Môj dnešný nástrel.
200 grain SWC, 3,5 grains Vectan AS, Springfield 1911 GI, 25m
Prílohy
3.11.2015 SWC.jpg
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

na to sa da pozerat
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

...na kolegu Theplakyho čo tu dal svoj terčík sa nechytám, ale zlepšujem sa. Tie dve boli už ku koncu, kedy som mal už unavené zápästie. Predtým som dal ešte pár z Tokareva, takže dnes to bolo zaujímavé. Štve ma že to nevykrajuje, nuž ale čo, vyskúšal som všetko čo som vedel. Musím sa zmieriť s tým čo je.
Tento terč bol nalepený na kartónovej preložke a ešte prispinkovaný takým nábytkárskym spinkovacím strojčekom. Kontakt s podložkou tam určite bol. Asi je to v konštrukcii tej strely.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ak Ti SWC "nevykrajuje" treba hladat chybu bud v podlozke (to mas myslim osetrene) alebo tu gulu hnat trochu rychlejsie.
Mne ten 200gr SWC lieta nejakych 265m/s a vykrajuje tak ako mozes vidiet na 7mej strane tohto vlakna (tiez to nieje idealne). Treba si uvedomit ze aj ked ma SWC striznu hranu tak ta plocha je v porovnai s WC podstatne mensia. Ak strela leti pomaly tak ma tendenciu papier na terci skor "odtlacat" nez strihat. Ak chces strih skus to trosku viac podsypat (ak sa da..nepoznam navazky na Vectan AS)
Co sa podkladu tyka na strelniciach sa zvyknu pouzivat podklady zo sololitu (https://www.google.sk/search?q=sololit& ... 36&bih=731)
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Myslím si že by som mal čím prv premerať svoje navážky a kombinácie. Raz už som jedného čo ich má vytiahol na strelnicu len mu to nemeralo lebo na strelnici neboli dobré svetelné podmienky. Otvorenú strelnicu nemám nablízku.
Tak by sa ukázalo ako rýchle to letí a vedel by som robiť nejaké závery. Či a koľko prisypať, či ubrať, či škrtiť viac ....
Toto vidím ako úlohu na najbližšie obdobie. S presnosťou myslím som sa už vysporiadal, ide mi to v podstate k spokojnosti, všetko ostatné msú chyby pri spúšťaní

Ten Vectan AS výrobca uvádza 3,4 až 4,3 grainu, talkže priestor by tam bol. Ja teraz dávam 3,5 čiže som na spodnej časti navážky. Skúsim vyrobiť pár kúskov že budem pridávať trebárs 3,6-3,8-4,0-4,2 a uvidíme

Inak to ASko chcem len minúť (čo s ním keď ho už mám) a do budúcna budem robiť len s Ba10
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Prešiel som si celé fórum a mnohé tu už bolo spomenuté takže sa asi opakujem. Ale predsa. Začínam prebíjať .45ACP a mám dilemu s dĺžkou náboja a navážkou. LOS gule 230gr FMJ RN o ktorých tu je hodne napísané majú iný tvar a nech robím čo robím pri OAL nad 31,1 ich moje HK45C nechce a záver sa nezavrie. Ako je to pri skrátení z tabuľkovej doporučenej dĺžky 32,35 na 31,1 so zmenšením priestoru pod gulou a zvýšením tlaku. Podľa toho čo som si prečítal by to až taký problém nemal byť a zdá sa, že cesta začať u 0,30g (4,62gr) LOVEX D032 a OAL 31,1 mm správna. Ale aj tak, skúsenejší čo radíte ?
Naviac sa obávam, že by som z OAL mal ísť pri týchto gulách ešte nižšie lebo pri 31,1 aj keď sa záver zavrie, sa mi mierne gula ako keby zakusla do prechodového kuželu. Alebo je problém inde ? Snažím sa rozťahovať a škrtiť čo najmenej.
Ďík za každú radu.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Si pod min navážkou to skrátenie by nemal byť problém. Aký priemer majú tvoje strely?
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

11,4mm a výšku 16,0mm. Tie LOS sú jednoznačne buclavejšie ako SB a zdá sa mi že v tom je problém. KOniec koncov sa tu o tom aj písalo v tom duchu.
Mám aj zopár Ares .45 ACP 230 RN BB EPRX, ale tie sú ešte vyššie -17,1mm a je tam rovnaký problém s tvarom.
To že som pod opt. navážkou podľa tabuliek viem. Našiel som na nete tabuľky zhodné s lovexáckimi a naviac tam bolo aj min. A logické sa mi zdalo začať radšej dolu a radšej sa opýtať :D
Tabuľky čo mám vravia pre Lovex D032
FMJ 230gr min- 0,300/4,62 opt- 0,330/5,10 max- 0,350/5,40 OAL- 32,35
RN 230gr min- 0,250/3,85, opt- 0,270/4,20 max- 0,310/4,80 OAL- 32,00
Držím sa skôr toho FMJ až na dlžku čo dodržať nedokážem. A tie min sa mi zdajú tiež málo. Takže začať na optime 0,330 a OAL 31,1 ?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Tie strely sú nejaké anorekticke 11,4mm -449, chcelo by to aspoň 451.
Ideš na to dobre. Skús skrátiť náboj na dĺžku komory , 0,33g-5,1gr prachu LOVEX D032 a prežeň to cez hradla mal by si namerať okolo 754fps. A vyskúšaj presnosť, podobnú navážku ale acc2-5gr 769fps dávam aj ja a lieta to celkom presne len ja kalibrujem na 451.
Našiel som obrázok ,keď sa opiera o drážky nič iné sa robiť nedá len upraviť dĺžku náboja
https://lh4.googleusercontent.com/-dScR ... Shapes.jpg
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Na obale je 451 predpokladám skôr nepresnosť resp citlivosť digitálnej šb. Normálna analógova šb. ukazuje skôr 11.45 len kto by si stále ničil už aj tak o ničom oči ... :D
Prílohy
gule45.jpg
gule2.jpg
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Jj šub. ti merajú dobre 451- 11,4554 - 11,5 sú v pohode :D Mne šlo skôr o to či nie sú obézne že sa nevmestia. Skús dať tu medenú za ares či nebude vidno kde prečnieva, mne sa zdá že aj tak to trošku vidno
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"