.45 ACP

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

OK, uz Ti rozumiem.

Ja d036ku pouzivam pod 200gr Pb SWC (6,7gr), mierenkarska navazka, neskrtim = od Pmax ma moja laboracia daleko.
Ano, Lovex celkovo spini, ale ak to do terca lieta tak ako ma tak s tym viem zit. Tiez mi pride ze d032 vyhara cistejsie.
Nizsie je foto ako vyzeraju vystrelene nabojnice (d036):
Prílohy
d-036 vs 45.jpg
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Podla toho obrazku ti to hori pekne.Takto mam ja po pouziti D36ky ocmudene revolverove nabojnice s plnou navazkou.Ked som mal 1911ku,tak v nabojnici aj v hlavni ostavali nespalene zrnka a nabojnice boli ocmudene aj zvonka.Tiez som neskrtil.S S020 ani D32 som take problemy nemal a do pakovky tiez pouzivam len tieto 2 prachy.Len do revolvera davam aj SP2,ci D36,alebo D37/2,ale tam mozem ist az do 3500 bar a stale niesom na maxime.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..tie nespalene zrnka o ktorych pises som pozoroval tiez ked som skusal 1,9gr D-032 pod 148gr Pb WC do 38Spc (= tusim 170m/s :D ). Z nabojnice sa dalo po kazdom vystrele vysypat zopar takych nazltlych skrupiniek ktore zostali z nevyhoreneho prachoveho zrna. Inak sranda bola ze to stale chodilo celkom presne. Pripisujem to tomu ze raze s vacsim pociatocnym spalovacim priestorom su viac tolerantne na vyber navazky (teda aspon mne sa zatial nepodarilo urobit patron v 45acp ci 38Spc ktory by bol vyslovene "zly").
- Pri vyssich navazkach uz prach vyharal na komplet.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

To su prave znamky nizkeho tlaku pre dany prach,-teda,nizkej navazky.Ale nemam 38cku,tak je to len moj nazor.Mozno by pre tak malu rychlost bolo lepsie pouzit rychlejsi prach...napr.S 011.Ale zas,ktovie,co by to robilo s presnostou...Ja nestrielam mierenku,tak neriesim velmi presnost na milimetre.Mam rad radsej silnejsiu ranu.Len pre dceru som zo zaciatku musel robit slabsie naboje.Uz zvlada plnotucne,len si mysli,ze ma stale podvyzivene :wink: .
Naposledy upravil/-a MudMax v 10 Dec 2018, 13:17, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Na s020 vzhľadom k novej cene kašlem. Podľa QL v .45 nevyhorí na 100% ani pri hraničných navážkach. Vo vysokotlakých horí dobre, čo som pozoroval na vlastných laboráciách tak 357sig dobré, v 7.62x25tt občas spravil fireball priemeru 20cm. Príčinou bol menší prietlačný odpor projektilu, mal som várku kde boli 7.7mm zmetky.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Ja mam este staru S20 za staru cenu. Ten novy viacfarebny valcekovy stoji za prd a novy (male gulky,nie valceky) je uz zas v poriadku.Ale vzhladom na cenu sa neoplati kupovat,to je fakt.
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Dnes som bol skusat prve navazky s prachom S020 a som spokojny.

Cize ostavam pri S020.

Skusal som 5,6gn ale viac mi sedi 5,2gn pri OAL 31,85mm.

Dik za rady.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ak niekto hlada PRESNU laboraciu pre 230gr FMJ strelu tak odporucam vyskusat 5,2gr Lovex D032 - chodi to "jednou dierou" (4 rany strielane na 25m zo sedu s oporou)
v2m = 260,5m/s
E2m = 507J
ES = 3,14m/s
STDEV = 6,6m/s
Prílohy
IMG_20200428_191452.jpg
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

theplaky: Ďakujem za typ na laboráciu pre D032 :D Som čerstvým majiteľom Norinca 1911 a doteraz som prebíjal len len 9L a 9M, no s .45 som nemal žiadnu skúsenosť a po preštudovaní fór som bol dosť na pochybách čo sa týka D032 :?
Tá laborácia ide fakt pekne :)
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Nemas za co :wink:
.. na profilovej fotke mas tusim perkusak - ak strielas historikov tak mi napis SS (tu mozno mozes pomoct zas Ty mne)
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Mirec, ja tiez prebijam 45 ACP ->prach Lovex S020 - 5,2gn,strela 230gn ARES , OAL- 31,8mm.
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Dnes som sa dostal k strelám LOS 230gr (olovené - pomedené) tak som zvedavý ako budú lietať :) Laboráciu ponechám ako bola pre ARESacke EPRX...
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Ja pod tieto 230gr LOSky davam 4.3gr S015 OAL31. V 3.3'' hlavni mi vyhara docista.Dobre vyplni nabojnicu,akurat sa horsie davkuje prachovacom.Je lepsie pouzit odmerku.Ale som s nim velmi spokojny.
Rychlost 215-223m/s
drescenter
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa drescenter »

V ARESE mi predal zápalky na 45ACP od firmy Pressburg western, po kontrole na webe som zistil, že sú ruské..... Môžem to použiť alebo mu to mám vrátiť....nepovažujem za korektné, že mi to nepovedal....
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Murom robi dobre zapalky, napr. v nemecku su oblubene a pred par rokmi sa oplatili, dnes je ich cena vyssia ako fiochi. Neviem ci tiez nezasobuju PMC, alebo len opajcli dizajn obalu:
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"