Prebijanie revolveroveho streliva 38/357 Magnum

eager_payne

Prebijanie revolveroveho streliva 38/357 Magnum

Príspevok od používateľa eager_payne »

Caute. Mate niekto skusenosti s prebijanim vyssie zmieneneho streliva?
Aky prach, strely, zapalky? Zacal som s prachom Lovex S020, zapalky CCI 550 Magnum a strely 158gr FMS. Vysledok je uspokojivy, ale chcel by som vyskusat aj ine komponenty takze poprosim o rady a skusenosti. Len zacinam a akakolvek rada mi pride vhod. Este by ma zaujimalo odkial kupujete strely okrem ARESu? Aby som nezabudol, potrebujem to primarne na treningovu tercovu strelbu.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

To su co za strely ? 158gr FMS
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

- Prach : zmenil by som znacku. Aspon Accurate, najlepsie Hogdon a Vihtavuori. Zbran bude cistejsia a vysledky stabilnejsie, lebo moje skusenosti s Lovexom - co krabica to original vlastnosti...

- Strely : pokial chces na presnu tercovu strelbu /mierenku/ tak Ares strely nie su vhodne nakolko ich kvalita zodpoveda cene. Pokial potrebujes triafat na 15 m siluetu postavy alebo trenovat IPSC tak nic lacnejsie nezozenies, ale kupuj EPRX - poplastovane. Vyrobcov je plno, dobry pomer cena a kvalita je napr. Nosler, Speer. Vyborne su Hornady, hlavne pokial budes chciet strely so zvysenou ranivostou.

- Na zaciatku dodrzuj navazky vyrobcu prachu. S pribudajucimi skusenostami mozes experimentovat. Casom zistis, ktore strely a navazky sedia tvojej zbrani. Velkym pomocnikom je Google a Youtube, kde mas mnozstvo navodov a rad.

POZOR : 357 Mag. / 38 Spec. umoznuju vdaka objemu nabojnice nasypat omylom dvojnasobnu navazku. Stava sa to pri prebijani vecsieho mnozstva ked sa covek nesustredi. Preto treba zvolit postup pripadne tech. zabezpecenia aby si tomu predisiel.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Nemam sice dlhodobu osobnu skusenost ale poznam jedneho pana ktory tercovo dlhe roky striela 357/38. Jeho odporucanie boly jednoznacne olovene aresy (nie poplastovane). Prach ale nepouzival lovex ale nieco ine znacku si uz nepametam...
eager_payne

Príspevok od používateľa eager_payne »

Jean: FMS = Full Metal Spitz vid http://www.prvipartizan.com/handgun_b.php

Erebos: Dakujem za info. Skusim. Tie strely sa daju objednat aj cez e-shop, alebo len cez predajcov? Skusal som v BA pobehat, ale bez nejak valneho vysledku. To iste s prachom. Vsade maju standardne Lovex. Dvojnasobnej navazky sa nebojim, mam jednoperak a prach si sypem manualne do kazdej nabojnice zvlast. Zatial nepotrebujem velke mnozstva a 100ks sa da urobit pomerne rychlo aj takto.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Koralin : Ja kupujem strely v Rakusku, teda tie "lepsie". Na bezne strielanie-plinking pouzivam ARES EPRX vo vsetkych kratkych zbraniach ktore mam. Upravu EPRX doporucujem lebo odpada zanasanie hlavne olovom.
Na prach a "lepsie" strely v SR sa skus opytat v DEAS ARMS u p. Debrovskeho. Pokial viem vie na objednavku zohnat Vihtavuori /mozno aj iny/ - minimalne som tam videl Accurate, ktory je taka zlata stredna cesta.
Investovat do prachu urcite doporucujem lebo ten bordel co produkuje Vectan a Lovex do svojej zbrane nedam - skratka osobne s nimi nemam dobre skusenosti aj ked je pravda, ze vela ludi s nimi striela.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Kedze erebos je moj ucitel prebijania, viem presne povedat preco ti to radi. Aspon co sa tyka prachu, viem sa podelit so svojou skusenostou. Pouzivam Lovex D032, ktory podla jeho vyrobcu "vynika cistotou horenia". Zbran po 3 vystrelenych valcoch vyzera tak, ako keby mala za sebou celodennu delestrolecku pripravu. Predna strana valca je zaciernena tak, ze sa snad uz nikdy ani nebude dat vycistit. Nabehovy kuzel v hlavni je tiez riadne opaleny.
Naposledy som vystrelil v krytej strelnici u Frana zhruba 80 nabojov v uzavretom boxe (to akvarko s 2 drahami) a zacal som sa z neho pekne dusit. Ako prach na lacne strielanie do lacnej zbrane (stara CZta) to nie je zle, ale zaondiat si s nim drahy revolver - to nemam za nutne.
Dalsia kapitola su nabojnice, ktore vyzeraju jak ciganske deti - cierne, spinave a smradlave.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

erebos, rudo uplne s vami suhlasim. mam rovnaku skusenost s Lovexovou "cistotou horenia"
eager_payne

Príspevok od používateľa eager_payne »

No asi som mal stastie na kus, lebo ten S020 takmer vobec nespini. Kazdopadne dnes idem kupit VihtaVuori N 340 a uvidime. Ohladom striel, bol som v DAESe a tam objednavaju len ARESacke. Tak skusim EPRX a aj cisto olovene na porovnanie. Este mam otazku ohladne zapaliek. SP(CCI-500) alebo SP Magnum (CCI-550)? Pripadne ich pouzitie pri roznych typoch prachu. Cital som, ze podla laboracie a rychlosti horenia prachu treba zvolit jeden alebo druhy typ.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Kasli na olovo dobre ti radia. Olovo sa tusim odporuca len vtedy, ked mas tazku strelu a ides ju laborovat na velke rychlosti (olovo je makke -lepsie prelezie laufom). Strely EPRX si pytaj vo verzi TMJ (uplne poplastovane).

Pozri si, pod ako strelu Vihtavuori sype N340 a kolko a ci taku Ares vyraba. Vyhnes sa tak niektorym tazkostiam. Ak je N340 pomaly horiaci prach a sype sa ho vela (desiatky grainov), vezmi magnumovu zapalku.
eager_payne

Príspevok od používateľa eager_payne »

Ja by som aj kaslal, ale kupil som 250ks, tak co uz s nimi ;)
N 340 je v rychlosti horenia niekde medzi Accurate N.7 a N.5 navazka pri 158gr HP strele je od 7,3-7,7gr. Najblizsiu porovnatelnu hodnotu pre FMJ (pripadne TMJ), podla oficialnej Vihtauvori tabulky, som nasiel az pre 180 gr. TMJ a to 6,9-7,4gr. Hmm, takze mi to vychadza na CEPRX 38/180 FP BB-358(357) alebo 38/158 FP BB-358(357).
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Nuz nevyznam sa poviem otvorene, ale pokial je cena za magnum zapalku rovnaka, ako obycajnu, tak kup asi tie magnumove.
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 494
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

Na mierenu strelbu prebíjam .357 , Ares 158gr olovo (EPRX mi išlo v každom prípade horšie aj v lugri ) na ACC-No2 (teraz používam Lovex D032). Presnosť z 2,5´ revolvera na 25m na medzianarodny pištolak viem bežne udržať na 94-96/100 bodov
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 494
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

S020-2 som daval pod .357 kamošovy a presnoť nič moc. A Ďalší kámoš ho dava pod 9L, každa rana je akási ina, raz sa zablíska, aj zvuk je furt inakši.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

S020-2 je bezproblemovy prach chyba bude skor ze ty mas nekonzistentne navazky....
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"