223 REM

Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Skusali ste niekto prebijat s Lovex D063 pod lahkymi strelami?

Skusil som so strelami GGG, sarza prachu z 2016, kazdopadne vysledky UPLNE odlisne od tabuliek aj Quickload.

Napr. pri 18 gr. mi to slo cez hradla 706 m/s (hlaven 16.6"), kdezto podla QL aj tabuliek by som mal byt niekde na 860 m/s, dlzka 57,15 mm

Dufal som, ze tak rychly prach bude pri takychto navazkach lietat +/- rovnako ako D073.4 pri daleko vyssich navazkach a znizit tak cenu naboja o par centov.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ono amerika uz je vymyslena a treba sa drzat osvedcenych navazok a komponentov.
Min to na trening a vrat sa do zabehnutych kolaji ;-)
Ak chces davat menej prachu skus swiss reload od Cemsaka.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Sa mi páči táto vlna zo švajcu :lol: :roll:
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

No kupil som len 1 pixlu na skusku, dam to na trening.

Len ja som chcel Rasto sypat menej prachu kvoli financnej uspore, nie sypat menej len aby som sypal menej :)

Zahranicne prachy postradaju preto zmysel, mierenku nerobim.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Odpoveď z Ramshot Accuratte:

Caliber: .223 Remington.
Barrel length: 24”
Powder: Accurate – 1680® - receptúra podobná D63
Bullet weight: 55 grains.
Start load: 17.9 grains (ca 2675 Fps)
Maximum load: 21.0 grains (ca 3055 Fps).
Bullet weight: 60 grains.
Start load: 17.0 grains (ca 2525 Fps)
Maximum load: 20.0 grains (ca 2900 Fps)

Silno neodporúčajú používanie v 223R.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Tento prach som pouzival este ked mal pixle 1680,
Velmi presne s tym chodili strely od horadyho. 55 gr . Super bolo ze na kratkych plyn systemoch to chodilo ovela kultivovanejsie. Flinta bola menej citit, stacilo 18 gr. Dokonca som siel aj na 20gr. Ale to uz boli slupky. To bolo vtedy ked sme este neregulovali gasbloky. Co som si ale vsimol boli vysoke komorove tlaky, a vysoka teplota horenia, krcky boli take duhovo farebne. Odporucam to nepouzivat. Ak chces usetrit a davat menej prachu tak daj S053 je este rychlejsi ,ale ma lepsi priebeh tlakovej charakteristiky, nehoria krcky a ide vynikajuco z norinca . Kamarat to sype od kedy to naladil a je nadmieru spokojny. Zial je to rychly prach , funguje iba n 16 palcovej hlavni s carbine lenght odberom. Na 14,5 s midle uz nie. Na 18tke s rifle nepojde a ani na 20tke nesiel s rifle. Je to pre kratke odbery v 16 hlavniach, vynikajuco sa to spravalo.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Aky davate ten swiss ? Ako sa vam to pozdava ? Ako sa davkuje ? Je sfericky, alebo trubickovy? Co sa sarzi tyka, meni sa ? Dik za info..
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Machead:
Muzes jeste vyzkouset Lovex S040. Kamos ho ted zkousel v Tikka T3x Lite s 22" hlavni.
Strela GGG FMJ 55 gr.
Nabojnice S&B
OAL - 57,2 mm
Prach - Lovex S040
Zapalka - S&B SR
15 gr. - 864 m/s
16 gr. - 900 m/s
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Je rozdiel spravit naboj do samonabijacky a do opakovacky.
Na nasom trhu nie je moc prachov na vyber a preto sa neda moc z coho varit :-(
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Tak tak, ako pise Rasto, ja nechcem mat zo samonabijacky opakovacku, to by som si vobec nepomohol :)

Tak rychly prach nebude mat na gas porte dost tlaku aby obtiahol zaver, a to ani na carbine length systeme.
Este skusim tu S053, vypada to ze sa hodne podoba IMR 4198 a fungovat by to malo na kratkom odbere plynov.
S tou D063 to obtahovalo fajne aj pri tak nizkych rychlostiach, rana velmi prijemna, len co z toho ked to nedava faktor.

Ak nepojde ani ta S053 tak seriem na to a ostanem pri D073.4

Ta S053 je gulickovy prach si trubickovy? Kvoli presnosti davkovania.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Jo, s vyberem prachu je to bida. Ale ani ten Reload Swiss neni zadny zazrak. Ta povestna Svicarska presnost se hodne precenuje. Mam doma pixlu RS-40 a popravde nic moc. Zrnitost ruznoroda jako u Lovexu. Granule dlouhe od 1 mm po 3 mm, ruznych tvaru. Od rovnych, az po zahnute banany. Rozptyly v rychlostech +- 23 m/s. Navic pro samonabijecku, je potreba mit naplno otevreny Gas blok, jinak neprebiji. A to se bavim o navazkach od 23,9 gr. (899 m/s) po 24,3 gr. (915 m/s). Kdy 23,9 gr. je podle tabulek RS max load. Se strelou 69 gr. ve 20" hlavni.

Daleko vic jsem spokojeny s prachem Vithavuori N-140. Ten sice neni pro .223 uplny ideal, ale zrnitost je daleko vyrovnanejsi a ma rozptyly rychlosti +- 8 m/s. Jenze vyssi rychlost jak 869 m/s nedosahnu. Rovnez strela 69 gr. 20" hlaven. Navazka 25,9 gr.

Lovex D073,4 jsem taky zkousel. Zrnitost velmi jemna, tvary a velikost zrn ruzne od pidi kulicek, po tycinky, placicky, kapky. Rozptyly rychlosti +- 40 m/s. Vzhledem k nevyrovnane vyrobe jsem jako max load dal podle tabulek 24,2 gr. Rychlost byla 886 m/s.

Rychlosti byly mereny Labradarem a vysledna rychlost je vzdy prumer z 10 namerenych vystrelu.

Zatim zustavam u Vv N-140, se kterou mam zatim nejlepsi vysledky. Jak v rozptylu rychlosti, tak rozptylu zasahu.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tomas pravdu mas a nijak inak to ani nemohlo dopadnut :-)
Ja sa len cudujem, ze pri podobnych rychlostnych rozdieloch (D073.4) dokazem z mojej samo nabijacky do 300m dosiahnut 1moa
Len mi tu riesime hlavne ekonomicku stranku v pomere s vykonom.
Ty ocividne nestrielas IPSC a preto si mozes dovolit N140, ale na slovenske pomery je trosku drahy i ked v poslednej dobe ceny prachov isli tak hore, ze sa to raz stretne a potom ho nestihnu dovazat a Syntezia sa nestihne cudovat ze preco sa jej dostupny "hnoj" nepredava :-)
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Naozaj si myslíš, že Explosia je najväčším dielom za nárastom cien ?
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Rasto: A co Ramshot TAC? Vozi to k Vam nekdo? U nas ho nabizi Reloader.cz. Cena je skoro stejna jak za Lovex, ale kvalita je lepsi. Kamarad na ten Ramshot TAC presel prave z Lovexu D073,4 a nemuze si ho vynachvalit. Prave od nej jsem dostal pixlu D073,4, ze to uz doma nechce ani videt a kupuje jen ten Ramshot TAC.
http://www.reloader.cz/puskovy-strelny- ... amshot-tac
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Trosku som mimo strielania a pol roka som nespravil naboj :-(
Ale predpokladam, ze to nikto nevozi u nas je sviatok ked zozenies lovex v pozadovanom mnozstve a rovnakej sarzi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"