223 REM

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pozor na tabulky, tie u Lovexu nikdy nesedeli, lebo si to varia halabala :-(
Presnost je dolezita, ale kazdou ranou dostava flinta zabrat a znizujes jej zivotnost.
Mne raz 73.4 inej sarze vyduvala zapalky a musel som ist dole az o 2gr!
Celkovo cim idu 223 rychlejsie su presnejsie, ale ako vzdy vynimka potvrdzuje pravidlo :-)
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Hej tie tabulky su casto s rovnakymi datami cele roky pricom zlozenie prachu je uz davno ine. Aj D073.4 tabulky su presne podla starych QUickload dat plne v zhode, akurat ze sucasna sarza ma pri tej navazke rychlosti vyssie o 50 m/s kludne.

Vyssie pecky do flinty vadia aj mne, mozem to potom priskrtit na gas blocku ale to je len slaba naplast. Obzvlast pri carbine dlzke odberu plynov, tam to musi dostavat dobre na hubu.

Skusim ist dole a uvidi sa.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Po tom, ako som sa drbkal a vyberal takmer kazdu jednu nabojnicu z lisu kvoli krimpu na zapalkovom lozku (aj po odbruseni vyhlbnikom) som sa na to vysral a kupil toto:

https://www.ebay.co.uk/itm/The-Original ... %7Ciid%3A1
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nezlom si lis, lebo ti neuznaju zaruku.
U nabojnic je lepsie material presunut (to co si si kupil) ako odstranit.
Kazda nabojnica je ina a aj s tymto nastrojom budes mat problem si nastavit optimalnu hodnotu.
Na jednej znacke to crimp odstrani, na druhej to bude nedostatocne, ale na to urcite prides ;-)
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Horsie ako teraz to snad nebude :)

Clovek ma uz vsetko dotiahnute, vsetko fici ako ma a potom robi 100 ks hodinu kvoli takejto veci a nadava o 100 6.

Najviac ma ondi ze som takto prebehol vsetkych 5000 ks nabojnic. O ubytok materialu nejde, zrejme som to lozko neskosil dostatocne. Ale ta robota, cely tyzden po veceroch a ruky odrate. Kua.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dostalo sa mi za tie roky vela nabojnic do ruk, ktore boli nepouzitelne vdaka extremnemu vyfrezovaniu lozka.
Zapalka nemala dostatocnu plochu, na osadenie ale na druhej strane urcite isla lahodne osadit :-)
Je tam potom velka sanca, ze ti vytlaci zapalku po vystrele a sposobi taku zavadu, ze by si cumel :-)
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

S tym som velmi dobre oboznameny (nastastie nie osobne :)) preto som frezoval velmi opatrne. Zda sa, ze nie dostatocne. Hlavne starsie GGG, ktore mam od Dusana plnu prepravku su svinsky zakrimpovane.

Radsej ako hovoris lepsie lisovanim presunut matros nez odbrusovat.
Toto funguje podobne ako Dillonacky swage tool, len tam netreba nabojnice davat a vyberat rucne. S tym mas nejake skusenosti alebo spoliehas cisto na swaging na Dillon 1050, ktory ho myslim ma vstavany?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ma ho vstavany, lebo bez toho sa proste prebijat .223 neda.
Najdi si vlastny postup, aby si co najmenej krat chytil nabojnicu do ruky a zaroven mal vsetky potrebne procesy spravene pred samotnym prebijanim.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Alebo si kúp riadne nbc a nie pozberaný x-krát prebitý shit. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

na trening staci i shit. rozdiel v nabojnici si po vystrele nevsimnes a je to lacnejsie :-)
ale na sutaz netreba setrit a kupit tovarenske a jeden po druhom skontrolovat ci tam je prach, hodit do kalibra a skontrolovat i zapalku.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

to so sutaznymi robim vzdy, jedno ci luger ci nie. Druha vec je ze to mojim vysledkom nepomoze :D

Tovarenskych 1x vystrelenych Fio ci Prvi mam zo 2 tisic, takze to som v klude.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Pomocť pomôže lebo sa nemusíš ešte strachovať o to či technika bude fungovať ako má.
@ Rasťo: viem, že dobre radíš, lenže radíš z pohľadu svojej techniky t.j. máš v lise rekalibračný tŕň a robí to mašina v rámci prac. zdvihu za rovnakú čas. jednotku.
mekhed takýto zázrak nemá a preto na všetkých šitných nbc musí xtra túto operáciu vykonať, čo by za predpokladu lepších nbc nemusel. Ušetril by čas a viac by mohol robiť a viac zarobiť a viac prestrielať. To som chcel povedať. :)
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Anyway, mam za to, ze ked na vacsine nabojnic pozberanych z komarna ci cachtic je krimp, asi tie nabojnice x-krat prebite neboli, skor neboli prebite vobec :)

Tie ktore mal niekto oznacene fixou sli do zberu hned. Kamosov znamy z toho robi pracky na opasky a zvonce :D
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tak tak, medzi strelcami je dost clenov z ozbrojenych zloziek a niektory vyrobcovia zacali krimpovat nb i pre civilny trh tak su 1x vystrelene s pridanou hodnotou :-) :-(
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 177
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Nazdar! Neporadí mi niekto kde viem zohnať/kúpiť za rozumný peniaz .224 strely, ideálne 75gr - 77gr?
Chcem to do AR, 1:7 twist, 16"...
Vďaka
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"