223 REM

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

223 REM

Príspevok od používateľa duros »

Posielam nieco z prvých skúseností s prebíjaním 223 pre AR 15
100m, puška PAR 15 IPSC ready.

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tuto temu som chcel zalozit ja pred tyzdnom, ale pockal som :-)
Skoda, ze nemate chrono, lebo pri tych navazkach sa mi zdaju podlaborovane, ale ved naco vykon pri sportovej strelbe.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Navažky sú volené podľa tabuľky accurate a sú v takom strede....
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

treba to zmerat........accurate ma strasne odchylky,,,mozu byt aj 50m/s a viac
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa sniper68 »

S tymto tvrdenim nemozem suhlasit. Vazim prach na pol zrnka a kolisanie rychlosti je 3-5m/sec

300 Win.mag ACC 3100/220gr
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

AA 2520 mi robí v jednej ráži 2-5 m/s a v inej ráži 20-30 m/s prach z jednej pixle , na jednej váhe . Je to aj o vhodnosti prachu pre náboj , nabíjacej hustote , zaškrtení a xy faktorov...
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

:) nechapeme sa...ja tvrdim ze podla prebijacych tabuliek mate mat povedzme 800m/s a real mate 750 m/s nehovorim o odchylke ustovych rychlosti, apelujem nato ze Duros nemoze 100% vediet ze ma navazky stredneho vykonu ak to nema zmerane
medonos : Mudro pises 8)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tu ani nejde ako tak o to dostat sa na vyrobcom stanovene hodnoty, ale o to spravit sportovu navazku s co najlepsou presnostou za co najnizsiu cenu (Made in Slovakia) pri zabezpeceni funkcnosti zbrane.
A ked to konecne najde potom mu dojdu komponenty a druhe uz rovnake nezozenie :-)
Na faktor 150 sa dostane kedykolvek s cimkolvek.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

aký prach Vhitauori by ste dali na 223 s hlavnou 10,5"
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Plytvanie drahym prachom, ty s takou hlavnou nepotrebujes presne naboje, ale vela :-)
Skus 2230 c iti obtiahne zaver, ja mam 14.5" a slape mi.
Alebo pobrowsuj zahranicne fora, lebo s takou hlavnou neziskas ani faktor IPSC, pokial nepouzijes tazke strely :idea:
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Pre tak kratku hlaven by som volil skor prach 1680 (dvojzlozkovy sfericky , dobre sa davkuje z prachovacov),pripadne 2015(jednozlozkovy valcekovy, zle sa vazi , podobny je aj ten vith...), s prachom 2230 nemam dobru skusenost, ma pomalsi priebeh horenia a puska mi neuveritelne strpala pri vystrele mal som pocit ako by bola cela z gumy chvela sa po vystrele ako ratlik. Ak by ti slapala 1680tka zacni navazkou 17.5gr pri OAL 2.250 pri strele FMJ55gr a mozes ist veselo do 20gr. Zalezi od tesnosti komory a od dlzky gas systemu co ti bude vyhovovat. 1680tka ma produkuje take razantne rany velmi prijemne sa sprava. Logika hovori ze pre kratku hlaven treba rychlohoriaci prach, alebo rychlejsi , ale zase menej plynov bude na obtahovanie, nakolko v tvojom pripade za odberom plynov mas len maly kusok hlavne, plynov by sa ti zislo viac. Ak taky paradny prach tak nieco okolo N130, na presne strielanie pod tazke strely pouzivame N140 pripadne N135.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Ďakujem za typy. Hlaveň 10" má stúpanie 1/7" je to par 15 MkIII. Takže N130-N140 by mohol byť. Viete my prepočítať v nejakom balistickom programe ako rýchlo by to asi mohlo lietať s týmto prachom a ťažšou strelou? Strelu by som dal pravdepodobne lapua scenar 55grs a 69grs, a na porovnanie by som urobil aj niečo zo siery MPBT 69 a 77 grs. Z tabuliek viem odčítať ako rýchlo by to malo ísť, ale tabuľky sú určené pre 620mm hlavne. Takže si to budem musieť nakoniec aj tak zmerať. Len som zvedavý o kolko ma pripraví dlžka hlavne na rýchlosti.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Zobral by som od vás na skúšku pár nábojov na otestovanie funkčnosti zbrane a streliva s vami uvedeným prachom. Doma mám 2kg N550, ale tá je do 308. Tak možno budem ešte kupovať tú N130-140, alebo ak bude dobrý ten čo ste uviedli tak kúpim aj ten na tréning inštinktívnej obrannej strelby.
Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 183
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

Môže sem dať niekto základné info?
Kde začať s prebíjaním pre 223 Rem, pre IPSC, 14,5 " hlaveň, Norinco CQ?
Prach a streli, v tom tvrdo tápam.
Ide o množstvo, za najlepšiu cenu. Špičková presnosť nieje, až taká nutná, na Slovensku sa nestrieľa na 300 m +.
Skúsenosti z prebíjaním mám /pištoľ/, tak ak prihodíte nejakú vychytávku, alebo upozornenie, na čo si treba dať pozor, bude to len bonus.
Vďaka
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dam ti presne to co potrebujes.
Tieto rady ma stali peniaze a cas, tak si to vaz 8)
Pre rovnaku zbran pouzivam 24gr D073.4 pod 55gr strelu (vlastna produkcia).
Zbran mi cykluje bezproblemovo od 23gr, ale najlepsiu presnost mam pri 24gr, pricom dosahujes i IPSC faktor.
Vsetko zavysi samozrejme i od sarze prachu a treba to premerat.

S S060 mi zbran funguje taktiez bez problemovo a jej najvacsia vyhoda je v tvare prachovych zrn (trubickovy prach) a od toho sa odvyjajuceho davkovania.
Myslel som, ze ked je rychlejsi, tak ho budem davat menej a usetrim, ale nedosahuje takych vykonov ako D073.4 pri rovnakych navazkach, takze od neho upustam.

Tu je moj nastrel 8 ran s vlastnymi hollow pointami 55gr a 23,5gr S060 na 50m zatial :?

Obrázok

PS Durosov spominany prach 1680 my necykloval zbran, ale co norinco to original :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"