223 REM

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Nemáte niekto tip, kde na SK a blizkom okoli zozeniem small base matricu 223?
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Nemecky / cesky Brownells ma RCBS skladom.
Co pozeram, tak aktualne aj Strobl: https://cs.strobl.cz/rcbs-s-b-die-set-223-rem-4/.

Inak nestacilo by zbrusit zo shellholderu ?
Peter_63
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa Peter_63 »

Našiel som dnes na strelnici túto nábojnicu... Viete niekto "dešifrovať" závadu...?
Prílohy
WP_02.jpg
WP_01.jpg
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Polsky klon AK. Ak sa mylim opravte ma.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

JJ ... kvalitny dvojity AK kiss. Galily to mavaju o cosi slabsie.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Chlapi co prebijate .223, poradte kde robim chybu. Uz som zufaly. Z mojho SIG M400 lietaju fabricke Fiocchi na flek. Prebijance rozptyl 5-10 cm na 50 m, casto aj viac. na 100 m je to jak z brokovnice. Strielane zo stolice a zo zeme.

Strely GGG 55 gr., prach D073.4, skusane navazky od 23 gr. po 26 gr. (co uz je sakra hodne). Rozptyl rychlosti je zanedbatelny, v priemere 10 m/s max. OAL skusana 56.9 mm az 57.1 mm. Pri 57.1 mm je strela osadena akurat do drazky. Najlepsie mi lietali pri OAL 56.9 mm, 25.5 gr. prachu, tam som sa s kolimom na 50 m dostal na 3 cm rozptyl, co pri mojich schopnostiach moze byt strelcom.

Formatovane a usadzane cez Lee matrice, full size. Skrtene velmi slabucko, ale aj bez skrtenia ten isty vysledok.
Skusane aj s puskohladom (dik Ketchup), fabricke Fio do zaslepky, prebijance ani prd.

Moze to byt matricami? Strela vyzera drzat dobre, ale nemusi byt usadena vycentrovane. Chcem este skusit teraz ked sa oteplilo prebit to s Redding matricami (formatovacka aj usadzacka, ta je na ceste, ak z Brownells.sk dojde). Headspace merany pre moju pusku, nabojnice formatovane a skratene s minimalnym (tisiciny palca) rozdielom HS aj dlzky

Moc sa mi nechce verit ze by to robili (vraj) kvalitne GGG strely alebo prach, urcite nie takto sialeny rozptyl.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..ake zapalky pouzivas?
..navazky vazis na vahe ci objemovo?
..aky lis?
..stupanie vyvrtu mas ake?
..tie fabricke strely ktore Ti idu do lepky su tiez 55gr?

Inak ja by som to tipol na usadenie strely. Som zvedavy na rozdiel ked Ti pridu tie Redding matrice - s advokatmi Lee matric sa tu jeden cas zivo diskutovalo v jednom inom vlakne o prebijani, mozno Tvoja skusenost potvrdi niektore zavery.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

theplaky napísal:..ake zapalky pouzivas?
..navazky vazis na vahe ci davkujes objemovo?
..aky lis?
..stupanie vyvrtu mas ake?
..tie fabricke strely ktore Ti idu do lepky su tiez 55gr?

Inak ja by som to tipol na usadenie strely. Som zvedavy na rozdiel ked Ti pridu tie Redding matrice - s advokatmi Lee matric sa tu jeden cas zivo diskutovalo v jednom inom vlakne o prebijani, mozno Tvoja skusenost potvrdi niektore zavery.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

So sadou LEE Deluxe 223 Rem. som si kedysi prebíjal do CZ 527 Varmint s 9" twistom. Nosler BT 60gr. z nej lietal veľmi pekne. LEEčka síce nie sú bohviečo, ale náboj sa na nich dá urobiť slušný.
Prílohy
lee-deluxe-rifle-three-die-set.jpg
foto6.jpg
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

theplaky napísal:..ake zapalky pouzivas?
..navazky vazis na vahe ci objemovo?
..aky lis?
..stupanie vyvrtu mas ake?
..tie fabricke strely ktore Ti idu do lepky su tiez 55gr?

Inak ja by som to tipol na usadenie strely. Som zvedavy na rozdiel ked Ti pridu tie Redding matrice - s advokatmi Lee matric sa tu jeden cas zivo diskutovalo v jednom inom vlakne o prebijani, mozno Tvoja skusenost potvrdi niektore zavery.
Zapalky S&B Small rifle, klasika.
Navazky objemovo cez Dillon prachovac - tam problem nevidim, davkuje presne.
Lis Dillon XL 650
Vyvrt 1:7, dlzka hlavne 16" - to na 100 m nemoze mat zasadny vplyv
Fabricke Fiocchi su klasicka IPSC hmotnost - 55 gr., tie co sa bezne strielaju (modra krabicka).

Aby bolo jasne, lebo viem, ze si mierenkar - ide mi o dobru presnost na dynamiku, nie na nahananie desiatok do jednej diery s puskohladom. Tudiz nieco okolo 1.5 MOA mi bohate postacuje. A ta puska na to bezproblemov ma, o tom ziadna.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

skusit zmenit prach a zapalku. Ja na tu istu strelu pouzivam CCI400 a prach Vihta N-130. Rozptyl 10 ran do 3cm, strielane cez 6x zvacsenie.... Velmi dobre strely za super cenu!!!!
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Egalizoval si lis?
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

veritas: pri cenach Tebou uvedenych komponentov prebijanie na dynamiku postrada zmysel, bavime sa tu o stovkach ks za trening/sutaz nie par ks na mierenku. Za tu cenu co by ma to vyslo mozem rovno kupit fabricke :)

DeSade: was ist das?
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Egalizovat lis je preboha co?

Napadá ma niekolko možností:

1) nepovolil sa ti kompenzátor?
2) nemáš povolenú optiku? (alebo došahaný kolimátor)
3) skracuješ nábojnice?

Ak si na všetko odpovedal áno, tak už len skús viac zaškrtiť - možno sa ti posúvajú strely pri nabíjaní
Ak nič nepomôže, skús kúpiť pár iných striel a vyskúšať tie.
Ešte je otázka, že či si skúšal fabrické a odvtedy už len svoje, alebo fabricé idú stále dobre...

Ozaj ešte jedna vec..je tam volne uložená hlaveň?...ci nahodou nie je super mala medzera medzi gas blockom a hlavnou...cisto teoreticky sa moze hlaven pri vystrele s tvojim strelivom kmitať inak ako pri fabrickom strelive a obcas zachytit o predpažbie a tým rozhodiť sustrel..ale to uz je spiritizovanie...

Osobne by som tipoval povoleny kompenzator, pripadne nejak inak posahany tak, ze gule sa on zlahka obtru a to ich tak velmi rozhodi...
Miki.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

Machead: cena náboja do 0,25€. To je veľa?
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"