223 REM

Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 183
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

Vďaka za ochotu. Budem vidieť, ako sa to chytí.Nebude to ale zajtra,ani napozajtra, tak sa necháme prekvapkať.
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Chcel by som pritomnych poziadat o radu, chcem prebit caliber 223 strela 75 a-max od hornadyho aky by som mal pouzit prach a kolko? Bolo by to do ar 18 palcova hlaven 1:8 twist. Ak je mozne pouzivam lovex 73.5.
Alebo je tato strela nevhodna pre arku svojou dlzkou?
Vdaka za rady.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

A max 75gr, Sierra MK 80gr a 90gr, Nosler Custom competition 80gr, a niektore Bergre su urcene k nabijaniu po jednom. Nie su určene na krmenie zo zasobniku. Boli vyinute k pouzitiu pri 600y disciplinach. Idealna komora pre ne je 223 Wylde, tato ma usposobeny prechodovy kuzel tak aby bolo mozne pouzitie tychto striel popri klasickych strelach. Da sa to strielat aj z NATO komory ale tam je este dlhsi prechodovy kuzel. 80gr sa da estr z twistu 1:8 , vsetko tazsie lieta uz na plocho.. na 90tky treba az 1:6.5 co je total extrem... Draha strela zly vykon .. je to drahsie ako 308ma.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mam problem pri zapalkovani nabojnic s oznacenim LC a FC. Pri LC nechce vojst zapalka do zapalkoveho lozka a ak sa to aj nejako podari, nevojde cela, pripadne je zdeformovana. Pri nabojnici FC nabojnica ani len nevojde dnu do matrice, ked som jednu nasilu narval dnu, bol problem ju dostat von. Nabojnice mazem, zapalky SB a Fiocchi. Nabojnice FC neriesim, tych mam len zopar, ale LC mam tak 50 ks, je mi luto ich vyhodit. Co s nimi, da sa to zapalkove lozko nejako upravit ? Kto je vyrobca s oznacenim nabojnice LC ? To chcem vediet preto, aby som nekupil naboje, ktorych nabojnice nebudem moct vyuzit nasledne pri prebijani.
P.S.
Nabojnice GECO su vyborne, zapalka isla ako do masla.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Kludne mi ich mozes podarovat :-)
Tie naboje nekupis, je to Lake City a zapalkove lozko je krimpovane.
Ten krimp musis odstranit bud tlakom, alebo odstranenim materialu.
Pozri si videa ako sa to robi a budes mudrejsi.
Co sa tyka formatovania nabojnic musis primerane mazat s dobrym mazadlom, inac si koledujes o utrhnute dno nabojnice a nabojnicu v matrici.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Pred prebijaním puškového streliva doporučujem študovať, aspon trocha ... bo ak toto ti robi problem , obávam sa , že si koleduješ o ďaľší... youtube .. a google... LC je vojenska nabojnica so skoro najmenenšou hmotnosťou a najvacsim objemom , amici ju velmi radi prebijaju, ako aj ja tam, kde mi treba co najviac priestoru v nabojnici. Takže info najdeš vela vela a všade.

taketo nastroje ti treba

Obrázok
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Rasto a duros, vdaka za rady. Kedze sa jedna o cca 50 nabojnic LC, idu do sacku k ostatnym nabojniciam urcenych do zberu, nebudem sa s nimi babrat. Vlastnorucne prebite naboje dnes isli paradne, prebite podla receptu od Rasta, este raz vdaka. Na 50m cez pevne mieridla AR 15 minimalny rozptyl, skoro sa podaril aj dvojstrel. Strelba v sede, puska na bipode. Predtym som nastreloval puskohlad na Vostoku, potom s uz unavenym okom AR 15, takze som spokojny aj s puskou, aj s prebijancami.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Neni zac, hlavne ze si spokojny.
Naozaj si najdi cas a pobrowsuj ine fora a youtube, lebo tu moc odbornych rad nenajdes a vysvetlovat vsetko zase od podlahy sa nam to naozaj nechce.
Ale ked zbran cyklovala a gruping ta uspokojil, tak mas svoju navazku a uz len dotiahnut detaily a trenovat :wink:
Miri357
prispievateľ
Príspevky: 119
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Miri357 »

Alebo kúp takéhoto pomocníka: http://www.dillonprecision.com/content/ ... _Swage_600
mám a je to super :)
lepšie ako to brúsiť nástrojmi, pretože neuberáš materiál a je to aj rýchlejšie.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

a hlavne konzistentnejsie, kde sa ti nestane, ze uberies moc a budu ti vypadavat zapalky.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Ahojte, je mozne/bude fungovat pouzitie zapalok SPM od SB do .223 Rem?

Podla vyrobcu by tam uz mala ist SR,ale podla Lovex manualu SPM.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pistolove fungovat budu, ale sa to nedoporucuje, lebo it ich udernik prebije a ostane ti dierka v zapalke (vyplnena z vnutra kovadlinkou) a moze to po dlhodobom pouzivani sposobyt problemy.
Par stoviek tak vystrelit mozes (vlastna skusenost) :-)
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Cize vyskusam a ked nebude dierka tak kludne pouzivat?

Tie SPM su z 2007, traduje sa ze SB robilo vtedy tvrde zapalky, dufam...
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Vola sa to " slam fire" pistolova.zaplka je maksia, hrozi odpalenie zotrvacnostou udernika pri spusteni zaveru. Puskova zaplaka musi ma nejaku minimalnu tvrdost koly bezpecnosti. Preto ak prebijen pistolove atrelivo s puskovou zaplakou budes mat par neodpalenych nabojov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"