223 REM

Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Cize je to nebezpečné a nakupil SR zapalky, a tieto vystrielat v Lugroch?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Nie, puskova zaplaka je tvdsia vzdy ako pistolova.. To znamena v puske by nemala byt pouzita pistolova zapalka z hladiska lahsej iniciacie dobehom udernika. V lugry puskovu zapalku pouzit mozes , ale pistolove bicie ustrojenstvo moze mat problem s odpalovanim zapaliek.. Nakolo su tuhsie. Ked som skusal pistolove zapalky v puske , dost mi aj lietali rychlosti..
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Este to dovysvetlim.
V AR15 mas plavajuci udernik a vzdy (i 58) ti pri navedeni naboja do komory oznackuje zapalku a o tom duros stale hovori, ze moze inicializovat pistolovu zapalku, ale mozno 1:10000, ale i to nasere :-)
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

duros napísal:Nie, puskova zaplaka je tvdsia vzdy ako pistolova.. To znamena v puske by nemala byt pouzita pistolova zapalka z hladiska lahsej iniciacie dobehom udernika. V lugry puskovu zapalku pouzit mozes , ale pistolove bicie ustrojenstvo moze mat problem s odpalovanim zapaliek.. Nakolo su tuhsie. Ked som skusal pistolove zapalky v puske , dost mi aj lietali rychlosti..
nebolo to tak ze puskove zapalky su tvrdsie kvoli vyssim tlakom s ktorymi puskove naboje pracuju? a ze small rifle zapalka je schopna nahradit small pistol magnum? cize na 9 luger celkom koledovanie si o problem s tlakmi?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Precitaj si rozdiely v meraniach a poziadavkach na zapalky.
http://www.ginex.com.ba/public_html/Product.htm

na lavo dole si vyberies o aku zapalku sa jedna a stiahnes si pdf do pocitaca.
Mam to i v tlacenej podobe z tovarne, ked som tam bol osobne keby ti to neslo stiahnut :-)
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

duros napísal:Nie, puskova zaplaka je tvdsia vzdy ako pistolova.. To znamena v puske by nemala byt pouzita pistolova zapalka z hladiska lahsej iniciacie dobehom udernika. V lugry puskovu zapalku pouzit mozes , ale pistolove bicie ustrojenstvo moze mat problem s odpalovanim zapaliek.. Nakolo su tuhsie. Ked som skusal pistolove zapalky v puske , dost mi aj lietali rychlosti..
Ja chcem pouzit pistolovu magnumovu v 223 kedze ich mam doma hafo. Nie puskovu v 9L.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ked nebudes robyt max navazky, tak ich kludne pouzi.
Dobre ich zapusti pri nabijani mier bezpecnym smerom :-)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Uz to nabi vyskusaj a budes vedet sam nemusis to tu tolko rozoberat. Strilaj ked niekoho nahodou pri nqbijani neodj..s tak to dobre dopadlo..
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Miro389 napísal:Cize je to nebezpečné a nakupil SR zapalky, a tieto vystrielat v Lugroch?
Duros nepaprc sa, tu som napisal ci je to nebezpečné, a tvoja odpoved zacinala slovom "Nie", kludne nakupim SR.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Miro nepaprč sa, ale rozmýšľaj... Duros odpovedal "Nie" na toto:
Miro389 napísal:Cize vyskusam a ked nebude dierka tak kludne pouzivat?

Tie SPM su z 2007, traduje sa ze SB robilo vtedy tvrde zapalky, dufam...
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Ja sa nepaprcim. Kazdu odpoved ktora je k teme a pomoze si vazim. Duros necitoval, tak som myslel ze odpovedal na posledny prispevok... nic viac


Ake matrice pouzivate na 223? Kedze to pojde do samonabijacky tak "plne kalibracnu" a potom uz len usadzaciu, alebo aj krimpovaciu?

Plne kalibracnu Small base od RCBS ci staci LEE?
Krimpujete? Prach vazite na vahe a potom len lievikom nasypete, alebo prachujete prachovacom cez matricu?

Pouzitie samonabijacka a IPSC.
Naposledy upravil/-a Miro389 v 20 Mar 2016, 20:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

krimpujem, prachovac dillon, Full lenght sizing die od reddingu,
Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 183
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

Zdravím, páni.
Nevie mi niekto dať link na balistickú krivku, alebo údaje o dopadu streli, pre 55 gr strelu FMJ? Od 0 do 300 metrov.
Všade je to brané od 50 metrov, čo pri IPSC, hlavne v Sk podmienkach nedostačujúce.
Tiež som hľadal vo firemných katalógch Fiochii a pre túto strelu som našiel h....o.
Že vďaka.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Nie pre strelu ale pre naboj, v prvom rade musis poznat svoju ustovu rychlost a balisticky koeficient strely , potom mozes pouzit balisticke programy na vypocet padania strely. Pre teba je asi zbytocna tabulka kde bol naboj vystrleny s 20 palcovej hlavne a ty mas 14 ... Asi tam hude rozdiel aj ked do 300 to bude na hrubo sediet.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"