Přebíjení .338lm

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

aky mas OAL ?? ta rychlost 830 m/s bola merana pri akej teplote ???
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

skor som myslel, ci mas aj nejaky spec pristroj, zariadenie a pod... strely, nabojnice rozvazujes? s akymi toleranciami medzi jednotlivymi sarzami?
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa onevan »

Turbiak: 93mm, minulá neděle 0 stupňů Celsia

veritas: nemám nic speciálního, kolega mi půjčil chrona, nerozvažuju ani střely ani nábojnice, nábojnice byly z jedné série Lapua 1x vystřelené mnou osobně

Dle balistika z Exposie mohu použít navážky od 80,2grs do 90grs, Accurate 4350 respektive Lovex S070-02.

Nechci se tu s nikým hádat. Vím, že by se nbc měly vážit, rozdělovat do skupin a to samé střely. Pouze jsem se na začátku ptal jestli někdo nemá tu samou zbraň abych se s ním podělil o zkušenosti. Je to taktická zbraň, ne benchrestová. To je celý.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

nikto sa tu s nikym nehada. mna to zaujima preto, lebo taktiez nabojnice ani strely nerozvazujem a cez to to lieta super. 338 prebija v tychto koncinach dost malo ludi, uvitam akukolvek progresivnu diskusiu.

ja osobne mam v plane teraz zvysit navazky aby som sa z rychlostou dostal niekde k 1000ms. uvidime ci to pojde. zatial je v nabojnici dost miesta. takze prisypeme.... tabulky beriem iba orientacne, aj tak mam povysunutu strelu, tabulky su uz od vyrobcu poddimenzovane, takze s tym maximom navazky by som si hlavu nerobil. je dost ukazovatelov ktore indikuju zvysene - prekrocene tlaky v komore, zatial sa k nim nepriblizujem.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa onevan »

Mám od balistika Explosie (vyrábí prachy Accurate) balistické tabulky navážek přímo pro tuto ráži. Jestli budeš chtít tak ti je pošlu. Je tam právě rozmezí od 80,2 do 90,3grs. Testovane střely jsou právě Lapua Scenar a Sierra match king, obojí 250grs. Zápalka CCI 250LR magnum, délka hlavně 60cm, stoupání 10,00".
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

jasne daj ich! Posles do PM?

inak zapalku cim skor vymen za Fed 215GM. CCI-icko je v tejto razi nespolahlive, nemam nic proti cci, v pistolovych kalibroch, 308, 223 ich pouzivam roky k absolutnej spokojnosti, ale v 338 sa mi s nimi stavalo, ze pri odpaleni ako keby bola mikrosekundova medzera nez doslo k zapalenieu prachu v nabojnici, toto som pozoroval asi tak pri kazdej stej rane. Bol som na to upozorneny kamosom, a ked som si to preveril, dal som mu za pravdu. Pri Federaloch sa to nestava. Je skoda ze CCI nevyraba bench seriu zapaliek aj pre magnumove kalibre.
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa tenorista »

veritas: zabudol si povedať prečo tie nábojnice neprevažuješ... :D :twisted:
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa onevan »

Psal, že mu dostačuje přesnost i bez rozvážení do skupin. Nebo ne?
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa tenorista »

áno,viem ako mu to strieľa ale viem aj prečo ich neprevažuje.inak ani já som ich donedávna neprevažoval až som sa raz v robote nudil a prevážil som strely aj nábojnice.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

onevan: s tym tvojim prachom a Laboraciou by som siel maximalne na 87 gr malo by to mat 870 m/s ak ti dobre merali hradla (830 m/s 83 gr )
skus navazky 84 gr 85 gr 86 gr 87 gr po 5 alebo 6 ran na 100 a 200 m . co ti pojde najlepsie urob susedne po 0,5 gr napr. najlepsie pojde 85 gr tak urob znova 85gr + 85,5 gr a 84,5 gr a ak bude presnost neuspokojiva zmen OAL na Vacsi resp. to bude chciet uplne iny prach a hlavne kvalitne prebijacie naradie
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

takze aby bolo jasne, neprevazujem z troch dovodov:

1. mam MALO nabojnic (300ks - ku..a malo!!!!)

2. nechce sa mi, aj tak to striela super

3. ja na rozdiel od podaktorych musim v robote aj nieco robit

a ked uz sme pri tom sukromnom bonzovani, tak na Tenoristu musim nieco bonznut (co mu v kutku duse aj trocha zavidim): ked u berouska v hruskove zaplatite par pol deci mozno vas vezme do svojho PREBIJACIEHO KRALOVSTVA (a to je myslene doslova) - miestnost v ktorej je cca 1000ks 338, asi milion 308 a este dalsieho bordelu a v strede stola lys na 50BMG a 406 CHenTac + matrice a vsetko k tomu. Padne Vam sanka a v tej chvili pochopite ze sa ma svojim prispevkom pokusal riadne natocit, co sa mu v konecnom dosledku aj v plnej miere podarilo....

ale vazne, nabojnice som v 338 este nerozvazoval, lebo... a strely mam v plane v nasledujucom obdobi (doteraz sa fakt nedalo) - ked to porovnam s 308, tak rozvazenie striel vyznam malo, u nabojnic si nie som isty, predsa mam Sako a nie bench special ako Tenorisla, takze neviem ci by to splnilo efekt...
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa onevan »

TURBIAK napísal:onevan: s tym tvojim prachom a Laboraciou by som siel maximalne na 87 gr malo by to mat 870 m/s ak ti dobre merali hradla (830 m/s 83 gr )
skus navazky 84 gr 85 gr 86 gr 87 gr po 5 alebo 6 ran na 100 a 200 m . co ti pojde najlepsie urob susedne po 0,5 gr napr. najlepsie pojde 85 gr tak urob znova 85gr + 85,5 gr a 84,5 gr a ak bude presnost neuspokojiva zmen OAL na Vacsi resp. to bude chciet uplne iny prach a hlavne kvalitne prebijacie naradie
Já vím jak to má fungovat s těmi navážkami, jen jsem chtěl vědět, jestli někdo nemá už vyzkoušeno s jakou to na Remi700 chodí nejlíp. Někde na netu psal nějaký čech, že měl v Sako TRG42 OAL 93,15mm ale to se mi nevešlo do komory, respektive jsem skoro nedovřel kliku :-) Takže jsem si to upravil na 93mm a to je ok na dotek drážek. Posílal jsem Veritasovi tabulku z Explosie. Ještě mi neřekl jakej prach používá on. Mám Lee classic cast press ocelový jednooperák + dvoudílné matrice RCBS. Zápalkuju v lisu.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa onevan »

veritas napísal:takze aby bolo jasne, neprevazujem z troch dovodov:

1. mam MALO nabojnic (300ks - ku..a malo!!!!)

2. nechce sa mi, aj tak to striela super

3. ja na rozdiel od podaktorych musim v robote aj nieco robit

a ked uz sme pri tom sukromnom bonzovani, tak na Tenoristu musim nieco bonznut (co mu v kutku duse aj trocha zavidim): ked u berouska v hruskove zaplatite par pol deci mozno vas vezme do svojho PREBIJACIEHO KRALOVSTVA (a to je myslene doslova) - miestnost v ktorej je cca 1000ks 338, asi milion 308 a este dalsieho bordelu a v strede stola lys na 50BMG a 406 CHenTac + matrice a vsetko k tomu. Padne Vam sanka a v tej chvili pochopite ze sa ma svojim prispevkom pokusal riadne natocit, co sa mu v konecnom dosledku aj v plnej miere podarilo....

ale vazne, nabojnice som v 338 este nerozvazoval, lebo... a strely mam v plane v nasledujucom obdobi (doteraz sa fakt nedalo) - ked to porovnam s 308, tak rozvazenie striel vyznam malo, u nabojnic si nie som isty, predsa mam Sako a nie bench special ako Tenorisla, takze neviem ci by to splnilo efekt...
Mám taky málo hilzen, a je fajn vědět, že to dobře střílí i s nerozváženejma. Taky musím dělat něco jiného abych mohl střílet pro zábavu :-) A jaký prach do toho SAKA cpeš ty? A střely? Mě ještě neselhala ani jedna zápalka CCI ale co není může být.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

Napisal som hore - Vihta N-170. Mne oosbne do Saka TRG42 OAL 93,5 a vyssie zavriet nejde, ja mam pre 250gr Scenar OAL - 93,1mm - a to mam odpocet 0,2mm od drazok.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa onevan »

Super, tvoje OAL mě uklidnilo :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"