Přebíjení .338lm

Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Přebíjení .338lm

Príspevok od používateľa onevan »

Prosím vás, nepřebíjí tady někdo ráži .338 lm? Zajímají mě vaše navážky prachu Accurate 4350 a střely Lapua Scenar 250g. Mám Remington 700 P26 MLR. Děkuji za jakékoliv odpovědi.
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

Já túto ráž prebíjam ale s prachmi vihtavuori a s 300 gn strelami,čo by aj tebe ten remoš utiahol.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Ahoj Tenoristo, u nás nemohu tyhle prachy sehnat, škoda. Takže musim používat Accurate. Měj se.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

ja to taktiez prebijam s Vihtavouri, konkretne N-170, a strelu Lapua Scenar 250gr a na lov Naturalis 231gr. Vihtu kupis v poho v Prahe u Shivu.

Osobne doporucujem prejst na finov, 338-ma je dost nachylna na akekolvek nepresnosti a Accu je vo vseobecnosti dost nestaly - myslim jednotlive sarze prachu (co sice vsetci vyrobcovia ale Accu dost). Takze najdes optimalnu navazku, narobis strelivo a nasledne pri zakupeni noveho prachu musis zasa hladat novu navazku. U Vihta ti toto nehrozi, aspon ja som to nespozoroval, 338-mu mam prebitych cca. 1.000 ran.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

onevan: tomu neverim...ked dokazu zohnat slovaci .. a to ho beru z CZ alebo z Rakuska ..
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Díky za tip na Shivu. A z čeho střílíte tu .338? A jaký navážky? V tabulkách je většinou rozpětí váhy. Jaká se osvědčila vám?
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

ja osobne mam TRG42, neviem naco ti je moja navazka, aj tak mas inu OAL, ale preco nie: Scenar 250gr, Vihta N-170 92,7gr, v=854ms, Naturalis 231gr, Vihta N-170 90,5gr. Ked pozries tabulky, tak vklude mozes ist aj 15% nad maximum, hlavne ked povysuniest strelu tak prepoctom aj 20%.

Inak zaujimave je, ze pri 4. prebiti uz musim davat FL, nabojnica sa uz pri prekalibrovani iab krcku nabojnice neda dobre zavriet (rozumej uz ide dost tazko zavriet zaver)
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa sniper68 »

Pouzivam ACC 3100, akurat ze trochu viac smoke :lol: Mam rozdieli na ustovke +-2/3 metre/sec...
ZASADNE ALE NEKUPOVAT NA KRABICE -jednotlivo...!
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

veritas: to je normalne ze po 4x vystreleni musis dat FL . mne to platilo aj pri 308w aj ked je pravda ze FL som nikdy nedaval, mal som totiz dost nabojnic :lol:
onevan: ake mas strely pre tu tvoju 338 ?
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

Nie, nie, Turbiak nepochopil si. 3x prebijem a na 4 krat uz musi byt FL. Pri 308 vklude dam 5 - 6 prebiti a az potom FL. 338-ma ma na nabojnici vela materialu, oproti 308 sa to ovela viac roztahuje. aj ked sa robi FL je dobre nabojnicu aj dva tri krat zatlacit do prekalibrovacej matrice. aspon moj postreh, niekto iny ma mozno ine skusennosti.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

bude to zrejme aj o navazke,nabojnici ,strele... ja ked som 308w 5x prebil uz nesla nabit..
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

jasne, dost podstatne faktory k danemu problemu. suhlas!
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

to veritas: psal jsem jakou mám konfiguraci tak se ptám na konkrétní věci a vím, že tvoje sako bude chodit jinak a bude mít jiný rozměry komory a podobně

to sniper68: z Explosie mi psal balistik, že nepočítají do budoucna s výrobou ACC 3100 a proto jsem začal s ACC 4350

to turbiak: psal jsem nahoře, že přebíjím Lapua Scenar 250grs

všem: díky za příspěvky :-)

začal jsem s 82grs pak 82,5grs a pak 83grs
rychlosti 815 m/s pak 822 m/s pak 830 m/s
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

a cim merias headspace, FL, OAL?
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Digitální šuplera.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"