Olovo

Miri357
prispievateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Miri357 »

tvrdosť 16 je podľa mňa OK na luger.

ja odlievam 14,5 - 15 a luger mi lieta 1100 ft/s. nestrhva sa a ani nešpiní hlaveň.
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

ja s tou zliatinou nemam najmensi problem. BTW: toto zlozenie udava aj ares na svojich strankach. myslim ze z toho leju vsetko. aj gule do perkusakov, raz som ich kupil... 8)
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

pozdravujem. V tejto téme trocha inak. Kúpil som väčšie množstvo olovenných striel. 9 Luger. Fajn sa s tým robí, myslím prebíja, slušná presnosť cena bezkonkurenčná. Celkom som si to oblúbil. Len ma máta či to nieje škodlivé. Nestrielam veľmi mierenku, skôr železá a tam toho padne 200-300 na posedenie. Znepokojuje ma ten strašný dym čo produkujem a dýcham. Nieje to škodlivé? Namám s tým prestať a na veľa vystrielaných používať nejako ošetrenmé strely (FMJ, Ares, tie slovinské pomedené a tak). Čo to vlastne tak dymí? To mazanie v drážke alebo sa nejako páli olovo a odparuje sa? Čítal som v toxikológii že hlavná brána vstupu olova do organizmu sú pľúca a že sa ukladá do kostí, kde sa zabudováva namiesto vápnika a spôsobuje rôzne zmeny nad rámec tohto príspevku.
Čo Vy na to čo máte s tým dlhšiu skúsenosť. Podotýkam že strelnica je krytá, voľnú otvorenú plochu tu na strelbu žial nemáme. Dík
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Bohuzial si trafil. Dymi olovo. Na vnutornu strelnicu nevhodne prave z hladiska, ktore si popisal.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Kup si masku. Vyzera to divoko ale snad stoji zato :)
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

:x
Mizulin
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Mizulin »

Pokial nemas modre dasna tak je dobre:) . V byvalej praci v dobach davno minulých po praci s olovom mali ludia narok na mlieko. Ja som to mlieko nezazil, ale pracu s olovom ano :evil:

Vynatok z clanku
Ako sa predchádza otrave olovom?
Účinné látky proti tomuto typu otravy obsahuje mlie­ko. Ten, kto vo svojom po­volaní pracuje s olovom, dostáva na pracovisku mlieko zvyčajne zadarmo. http://www.zdravieportal.sk/otrava-olovom/
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Neviem o akej liecbe na olovo hovorite, ale ked ho uz mate v tele, tak je neskoro.
Takze jedina prevencia je nedostat ho do tela!
To ciste olovo by ti mal spravca krytej strelnice zakazat!
Vyparuje sa mazadlo i olovo co ti sposobuje tu dymovu clonu.
Tusim v holandsku sa nemoze v krytych strelniciach strielat ani fmj s obnazenym olovom a musia pouzivat napr mongelovky s kompletnym eprx plastovanim.
Koli tym usetrenym prachom to nestoji.
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Rasto: Je veľa prípravkov, ktoré na seba dokážu naviazať viacero ťažkých kovov a vylúčiť ich potom z tela, proces sa nazýva chelácia, prípravkami DMPS alebo EDTA, ale ako hovoríš, lepšie je sa tomu vyhnúť... Na vnútornej strelnici by sa naozaj čisté olovo nemalo používať...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Scandium:to co robis je samovrazda.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

dík, máte pravdu, ušetrím pár sto eur a skončím s ťažkým kovom v tele. Olovo odkladám ad acta. Naštastie to netrvalo dloho, prebíjam cca 8 mesiacov. Ale aj tak. A to s tým zákazom navrhnem správcovi. Nech sme chránení všetci čo tam chodíme, lebo s olovom sa tam striela a dosť a často je vetranie vypnuté.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Pokial uz mas v tele olovo, o com nepochybujem, mas moznost vyuzit chelaciu. Funguje to tak, ze prijmes latku s obsahom siry, ktora ma svojou stavbou vysoku afinitu voci kovom. Nevyhoda je, ze to vychytava aj ostatne telu prospesne kovy, co moze sposobit ich nedostatok. Volne dostupna a super silna chelacna latka je N-acetyl cistein. Predava sa v lekarni ako "ACC long". Uzivaj podla pribaloveho letaku. Tyzden uzivaj a tyzden pauza. Pocas pauzy doplnaj mineraly resp stopove prvky, kovy. V pribalovom letaku tuto info nenajdes, pouziva sa to na sople... :? Ale o tom inokedy. Tymto precistis cele telo okrem mozgu.

Problem je, ze tazke kovy sa dostavaju do mozgu a odtial ich nejde dat von. Nicia nervove tkaniva.
Existuje ale jeden sposob: Etanol prestupuje mozgovo-krvnu barieru a dokaze organicke zluceniny tazkych kovov rozlozit tak, ze sa tazky kov uvolnuje v anorganickej forme. Ta je nizko reaktivna s organickym prostredim. Prejde do krvi.
Olovo, ortud resp tazke kovy vylucis v anorganickej forme do zlce a zlcou do creva. V creve ich spracuju bifidogenne bakterie na nevstrebatelnu formu a vylucis ich. To je podmienka. Pokial nemas zdravu mikrofloru v crevach, tak sa to svinstvo opat vstrebe cez crevo a dookola takto bude robit zlotu. Takze kefir a domaci jogurt papat. A pred spanim stamprlik, kvalitnu domacu.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

scandium napísal:dík, máte pravdu, ušetrím pár sto eur a skončím s ťažkým kovom v tele. Olovo odkladám ad acta. Naštastie to netrvalo dloho, prebíjam cca 8 mesiacov. Ale aj tak. A to s tým zákazom navrhnem správcovi. Nech sme chránení všetci čo tam chodíme, lebo s olovom sa tam striela a dosť a často je vetranie vypnuté.
Ak budes pouzivat pri strelbe kvalitnu polomasku s prach filtrom tr. P3 , tak by si mal byt Ok. Po strelbe sa treba este odmorit:prezliect.
Napr.:
http://Www.plynova-maska.sk
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

el_fuego333 napísal:A pred spanim stamprlik, kvalitnu domacu.
Si založ živnosť na liečiteľstvo, toto keď budeš pacientom odporúčať, budú u teba každý deň stáť v 3x zatočenej šóre :wink:
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Dík za Vaše rady. S tým ACC Longom to skúsim, ale s olovom nadobro končím, maximálne ak by som šiel na otvorenú strelnicu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"