Olovo

inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Pri manipulacii s N-acetyl cisteinom v roztoku pouzivaj sklene, keramicke, alebo plastove nadoby/nastroje. Pri kontakte s kovom sa okamzite nici. Skleny poharik a plastovy lyzicku na rozmiesanie. ACC long su tusim sumive tablety, takze len rozpustit v sklenom pohari s vodou. Este sa da kupit SOLMUCOL, ale ten ma nizsiu koncentraciu, je drahsi, a chuti horsie.
Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Wolverine »

scandium napísal:pozdravujem. V tejto téme trocha inak. Kúpil som väčšie množstvo olovenných striel. 9 Luger. Fajn sa s tým robí, myslím prebíja, slušná presnosť cena bezkonkurenčná. Celkom som si to oblúbil. Len ma máta či to nieje škodlivé. Nestrielam veľmi mierenku, skôr železá a tam toho padne 200-300 na posedenie. Znepokojuje ma ten strašný dym čo produkujem a dýcham. Nieje to škodlivé? Namám s tým prestať a na veľa vystrielaných používať nejako ošetrenmé strely (FMJ, Ares, tie slovinské pomedené a tak). Čo to vlastne tak dymí? To mazanie v drážke alebo sa nejako páli olovo a odparuje sa? Čítal som v toxikológii že hlavná brána vstupu olova do organizmu sú pľúca a že sa ukladá do kostí, kde sa zabudováva namiesto vápnika a spôsobuje rôzne zmeny nad rámec tohto príspevku.
Čo Vy na to čo máte s tým dlhšiu skúsenosť. Podotýkam že strelnica je krytá, voľnú otvorenú plochu tu na strelbu žial nemáme. Dík

zdravim ta...s tym sa nezapodievaj-skodlivostou...my v polygrafii sme odlievali tlaciarenske matrice na tlac z vysky...mali sme tam uz dlhodobo pracujucich penzistov,ktorym akurat v tomto olovenom prostredi zuby vypadali a robili dlhe roky na odlievacom zariadeni...ano je to skodlive,ale na strelby a nacuchanie sa toho troska nie je na zavadu...pokial si na otvorenej strelnici...a vsetky strelnice kryte su uz s odsavanim...
co tam bolo olova stakle 20kilove pekne strieborne...kto vedel zeby po revolucii sa dostaneme k slobode vlastnictva zbrani...???mohol som mat doma aj za 2 vagony...fujtabl...
Mizulin
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Mizulin »

Pavol M, si robis prsia z neho ze ??? S olovom som pracoval aj moji kolegovci co s nim pracovali dlho, nemali zuby. Ked som nastupil do prace a videl bezzubych borcov nebolo mi vsetko jedno. Predstava holeho chrupu mi radost nerobila.

Olovo - Ma negativny vplyv na nervovu sustavu , usadza sa v kostiach a ma este vela inych negativnych vlastnosti. To tvoje " trocha nacuchanie" je na zavadu. Olovo sa lahko usadza ,ale tazko odburava...

Pri strelbe sa olovo uvolnuje viac ako z olovenych vodovodnych trubiek , tak dobre vetranie krytej strelnice a pohar mlieka by som nebral na lahku vahu. Inac pozdravujem rybarov :) , ekologicke opatrenie sa mozno raz dotkne aj nas strelcov.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Oceľové broky sa už dotkli... a monolitické strely, spekané a pod.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Vcera som na sutazi rozpraval s jednym starsim panom z Rakuska. Vysvetloval mi, ze kedysi si strely veselo odlievali a strielali v krytej strelnici. Teraz uz striela len vonku a neodlieva par rokov a hladina olova v tele mu uz vraj klesa. Ze este par rokov a bude dobre. Vravel mu lekar. Hodnoty si nechava merat kazdy polrok. Takze asi tolko k olovu.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Teraz sa na strelnicu dostanem mozno raz za stvrt roka, ale pokial idem na krytu, tak strielam s latkovym ruskom na hlave. Nestoja vela (1-3 eur) a zdravie ma clovek len jedno.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

uprimne povedane to rusko ti je na nic! Neochrani ta vobec. :cry:
Mizulin
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Mizulin »

Su ruska, ktore zachytavaju PB, mozno aj to latkove pokial dobre tesni vyhovuje. Ked som robil udrzbu kamier v ENO , tiez sme pouzivali ruska od roznych vyrobcov. Aj cez najmensiu medzeru sme vdychovali prach, ktory sme smrkali, este vecer na pive.
http://ceny.odpadnes.sk/ochranne-pomock ... odnej-baze
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"