357 sig

inspiring_pike

357 sig

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

Pani, prebija niekto tuto exotiku? Hladam konzultanta. Prebijat budem na Dillon 1050. Ake davate strely? Pouzivate skrtiacu matricu? Zacinam a naozaj potrebujem poradit. Odpovede typu spytaj sa na strelectvi.cz nepomozu. Tam je moje volanie o radu bez odozvy...
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Neprebijam 357 sig ale mozno ti poradim.

Prebijanie bude rovnake ako u kazdeho naboja s "flasovou" nabojnicou. Pokial mas kvalitne komponenty - co DILLON je tak sa nemusis obavat pokial dodrzis vseobecne zasady. Tento naboj nie je nijak rizikovy co sa tyka prebijania. Problemom bude zdroj nabojnic. Zapalky a strely zozenies. Doporucujem ti pouzivat original tabulky k prachom vydane vyrobcom prachu. Osobne pouzivam Vihtavuori - je drahsi ale je super. Tam najdes co potrebujes. Strely original na 357 sig. budu problem ale mozes pouzit 9mm Para. Je tam rozdiel v priemere 9mm para ma 9.03mm a 357 sig ma 9.02mm. Skus poziadat "Ares" ci ti dokazu dodat 9mm para strelu skalibrovanu na 9.02 - myslim, ze to nebude problem. Mne teraz prekalibrovali strely pre 500 sw.

Dolezite !!! : daj si pozor aby si dodrzal zasunutie strely - teda vnutorny priestor v nabojnici. Napr. 40 sw je na to citlivy. Ak strelu zasunies moc moze dojst k explozivnemu horeniu.... Z uvedeneho dovodu je dolezite aby si strelu dokonale "zaskrtil" aby sa ti v dosledku spetneho narazu v zasobniku nezasunula...

"Skrtiacu matricu" rozhodne doporucujem pouzivat pre vsetky kalibre. Niekto hovori, ze je to zbitocne a usadenie strely a nasledne zaskrtenie realizuju v jednom kroku. Ja osobne pouzivam odlisne matrice na usadenie strely a potom nasledne zakrtim v dalsom kroku. Velmi sa mi osvedcila "krimp die" od Lee ktora naboj na zaver vyzehli - tu ale do Dillonu tusim nedas.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

V 550-ke Dillone som menil prvu kalibračnu aj štvrtu žehliacu od LEE tam zavit pasoval,viem že 550sdb ma ine stupanie zavitu a tam nepasuju...
na tu 1050 treba zavolat Mongelovy do Aresu ten by mal vediet :)
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

Dakujem za rady pani. Asi za p. Mongelom vyberiem a uvidim co dalej.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ak začínaš prebíjať tak najjednoduchšie je použiť manuál od prachu máš tam úplne všetko od množstva min až po max dávku prachu typ zápalky dĺžku náboja a aj na aký kaliber maš zkalibrovať strelu v Acc je rozmer strely pre 357sig .355" . Odporúčam strely pred osadením doma skalibrovať a na presnosť striel od aresu sa vôbec nespoliehaj.

škrtiacu -žehliacu matricu používam stále, ma to výhodu aj pri olove neorezuje strely,
friendly_murdock

Príspevok od používateľa friendly_murdock »

.357 prebíjam už dlho, Aresácke strely si sám kalibrujem a nábojnice sa dajú urobiť aj zo .40 SW. Prebíjam na LEE, škrtenie je veľmi dôležité. Prach bežný S020-2, príjemná terčovky 5,8-6,0 grain
friendly_murdock

Príspevok od používateľa friendly_murdock »

Aby som bol presnejší, používam strely Ares 122 FPBBNG kolmý kužel určené pre .38 Spec v kalibrácii . 356 9,04 mma tieto kalibrujem na . 355 9,02 mm, ale môžu sa použiť aj bez kalibrácie, nerobí to problém keďže sú poplastované.
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

dnca napísal:.357 prebíjam už dlho, Aresácke strely si sám kalibrujem a nábojnice sa dajú urobiť aj zo .40 SW. Prebíjam na LEE, škrtenie je veľmi dôležité. Prach bežný S020-2, príjemná terčovky 5,8-6,0 grain
Robíte niekto konverziu nábojníc .40SW na 357 SIG ? Zháňam technologiu ako na to, poraďte.
Tlaky pre 357 SIG : 3050 bar a pre .40SW : 2250 bar , z toho mi vychádza že ak nechcem urvať dno nábojnice prerobenej z .40SW tak laborovať len na tieto tlaky - teda sú vhodné na terčovky ale nie na plnokrvné náboje 357 SIG. Aké máte skúsenosti ?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

.40 kalibruješ priamo .357sig matricou, hilzne vychádzajú o čosi kratšie ale po prvom max. druhom výstrele sa natiahnu. Problém nastáva u oceľových matríc že časom ústie .40 vydrie v matrici tú časť čo sa stará o ramená a vychádza dlhšia tá tučnejšia časť tela nábojnice, riešil som to ubratím troch desatív zo spodu matrice. K tlakom, po prevážení hilzní, aj .357 aj .40 a hmotnosť rovnaká, takže materiálu je tam rovnako, myslím že aj vo fabrike to riešia inou dnovou raznicou a kalibráciou štyridsiatiek. Problém s bezpečnosťou môže nastať u vydutých hilzní, tie si všimneš hneď po kalibrácii, vznikne nákružok ako na obrázku, používam už iba na lemráky. Ak je dárcom .40 majiteľ glocku tak je to častý jav.

Obrázok
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

R : Absolútne vyčerpávajúce. :D

Ďakujem, už je jasné že idem do 357 SIG.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

v tom prípade odporúčam projektily od aresa, 09/125 FP BB NG-356(355) Obrázok na také to bežné domáce strieľanie, podsypané 7-7,5 gr. s020. Do prírody http://www.zbrane-ke.sk/product_info.ph ... ts_id=3073, treba resizovať na .356, podsypané 7,5gr. s020, navážky upraviť podľa šarže prachu. Kúp si každopádne škrtiacu matricu.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Tibor_sk napísal:R : Absolútne vyčerpávajúce. :D

Ďakujem, už je jasné že idem do 357 SIG.
vitaj v klube, nenechaj sa odradit :)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

ešte som si spomenul na jednu vykundifikáciu od lee odstraňujúcu nákružok, http://leeprecision.com/case-conditioni ... uster-kit/ u G31 s oem laufom nemá význam, spoľahlivo žere aj nákružkové hilzne, pri tesnejších full suport komorách môže tento kit pomôcť. Nerieši ale zoslabenie steny, potom sa oslabené hizne môžu zamiešať medzi dobré a KB...
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Lukee1811 napísal:
vitaj v klube, nenechaj sa odradit :)
Nenechám ! 8) Už sú na ceste matrice aj so škrtiacou . V piatok by som mal ísť na prepis do MT kvôli prírastku do zbierky. :wink:

Aby som nebo full OT,
S020 pre 125 grs strelu je podla QuickLoaderu vhodná tak do 570 J , pri 7grs navážke - tu je už naplnenie nábojnice na 97% pri maximánej OAL. S020 plánujem dávať pre "čajíčky" 320m/s , len neviem či to ešte prebije zbraň alebo už bude treba vymeniť vratnú pružinu za slabšiu - mám náhradnú do G17 možno sadne.
Pre plnotučné podla QL je vhodnejší Accurate No.5 - aj ten je na sklade. :D Uvedomujem si že výpočet je treba brať ako približnú štartovaciu rovinu - zháňam Chrony ale nejako sa mi nedarí , nikde ho nemajú u nás v ponuke a zo štátov ho trepať cez Ebay sa mi nechce a asi sa ani neoplatí.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

pekne pani, pozeram ze "lesny" naboj oblubujete viaceri... a to som si myslel, ze v .357 som osamoteny :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"