357 sig

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Dobre píšeš, aplikovať dáta z QL na s020 je vééľmi približné :lol: O priemyselných prachoch zo syntezie je známe že čo šarža to originál, 02-03gr odchýlky na dosiahnutie tabuľkových rýchlostí sú bežnou praxou. Tento kaliber vyžaduje hradlá a odsledovať či netečie hilzňa, aj to ešte stále nedáva smerodatný dôkaz že je prekročený max. tlak, cca 30% fabrických nábojov tečie... stará s020-2 (tmavo zelené a svetlozelené valčeky) zaplní pri 7,5gr tak 3/4 hilzne, doštičková s020-1 môže dávať naplnenie jak píšeš, ale v živote som ju nepoužíval. Doštičky sa v prachovačoch lee zle dávkujú.
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Podla toho čo píšeš údaje v tabulke prachov v QL budú asi pre starú S020-1. Já používam trubičkovú S020, som rád že bude vyhovovať aj pre tieto náboje.
Spomínaš výraz "tečenie" nábojnice - môžeš mi to objasniť prosím, nestretol som sa s defektom nábojnice ,ktorý by som priradil k výrazu "tečenie". To asi z dôvodu že som prebíjal len čajíčkové laborácie 9mm Luger. Skôr som mal nábojnice z vonkajšej strany očadené ale deformácie som neregistroval.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

cubitko napísal:pekne pani, pozeram ze "lesny" naboj oblubujete viaceri... a to som si myslel, ze v .357 som osamoteny :lol:
ja to nosim aj do mesta :D
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Tibor: neviem či je to správny výraz pre pozorovaný jav, tečenie je natlačenie materiálu dna hilzne smerom ku čelu záveru, prejaví sa rovnomerným nákružkom pri kalibrácii, mizne dnové značenie, ak je tlak prekročený extrémne nedá sa hilzňa založiť do shellholderu ani osadiť zápalka. Zároveň tečú zápalky, tu to už prebíjač silne prehnal :

Obrázok Obrázok


Luke: podobne, nikdy nevieš kedy ťa napadne autobus :lol: :lol: :lol:
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

R : Ty si lepší ako Ján Ámos K. :D

S tým nákružkom som sa stretol aj pri Lugroch, myslel som ale že som to já po.... pri vypichovaní a kalibrácii. Tie hneď zahadzujem.
Ale také roztečené zápalky som teda ešte nevidel.
Ak všetko pôjde podla plánu v sobotu budem testovať prvé home reload 357 SIG.

Ďakujem za informácie.
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Nový prírastok - G31 je doma.
Testoval som laborácie :
122grn FPBBNG EPRX 7,2grn S020 OAL 28,9mm
93grn RNBB olovo 8,5grn S020 OAL 28mm

Tie 93grn sú pôvodne pre Makarov, prekalibroval som ich na 355,
boli prekvapivo presné a nestrhávali sa napriek krátkej vodiacej ploche.
Chrony nemám (zatiaľ) ale podľa QL majú lietať okolo 420m/s, pri E0 622J
Vystrieľal som takých 150 kúskov, citim sa ako keď rýľujem záhradu
:D
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

na výkon budú dobré celoplášte od sellierov určené pre 9br podsypané vihtou n350 alebo n340, nemám zatiaľ oskúšané ale tipujem že to s nimi pôjde aj nad tabuľkových 1700fps a 800J. Skús prosím pozrieť čo na to vraví QL.
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

pre n350 10.6grn
je to pri miernej kompresii prachu (4,4%) výkon 813J rýchlosť 519m/s tlak je 2800bar (hranica 3050 bar, tu by bol výkon 857J, rýchosť 533m/s)

N340 dosahuje pri tomto tlaku "len" 786J

pre No7 14.2grn
tlak 2880bar 868J 537m/s (pri 3050bar 898J 546m/s)

IPSC Faktor pri takto ľahkých strelách nie je nič moc, v tomto prípade 158 čo sa dá pomaly vydupať aj z Lugera .

To pri 140grn strele pri týchto tlakoch dosahuješ faktor 190.

Záleží od toho načo ten náboj má slúžiť.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

R : super fotky tych nabojnic :lol: take naboje nalaborovat sa mi este ozaj nepodarilo , ale stalo sa mi ze po vystrele mi zapalka sama vypadla z lozka
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

Nazdar chlapi, chystám sa tiež kúpiť matrice .357 Sig, nakoľko mám G31c. Čo používate za matrice a ako ste spokojní, lebo na nete som z rôznych zdrojov čítal, že tá sada 2 matríc od RCBS je úplný shit, čo je škoda, lebo sú za dobrú cenu... Krimpujete???
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Já mám obyčajné od Lee , karbidové nerobia len oceľové - treba pri kalibrácii mazať, ale ak nechceš prebíjať "priemyselne" úplne stačia.
Krympovať u týchto nábojníc je velmi dôležité.

Inak vitaj medzi 31-kármi. :D
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

No, dík, za uvítanie, k tomu len toľko, že G31c mám už asi 8 rokov ak nie viac :D

Kedysi dávno môj kámoš vlastnil lis a matrice na túto ráž, tak som si tu a tam krabku urobil, len on si raz vyrobil taký load, že mu rozhodilo zbraň, tak to predal a odvtedy som kupoval len S&B. No a teraz potrebujem matrice, lebo nejaké nábojnice mám naškrečkované, odzápalkované, sformátované a aj vyprané. Našťastie prebíjam .40 S&W, (lee karbid) takže nemusím mazať nábojnice, keď použijem kalibračnú a vypichovaciu matricu na sformátovanie.
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Floyd prepáč , to som tomu dal :D

K tomu poškodeniu zbrane tvojho kamaráta mohlo dôjsť práve kvôli zanedbaniu správneho zaškrtenia. To ale asi poznáš z 40SW. U Sig 357 je to ešte markantnejšie kvôli väčšiemu spätnému rázu. V zásobníku sa ti zle zaškrtené strely posunú donútra nábojnice a kriticky tým narastie tlak. Nasimuluj si to niekedy v QuickLoade, s niektorými prachmi to môže byť naozaj kritické.
Já to laborujem podla QL a u každej novej laborácii meriam rýchlosť.
Inak ak máš možnosť prísť do NZ, nachystaj rôzne laborácie a môžeme zmerať rýhlosti na Chrony, aby si mohol aj ty spokojne spávať. :wink:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Floyd: čo vlastne ušetríš keď použiješ na kalibráciu hilzne .357sig karbidovú matricu .40sw ? Či chceš alebo nie musíš tú hilzňu aj tak prehnať cez kalibračnú .357 aby si zrovnal jej dĺžku v "ramenách", šetríš mazanie ale robíš operáciu navyše, a ak nemáš 5 dierový turret tak si narobíš práce ešte viac. ad. značka matríc, z mojej kalibračnej LEE bolo nutné upichnúť necelý milimeter lebo kalibrovala dlhšiu časť po ramená a v g31 nedovieral záver.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

Ja som zatiaľ neušetril nič, lebo komplet matrice na .357 Sig sa ešte len chystám zohnať. A takisto som nič nestratil, lebo som si mohol tieto nábojnice aspoň pripraviť tým, že som ich odzápalkované namokro opral. Pri množstve zahraničných príspevkov čo som doteraz vstrebal o prebíjaní .357 Sig som zatiaľ nikde nenarazil na zmienku o tom, že by bolo potrebné nábojnice skalibrované karbidovou matricou Lee .40 S&W ešte ďalej dodatočne kalibrovať oceľovou matricou .357 Sig. Všetci sa skôr zhodli na tom, že nechápu dôvod, prečo Lee vyrába oceľový set, keď môžu namiesto oceľovej kalibračnej matrice využiť ich vlastnú hotovú karbidovú matricu .40 S&W a pomôcť tak užívateľom odbúrať tú komédiu s mazaním. Aby si to zle nechápal, ja samozrejme nie som lenivý mazať (trvá to minútu), len jednoducho práca s karbidom je celkovo "hladšia a pohodlnejšia", nehovoriac o trvácnosti takejto matrice. Domnievam sa, že prax mi nakoniec rýchlo ukáže, či sú moje predpoklady správne. Inak vlastním o.i. Hornady Lock´n´Load.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"