357 sig

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

ale .40 matrica ti kalibruje iba tlustú časť hilzne, krčok a ramená nie, takto urobený náboj záver už pri minimálnom znečistení komory nezavrie. Všimni si rozdiel na fotke :wink:

Obrázok[/img]
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Vôbec Ti neprotirečím, ako som už spomínal, prax mi ukáže, či je potrebné použiť origo matricu.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Vtom je ten rozdiel 40tkova matrica ti spraví len 40tkovu čast 357 sig matrica ti spravíaj z 40 nabojnice 357sigovu bez problemov. Ale bez 357sig matrice krčok nezkalibruješ.Ak sa zadrie narazená nábojnica v komore kľudne môžeš prísť o vyťahovač na druhej strane keď ide nábojnica z komory ťažko vyťahovač deformuje lem nábojnice za ktorí taha a tým pádom sa už nedajú znova prebiť. Skus či ti hotový náboj ľahko vlasnou hmotnosťou zapadne do komory a aj vlastnou hmotnosťou vypadne . Ak nie máš problém.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Na you tube sú videá, ako to borci from the JúEsEj úspešne praktizujú... 8) Vyskúšam, posúdim a ak to nepôjde, presedlám na oceľ... :?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Borci z júesej strieľajú v rukaviciach aby to moc nekopalo, tož by som sa nedivil že robia čajíkové laborácie ktoré hilzňu nenatiahnu :lol: Skúšaj koľko vládzeš ale prešlapávaš slepú cestu, jak už som písal, neupravená origo .357 matrica dokázala vyrobiť problémovú nábojnicu...
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Dnes som meral cez hradlá SB 140 grs .357 SIG
Rýchlosť bola 436 m/s čomu zodpovedá energia 847 J a tlak 2915 bar.
SB idú pekne na hranici (Pmax 3015 bar)
Inak prestrelil 30cm hrubú vrstvu tuhého vosku a 5,5 cm dosku z mäkkého dreva. :shock: Deformácia FMJ - žiadna.

Náboj prebíjaný : 28.7 OAL, No7 - 11.3 grs Vypočítaná rýchlosť 433 m/s
nameraná 416 m/s, strela Speer 125 grs SP. Energia 715 J tlak 2315 bar.
Ešte to chce prisypať :D
Deformácia SP strely ma prekvapila ....
Prvá fotka : z ľava : SB 140grs 436m/s do vosku , nevystrelená strela
Speer 125grs SP, deformácia Speer 125 grs SP pri 416 m/s do tvrdého vosku.


http://imageshack.us/photo/my-images/515/dsc01646a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 647ks.jpg/
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Kolko vosku prestrelil prebíjanec so SP ? škoda že nikto tie speery neláduje do .357sig fabricky, na nosenie by to bol dobrý náboj. Inak neviem či si zaregistroval novinku od aresu Obrázok 131gr.
eloquent_sinoussi

Príspevok od používateľa eloquent_sinoussi »

Zdarvim pani, chcel by som prebijat 357 sig a snazim sa pozbierat co najviac info. Ubehlo dost casu od kedy tu niektori clenovia s tymto zacali a predpokladam, ze uz maju dost skusenosti, ci uz s nastrojmi a aj komponentmi. Mam jednooperak od Lee (classic cast press) a potrebujem: matrice, shell holder, nabojnice (nejake mam ale chcel by som mat co najviac rovnakych), zapalky, prach, strely. Cielom je, vyrobit presne naboje. Ja viem, vela zalezi od strelca, ale chcem to spravit co najlepsie, aby som postupne eliminoval slabe clanky na ceste k presnej strelbe. Zaklad je zbran a strelivo - ostatne je cvicit a cvicit a cvicit.... (dufam, ze sa nemylim) a aby to cvicenie s .357sig bolo lahsie na penazenku a zaroven, aby bolo s presnym a plnohodnotnym strelivom, robenym pre moju zbran - je velmi vhodne sa venovat prebijaniu.
Zacnem teda strelami: aj tu v prispevkoch a na inych forach som si vsimol, ze niktori pouzivaju strely speer No. 411, 125gn, JSP - tato strela ma ale .357" co je cca. 9,067mm je teda primarne urcena pre 38special/357mag. Pre .357sig by sa mali pouzivat .355" strely (9,02mm). Tak som z toho trochu zmeteny. Upravujete tieto strely, alebo ich pouzivate take, ake su? Pozdavaju sa mi najviac, pretoze maju drazky na krimpovanie, co je pri tomto cal. dolezite a maju aj vhodny tvar. Taktiez, ak je teda mozne pouzit tieto strely, je mozne pouzit aj speer No. 415, 125gn, TMJ, 38special/357mag? - tiez sa mi z TMJ pozdava najviac, pretoze ma drazky na krimpovanie a vhodny tvar. Viem maju aj No. 4362, 125gn, TMJ - urcene priamo pre 357 sig, ale tie nemaju drazky na krimp.
Pripadne s akymi inymi strelami mate dobre skusenosti? Radsej okolo 125gn. Ide o rychlost a priebojnost pri TMJ. A presnost pri SP.
Myslim, ze na zaciatok staci otazka o strelach. Dufam, ze si niekto najde cas a odpovie.
Zatial dakujem pekne.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Všetky projektily .357 sťahujem lee sizer kitom na .356, pokiaľ ide o krimp drážku tak tá stráca opodstatnenie ak si dokúpiš LEE krimpovaciu matricu. Tá ti zakrimpuje drážku do každého projektilu čo nemá FeTbpl plášť. Teda aj do nich ale trpí a už po stovke je na odpis. btw. pre aký kvér chceš prebíjať?

pre názornosť:

Obrázok
eloquent_sinoussi

Príspevok od používateľa eloquent_sinoussi »

R. Dakujem za rychlu odpoved. Mam G31. Mas s tym krimpom dobre skusenosti, nedeformuje to strely, lietaju potom presne, drzi to dobre na svojom mieste, alebo to este niecim poistujes? Je to tento produkt?: http://leeprecision.com/factory-crimp-die-357-sig.html . A ten kit na kalibraciu je toto?: http://leeprecision.com/new-lube-size-kit-.356.html . ako sa s tym robi? Ten rozdiel v priemere su 4stotiny mm, ale nemam predstavu, ci to ide tazko, alebo lahko? Nestrhava sa plast, alebo tak? Mohol by si upresnit, ake strely pouzivas? Ako som pisal, potrebujem rychlu celoplastovu s dobrou priebojnostou a chcem aby to bolo presne. A na trening, nieco, co sa rozpadne a nejde dalej, ale chcem to laboravat na tu istu rychlost a presnost... Mozno som naivny - hadam sa to da :)

Zatial dakujem.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Ono si treba uvedomiť že géčko nie je do presnosti to čo napr. sig p210 a riešiť deformáciu strely pri krimpe je celkovo u krátkych zbraní zbytočné. Matrica zatlačí krčok do projektilu rovnomerne troma klieštinami, drží to dostatočne. Odkazy na nádobíčko sú správne, presne tieto potrebuješ. Pretlačiť .357 cez .356 ide ľahko, na tréning nakúp seprx ( spodok projektilu je potiahnutý plastom a nedymia jak eprx ) od aresa 09 38S/122 FP NG BB-356(357) a skúšaj, mne sa osvedčili u striel 122-125gr. laborácie od 7-7,5gr s020 pri štand. dĺžke. 125gr. speer 4011 je na bežný tréning luxus, ale ak potrebuješ priebojnosť a ranivosť tak je to podľa mňa najlepšia voľba.
eloquent_sinoussi

Príspevok od používateľa eloquent_sinoussi »

Uvedomujem, aj ked, to je uz vec strielania a zbrane ako takej. A strielat presne uz len s tym kalibrom bude tazke - ak ma byt na skoro plny vykon... Zatial riesim strelivo - ako ho urobit co najpresnejsie. O.K. Tak na trening ares - namiesto speer 4011. Maju aresacke strely nejake limity v rychlostiach? A vies poradit nejaku vhodnu TMJ/FMJ 124-125gn strelu, dostupnu v SR? Ono na tych speer asi ani nebudu pasovat krimpovacie drazky pri 357sig OAL - kedze su pre 357mag... (len hadam).

Dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"