Bullet swaging = robenie si vlastnych jedinecnych striel

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dakto novy na slovenskej scene kto swaguje a chce sa pochvalit s vysledkami?
Nechcem vymriet ako dinosaurus 8)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Vsak ale ty ako priekopnik uz daj nieco do placu.....terce, foto striel atd.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Vysledny produkt si mozes pozriet stranu spat.
Momentalne na to nemam cas, ale o par tyzdnov rozbehnem masovu vyrobu :-)
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Rasto, ja chcem terce vidiet :)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Este v zime som skusal rozne navazky s roznymi prachmi, pricom som ich prebijal cez sviatky a z nedockavosti som pouzil (lebo som nemal) namiesto puskovych male pistolove zapalky 8)
Vysledky rychlosti boli nekonzistentne a taktiez strely boli mnou prvo vyrobene, takze do buducnosti ocakavam lepsie vysledky.
strielane z opory na 50m, pricom sa mi posunul nastrel oproti barnaulom.

Obrázok

PS strielane s Norincom a na slovenske IPSC viac nez postacujuce :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Hollow point 55.2gr
Pouzita nabojnica CCI
Vnutorny priemer hollow pointu v palcoch.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pouzita nabojnica sypane Lapue.
Vysledne strely boli rozvazene do 3 kategorii 60gr; 60.2gr - 60.4gr a 60.6gr - 60.8gr.
Pre lepsiu manipulaciu pri prebijani maju spraveny boat tail ako je vidiet na prvej foto.
Mimochodom som ich spravil 1900, tak si mozete zratat financnu usporu ;-)

Obrázok

Obrázok

Obrázok
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Rasto v prvom rade ti chcem pogratulovat k uspesnej vyrobe, zaroven sa ta chcem spytat ako ti puska s nimi funguje, ja som v madarsku rok do zadu mas s poloplastom vazne problemy, olovo zo spice sa mi pri nabehu do komory otlkalo az mi tie odreniny sposobili to ze sa mi tak v komore hrizol naboj ze som ho nevedel vydolovat, su softpointy vhodne pre samonabijacku ? Neda sa tymto sposobom robit strela bez olovennej spice. ?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pravdupovediac nemal som tu moznost ich vyskusat, pricom mam narobenych plno hollow pointov na IPSC plinkanie, ktore mi funguju.
Totok je len tak pre zmenu, cize ked nezafunguju, tak si raz kupim opakovacku, alebo ich budem vkladat po jednom a skusim co dokazu pri mierenke.
Malorazkova nabojnica nema dostatocny objem na spravenie tazsich striel, cize ked chcem spravit viac nez cca 58gr tak z toho vyde soft point od cca 62gr potom som skoncil a musi nastupit iny proces vyroby a materialy :-)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

čo tak skúsiť hilzňu z .22wmr ?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

BUM mohol by som vyuzit wmr co sa v praxy i robi, ale jaksi ich nemam doma aby som ich vyskusal, pricom pri mojom twiste 1:9 by som ich asi ani nevyuzil.
Takze tu je moja produkcia.
Dal som si zalezat a za 3 mesiace som si spravil zasobu na par rokov :-)
6500 HPBT 55gr
2000 LTBT 60gr

Obrázok

Zaslem dake prvemu zaujemcovi a moze si ich vyskusat vo svojej flinte a moze zavesit nezavysle vysledky tercov.
Takze ocakavam ponuky od zaujemcov.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Rasto, uvazoval si aj nad inym kalibrom a prip. nad jednotnymi sustruzenymi strelami z medi / mosadzi?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

neuvazoval, lebo mi to nepripada lukrativne ako totok riesenie.
Mozno raz .300 len pri zratani nahladov ma uz chut prechadza.
Keby som mal material zadarmo uvazoval by som v teoretickej rovine.
eloquent_poincare

Príspevok od používateľa eloquent_poincare »

Zdravím Rasto.
Tak jsem po mnoholetém přebíjení puškových, pistolových a revolverových nábojů, včetně odlévání vlastních Pb střel, chtěl rozšířit svoje vědomosti a rovněž jsem se u nás v ČR pustil do domácího swagingu. Asi nás i v ČR moc nebude, není moc zájem a každý, s kterým se o tom začneš bavit, jen divně koulí očima a myslí si, že jsi pod práškama. Ze začátku jsem na toto téma narazil na jednou USA foru o přebíjení a byl jsem tak nadšen, že jsem po večerech 2 týdny nedělal nic jiného, než koukal na příspěvky, You Tube a nasával vědomosti. Začal jsem metodu recyklace prázdných nábojnic, formu tenkostěnných měděných trubek jsem zavrhnul, je pro mne jednodušší využít toho, čeho mám pytel - prázdných nábojnic. Lis na nábojnice si nechci kazit, taky jsou zde jiné tlaky a tak jsem si pořídil hřebenový 1 tunový lis. K tomuto jsem si vyhotovil vlastní výkresovou dokumentaci, mám výhodu v tom, že mám vynikajícího !!!!!! soustružníka a tak mám již za sebou postupné překalibrování nábojnice z 9 Luger cestou 4 matric a žíhání na požadovanou ráži 7.62x54R, z čehož se dá vycházet pro pistolovou 7.62x25 a puškovou 8x57 formou výměnných matric. Je to super zábava, relax a nemůžu se dočkat, až bude na stole kompletní střela a poletí do papíru !!!!!! Je to všechno velice náročná záežitost, chce to vlastní nápad, představivost, vědět konstrukčně myslet a kreslit, taky dobrého strojaře na výrobu a hlavně hodně času na prvotní výzkum, než se to vychytá, včetně nových zkušeností s žíháním mosazi, atd. !!!! Až pokročím, nebo bude čas, dám nějaké foto, zdar všem přebíječům !!!!
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

hides vitaj na fore.
Pohraval som sa znova s myslienkou pouzit 9x18 nabojnice (tiez ich mam za igelitku) na produkciu .357 , 356 striel pricom by sa jednalo o tu istu strelu, len nasledne skalibrovanu.
Nepoznam nikoho kto by mi to na slovensku spravil, pricom by ake take know how bolo i ked sa na strasne vela veci pride az pri samotnej vyrobe a to nehovorim pri pouziti!
Ak si raz najdem cas, tak mam na kalibraciu nabojnic v plane si spravit hydraulicky lis, ale este dovtedy musim vela veci dokoncit, co maju vyssiu prioritu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"