Lee classic loader a Lee hand press

floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

Pre lovca, čo ide na pol roka s koňom na Aljašku to môže byť OK, ale aj to by som si radšej zobral zásobu hotového streliva prebitého na jednooperačnom lise, lebo hmotnostne to vyjde rovnako, mám ho hneď pripravené, nemusím sa s tým niekde v prírode týrať a kvalitu mám zaručenú. Inak na Slovensku v tom význam nevidím.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

floyd Koľko máš doma zbrani,a koľko ich používaš? :lol: Komu sa to páči tak si to kúpi aj keď ma doma lis a použije to len sem tam na strelnici keď si bude chcieť, napríklad overiť množstvo prachu, nebude so sebou na strelnicu ťahať lis a komplet vybavenie.
Pripadne keby sa to dalo zohnať na staré historické raže plnené čiernym prachom na ktoré ťažko zoženieš nábojnicu je to tiež fajn voľba ak si chceš viac x vystreliť.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

No, komu sa to páči, tak jednoducho: "proti gustu žiaden dišputát". Nevylučujem, že to môže byť docela zábava, ale osobne v tom veľký praktický význam nevidím. Ja by som si na overenie návažky zobral radšej 10 pripravených laborácií nábojov, aby som nemusel šaškovať na strelnici a ťahať tam so sebou prach, váhy a neviem ešte akú všetkú možnú prebíjaciu kozmetiku.

Podobné sety sa predávali v časoch divokého západu pre lovcov kožušinovej zveri - trapperov, čo nemali svoj domov, boli celý rok na love a boli stále bez peňazí, strechy nad hlavou a možnosti kúpiť si hotové strelivo, prípadne prebiť si ho v kľude pod strechou.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ten Lee classic loader alebo ten rucny lis je vhodny pre zaciatocnikov, ktori este nie su si celkom isti, ci v prebijani budu pokracovat aj o rok, o dva. Je to lacna alternativa na zaciatok prebijania. Osobne sa mi nechce dat 250 E a viac za Lee reloading turret press kit, ked este neviem, ci na buduci rok ostanem doma alebo vypadnem zase na par rokov do U.K. Mne osobne staci prebit mesacne na treningovu strelbu 50 ks nabojov 9mm browning short. Takze si mozte vypocitat, za aky dlhy cas by sa mi vracala investicia 250-300 Eur do nejakej lepsej prebijacej sady. Na ebay.com som aj licitoval tu rucnu sadu na prebijanie, no prehral som o 5 USD, pretoze sa licitacia koncila o 3:30 rano nasho casu.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

Tak to musí byť človek skutočne fanda do prebíjania so spústou voľného času, aby sa takto hral... Osobne som presvedčený, že toto začiatočníka skôr odradí. Aspoň ja som nemal nikdy potrebu prebíjať náboje na strelnici, v prírode, alebo vo vlaku. Ak už niečo podobné, tak to už by som videl väčší význam v LEE BREECH LOCK HAND PRESS KIT.

http://leeprecision.com/breech-lock-hand-press.html

Tu už sa dá hovoriť aj o nejakej akceptovateľnej uniformite streliva a aj univerzálnosti samotného lisu. Ak niekto chodí pravidelne na týždňovky a po večeroch aj tak nemá na ubytovni čo robiť je to iste rozumnejšie ako čumieť do bedne. Obzvlášť pokiaľ nechce zo sebou z domu vláčiť trebárs "dilina 650-ku", alebo Hornady Lock´n´Load. :D Ja osobne som napr. zo sebou jedného času takto vláčil jednooperák Partner od RCBS :wink:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:lol: Sranduješ ved to by mal za par dni ruky jak kulturista a mozole jak zemiaky. Max tak na zapalkovanie .
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

floyd, Ty si GENIÁLNY!!! :lol: ..a o čom sa tu tri stránky bavia ľudia? To si sa ani nepozrel na prvý príspevok, tretí odkaz??? :roll: :D :lol:
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

:D Ja som komentoval toto ešte z prvého príspevku:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=lee ... m270.l1313

To je fakt blud na kvadrát... :roll:
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

bum napísal::lol: Sranduješ ved to by mal za par dni ruky jak kulturista a mozole jak zemiaky. Max tak na zapalkovanie .
To je pravda, ale keď je kopa času (a to už tak na týždňovkách býva) tak sa nemáš kde ponáhľať a za týždeň, pomaly, bez stresu a mozoľov (trebárs aj pri tej pri telke) urobíš určite hooooooodne streliva. A doma, cez víkend sa kvôli usporenému času môžeš trebárs venovať streľbe :D Každopádne je to lepšie využitý čas a potenciál ako každý deň nasávať so spolubývajúcimi... :lol:
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

O efektivnom vyuziti casu nikto nepolemizuje. Na tom "kladivovom" hand loaderi je krasou este to, ze stoji cely tolko ako sada matric.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ma aj výhodu v množstve na prebitie ti okrem prachu zapalky a strely s nabojnicou stačí kladivo za 2€ a to nemusiš vlačiť so sebou , maju ho všade.Cela ta sada je menšia než len škatuľka s 4 matricami.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

bum: ak budem uplny natur(al)ista ani to kladivo netreba, staci aj polienko :))

(Inak mam pocit ze Lee hand loader vznikol v 60.rokoch, nie na prelome storoci).
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

OK, presvedčili ste ma, je to očividne super vec, :D len ja na takéto "príležitostné cestovné prebíjanie" ostanem radšej pri jednooperáku. Okrem už mnou spomenutých dôvodov aj preto, lebo si cením svoje vlastné prsty! :lol:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

floyd skus zvažiť koľko taka tvoja cestovná prebíjacia sada váži bez prachu ,striel nabojnic a zápaliek. Ale fakt ma jej hmotnosť zaujíma.Nosíš aj váhu a dávkovač prachu?
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

No, celé sa mi to vojde do malej cestovnej tašky. Hmotnosť neriešim, nakoľko to nesiem 25m od domu k autu a potom ďalších 25m od auta k ubytovni. Samozrejme nosím všetko čo normálne potrebujem aj doma: jednooperák, prachovač, digi váhu, manuál, polystyrénové stojančeky, šubléru, ... Nikdy som to nevážil, ale bez komponentov na strelivo to pár kíl jednoducho bude.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"