Spolupráca na prebíjaní?

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

detail...

z pohľadu zákona sú produkty fy ARES fabrickým strelivom.

Prebité strelivo = to čo si doma sám prebiješ
zekon
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa zekon »

My takú korporáciu máme už x rokov a nemáme problém. Na náčinie sme sa zložili traja a ak je treba aj niečo ďalšie dokúpiť tak sa skladáme zase. Aj teraz sme sa dohodli, že si tento rok zadovážime kvalitné digitálne váhy miesto mechanických a nebol problém sa dohodnúť. Keďže sme do toho dali každý rovnaký podiel tak sa aj rovnako zodpovedne staráme, všetko je o ľuďoch...
inspiring_burnell

Príspevok od používateľa inspiring_burnell »

Tiež si myslím, že normálny ľudia so spoločnými záujmami, by sa mali vedieť dohodnúť. Teda nechcel som sa týmto dotknúť Rasťa, ale už to nechám tak. Keď to nejde, tak to nejde...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Vsetko ide a nikoho si sa nedotkol neboj, len ja osobne si to neviem predstavit.
Ked si spravis naboje a prdne ti pistol v rukach, tak to je tvoja chyba a nikoho ineho i ked ti on robil naboje.
Ked si nastavim masinu a nabuduce si chcem spravit dalsie, nemusim ju prestelovavat a pokracujem, ale takto si to ani neviem predstavit.
Ano vsetko je o ludoch, ale nastastie som dospel do takeho stadia, ze som sebestacny a nemusim taketo "vyhodne" veci riesit.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

vanto napísal:prebijane strelivo ja len na vlastnu potrebu a mozu si ho vyrobit iba drzitelia prislusnej skupiny. Teda nevlastnik skupiny si ho nemoze vyrobit a teda ani drzat. Ale ja idem len cisto striktne po zneni paragrafu,
Zákon hovorí len o tom, kto si môže prebíjať na vlastnú potrebu.
Nehovorí nič o tom, kto môže a kto nemôže držať a nosiť prebíjané strelivo.

Ak aj nemáš ZP E/D a neprebil si si ich sám (resp. ti to nedokážu), môžeš mať prebíjancov plnú skriňu a nemáš problém. Problém by mohol mať kamarát, ktorý ti ich predal a pritom nemá licenciu. Ale to by si ho musel iniciatívne bonznúť, keďže inak nie si povinný viesť si evidenciu nákupu streliva.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"