Spolupráca na prebíjaní?

inspiring_burnell

Spolupráca na prebíjaní?

Príspevok od používateľa inspiring_burnell »

Nenašial som nič podobné, ak to tu už bolo spomínané, tak sorry. Chcem sa opýtať, či je možné kúpiť po dohode prebíjané náboje od FO-výrobcu. Pokiaľ áno je niekto kto to tu tak robí?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Noo zakon vravi jasne, prebijanie len pre vlastnu potrebu, takze to asi nie je koser. Mozno sa to da nejako obalit, ale to je skor o nejakom lysiackom vyklade zakona.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

chápem dobre? to akože hľadáš niekoho kto prebíja pre vlastnú potrebu aby s tebou urobil dohodu a predal ti prebíjance alebo zháňaš niekoho s licenciou na výrobu ? tu je jeden: http://www.ares-gun.sk/
inspiring_burnell

Príspevok od používateľa inspiring_burnell »

Myslel som pre vlastnú potrebu. V podstate, keď sa viacerý držitelia ZP zložia (vzhľadom na vstupné náklady) na príslušenstvo a prebíjajú na tom dajme tomu piati, nemal by v tom byť problém nie? No a preto sa pýtam, či sa dá a či niekto chce takúto ´korporáciu´založiť.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

V zmysle zakona ak kazdy si na tom prislusenstve prebije pre vlastnu potrebu tak je to ok. Aspon tak ako to chapem, ak mne prebije niekto iny tak to ok nie je. No ale to je dost striktny pohlad na vec, ak sa to berie formou spolurpace a vsetci su drzitelia E skupiny ZP tak by to nemal byt problem si myslim.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vanto
ked mam len sk.A ,uz prebijat nemozem?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Nuz pokial viem tak v zakone sa pise ze prebijat mozu iba drzitelia skupiny E, resp. D, teda polovnici a iba pre vlastnu potrebu.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Paragraf 27: (6) Držiteľ skupiny D alebo skupiny E zbrojného preukazu môže prebíjať strelivo alebo
jeho jednotlivé časti do zbrane, na ktorú mu bol vydaný preukaz zbrane.

A este druhy streliva:
c) prebíjané strelivo je laborované strelivo pre vlastnú potrebu na športové alebo poľovné
účely za použitia príslušnej technológie, pri ktorom sa používajú nové alebo už použité
komponenty,

to je vsetko co som k prebijaniu v zakone nasiel.
inspiring_burnell

Príspevok od používateľa inspiring_burnell »

Dobre, takže ako držiteľ Áčka nemôžem nosiť prebíjané strelivo, ale na vlastný výcvik na strelnici? Vedľa bude chalan s Éčkom, ktorý to môže mať a ja nie? Viem zákon, nepustí, ale nie je to hovadina?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

prebijanky strielat mozes,nosit nemozes
a prave som sa dozvedel ,ze len Ackar prebijat nemoze
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Hej hej lodik presne tak technicky by si asi prebijane ani nemal vlastnit, ale ved pojdes s kamaratom, ktory ma E :) Inac preco si rono nerozsirit zbrojak na E? je to prakticke
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vanto
pomala pomaly, voľajaky som z toho cely zmateny,
nemozes prebijanky vlastit? /bavime sa stale bez sk. D,E./
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Electron vychadzam zo stanoviska, ze prebijane strelivo ja len na vlastnu potrebu a mozu si ho vyrobit iba drzitelia prislusnej skupiny. Teda nevlastnik skupiny si ho nemoze vyrobit a teda ani drzat. Ale ja idem len cisto striktne po zneni paragrafu, netvrdim ze je to tak. Je tu vsak dalsia vec ze prebijance kupis aj v obchode a teda ako dokazat ci to strelivo bolo prebite doma alebo u licencovaneho vyrobcu. Takze myslim, ze to sa dokazat neda a teda by ani nemal byt problem...
inspiring_burnell

Príspevok od používateľa inspiring_burnell »

To je diskrimináciaaa :(
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Lodik to je realita, diskriminacia blacia ine skupiny, ku ktorym dufam, ze nepatris :twisted:
Keby nebol v nasich koncinah ARES a jeho prebijance, tak sa tu taketo debaty ani viest nebudu, lebo Ackari by nemali moznot strielat prebijance.
Ak si ako majitel skupiny D a E mozes robit vlastne strelivo, tak je tym urcite i limitovane jeho pouzitie na polovne a sportove ucely!
Takze i ked prebijane strelivo splna vsetky nalezitosti dovoleneho streliva nemal by si ho logicky uzivat na nosenie, ale iba na zakonom stanoveny ucel "sportove ucely".

A este aby som bol k veci co sa tyka prebijania ako hromadneho konicka viacerych majitelov.
Si robis kozy nee?
Toto by ma ani vo sne nenapadlo realizovat.
Viem ze chces znizit cenu strielania s co najnizsou vstupnou investiciou, ale realne si to neviem predstavit, pretoze ja by som ta k mojmu prebijaciemu naciniu nepustil, ani keby si do toho dal 50% investicii a ja 200% volneho casu :-)

Zrataj si pre teba dostupne komponenty a zistis na com si, pri vyrobe 1ks naboja.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"