Vplyv množstva prachu

inspiring_bhabha

Vplyv množstva prachu

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

Zdarvým prebyjačov,pred nejakym časom som čital že pri viššom množstve prachu(vramci normy) sa balistycka krivka meni skusil som to a vyzeralo to nasledovne normalna napň 100m stret 200m nieco pod ale pri večšej naplni som mal 100m pod ale na 200m isla na cca stret. Hladal som nejake info o tom čo sa so strelou deje ale nic moc som nevypatral,vie mi to niekto polopate vysvetliť celko ma to zaujma. Dik
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3090
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

na vyne je možno kmytanie laufu http://www.youtube.com/watch?v=ZBQ5WK9sop8
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

vyšší dávka prachu znamená vyšší rychlost střely, tím je dráha více plochá.
V závislosti na výšce montáže a tomu, na jakou vzdálenost je zbran nastřelena, se bod zásahu může měnit ve smyslu + i -.
POkud je zbraň nastřelena na velkou vzdálenost, pak je na ´blízký cíl potřeba negativní korekce výšky, toto může dělat problémy s optikou která má system zero stop, kde negat klikání nejde moc dobře/ samozřejmě jde ale tím se popírá funkce zero stop.
Podrobněji je vše patrné v nějakém bal programu,který to i vykreslí o co jde.
elegant_lalande

Príspevok od používateľa elegant_lalande »

n.
Naposledy upravil/-a elegant_lalande v 21 Feb 2013, 19:56, upravené celkom 1 krát.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Tak pani,vitam tu dalsieho flojda v radoch akademikov :roll:
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Porovnávaš tak trochu jablká s hruškami s tými videami. Prvé je záznam z vysokorýchlostnej kamery a druhé z mobilu. Jasné, že záznam v normálnej rýchlosti má problém zachytiť pohyb čohokoľvek, čo sa pohybuje vysokou rýchlosťou. Potom samozrejme vznikajú ilúzie. Ver však, že kmitavý pohyb laufu je reálny. Nemusím to ani vidieť, je to jednoducho mechanika, dynamika, pružnosť a plasticita v praxi. Pod záťažou kmitá aj most, mrakodrap, dokonca aj bytovky na našich sídliskách, len to zvyčajne voľným okom nevidíme ani necítime. A vývin výstrelu je sakra záťaž, vzhľadom na veľkosť konštrukcie kde prebieha.
elegant_lalande

Príspevok od používateľa elegant_lalande »

n.
Naposledy upravil/-a elegant_lalande v 21 Feb 2013, 19:55, upravené celkom 1 krát.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Vysoky_Japonec, vidím, že ti je škoda to vysvetľovať, pretože ty vieš svoje. Si zrejme fanúšik foto/video a technické vedy ťa nezaujímajú. Bolo by úplne proti fyzike, keby sa hlaveň po výstrele nerozkmitala. Po pár výstreloch by sa najskôr ulomila, nech by bola z toho najpevnejšieho materiálu na svete.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Nechaj ho, vsak to videl na youtube a to je predsa najuzasnejsi zdoj informacii na svete.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Na zamyslenie: "kmitala" by hlaveň vo flashovom videu, keby bola hlaveň nasmerovaná smerom hore (a zvislá časť obrázku obsahujúca hlaveň by sa obnovila v jeden moment)?
ano, ked otocim monitor na PC o 90 st. oprorti vodorovnej osi tak kmita :lol:
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

do této diskuze patří i toto:
plukovník:granát po výstřelu letí nejdřív nahoru, pak obloukem k zemi
vojín: a kdyby se dělo položilo nabok, tak to střílí za roh?
Plukovník: teoreticky ano ale v praxi se to nepoužívá.
elegant_lalande

Príspevok od používateľa elegant_lalande »

n.
Naposledy upravil/-a elegant_lalande v 21 Feb 2013, 19:56, upravené celkom 1 krát.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

nekric prosim. japonci su znami svojim kultivovanym vystupovanim. zarabas si na banan takto.
elegant_lalande

Príspevok od používateľa elegant_lalande »

n.
Naposledy upravil/-a elegant_lalande v 21 Feb 2013, 19:57, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"