6,35 Br - .25 AUTO

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

6,35 Br - .25 AUTO

Príspevok od používateľa bujny »

Prebíja niekto toto strelivo? Ake strely, zapalky a prach používate? Špecialitky,lakocinky, problemy, postrehy?

P.S. Ďakujem ale neprosim si komentáre typu "otročina..., načo je to dobré..., piplačka...." - je to koniček a prebíjať ich budem či sa páči alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

davnejsie bolo tusim v jednom cisle streleckej revue, kde prebijali tento kaliber a dosiahli vyssej rychlosti a tiez aj vyssej energie pri pouziti celo-olovenej strely. Ci pouzili lahsiu strelu alebo to mal na svedomi iny povrch strely, to neviem..
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Skúsim to dohľadať. Zatiaľ mam objednane FMJ strely, tak skusim s nimi. Čo som našiel par info tak amici to prebijaju .251 olovenými guľami (fakt gule do brokových nabojov) na plinking. Skusil som takto vyrobiť dva naboje ale osadzovanie je o nervy. Vystreliť to vystrelilo aj terč som trafil ale tadiaľto cesta nevedie. Chcel by som niečo použiteľne na strelnicu, cena hotových nabojov mi nesedí :) Najväčši problem mam aktuálne s nabojnicami, čezetka ich hádže na metre ďaleko a po štyroch krabičkách mám cca 50 nábojníc. Nájsť tie malé ho.ná je fest problem.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Od koho máš náboje? Chcel som si par nábojov pred par rokmi spraviť, ale s&b mal berdan zápalky ,neviem ako je to dnes.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ked strielas tak si vedla seba rozprestri deku, plachtu na pochytanie nabojnic.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Bum: Strieľam Magtech, je tam boxer zapalka. S&B nie je moja značka, aj keď jedine strely čo som zohnal boli prave S&B.

Abakan diky, toto na nenapadlo. Len to bude musieť byť fakt plachta, lieta to na 5-6 metrov.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

V minulosti som ich prebijal, do magtech alebo prvi partizan hilzni, s S 020 prachom a SB strelou.
S acc2 som mal bud vysoky tlak, alebo o dieru nizsie neobtahovalo spolahlivo (nic co by sa nedalo poriesit nastavitelnym prachovacom).

V streleckej dosiahli vyssiu energiu pouzitim tazsej Pb strely.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Odporúčané navážky prachu? Kupoval som BA9 s tým že ju použijem v 6,35 aj .38Spc aj 9L ale Vectan ju už v loading data nemá iba BA10 a AS. Mám niekde uloženú starú tabuľku kde je ak dobre pamätám 1,1gr na FMJ strelu, porovnateľná navážka je Hodgdon Universal ale tá začína na 1,2gr. Nechystám sa ísť do vyšších výkonov, ale aby to spoľahlivo fungovalo a malo dostatočnú presnosť.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ten BA10 by mal ist.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Tu mas Ba9
http://www.lhs-germany.de/uploads/media/25ACP_01.pdf
Sice to neni pro strelu S&B, ale myslim, ze je to jedno, pokud bude sedet vaha strely.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Super, toto som potreboval, váha strely sedí, prehnal som 10 striel cez váhu a kolíše to od 49,5 po 49,8grs. Nemohol som vydržať tak som spravil osem kúskov s 1,3grs navážkou :roll: testnem a prípadne upravím navážku. Čezetka je už postarší ročník (1948) tak by som ju nerad zaťažoval, radšej nech hraje na plinker výkone ako by som sa snažil o +p+ laborácie.

Tak mimo topic (nesmejte sa mi začínam s prebíjaním) otázka: Ak je v tabuľke ako rýchlostne rovnaký prach BA9, Hoghdon Unique a Lovex DO36, odporúčana navážka medzi nimi by mala byť rovnaká, približne rovnaká alebo každý má inú? Sú tie prachy až tak odlišné, alebo je to +/- to isté?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Určite aspoň rýchlostná tabuľka uvádzaná v Lovex-e má výrazné upozornenie "NEPOUŽÍVEJTE PRO VÝPOČET NAVÁŽEK!"
Ja by som sa určite orientoval podľa tabuliek výrobcu.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Dnešný veľmi rýchli test na strelnici dopadol úspešne. Strelené síce len 8 náboje (parťák sa rezol na palci a skončili sme na pohotovosti :( ), presnosť však porovnateľná s tovarenskými Magtechmi, spätný ráz citelne jemnejší ani iskry z hlavne nelietali ako je zvykom u Magtechu. Strelená len pokusná séria s 1,3grs BA9, zápalka Winchester, 50Grs strela S&B FMJ. Testnem ešte tie čo som spravil s 1,5Grs BA9 a nahlásim výsledok. 1,3Grs sa mi však zdá dostatočná navážka, išlo to tam kam som na 15 metrov mieril (teda ak sa s ČZ 45 dá nejak veľmi presne mieriť).

P.S. Jediné negatívum je, že z 8 nábojov som našiel len 3 nábojnice, potrebujem vééééééľku plachtu na nábojnice.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

ad P.S.: Tak potom dajaký lapač nábojníc alebo aspoň sieťku na motýle... :wink:
zoravak
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa zoravak »

Ahoj.

Lejete a kalibrujete niekto tento kaliber, vlastne strely?
Ak predsa len niekto..ake a odkial mate kokily
a kalibracnu matricu?

Dakujem za odpoved.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"